Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Nem sory za to co napiszę. Być może mamy tu urzędników administraji państwowej przez co popadnę w czyjeś niełaski i antypatię.

Nie musisz przepraszac mnie nie obrazasz. Normalna sprawa ze czlowiek dostaje szalu jak musi placic za czyjas niekompetencje.

Wali mnie przez duże W to pan/pani zurzędu ma niewdzięczną pracę. Jest tyle pięknych zawodów np malarz, tynkarz, hutnik, meliorant, policjant, ksiądz, pilot, zawodowy bezrobotny.Słowem mają w czym wybierać i mogą się przekwalifikować zawsze. Wali mnie też, że to góra wymyśliła a biedny dół musi robić. Panowie od pana czeszącego się na lewo i noszącego wąski wąsik pod nosem też tak się tłumaczyli. Wali mnie też równiez to że oni są w pracy- ja wiem że litera prawa i Temida jest ślepa ale człowiekiem się jest a urzędnikiem bywa.

Nie obraz sie ale zajechalo to pokoleniem JP na 50% bo troche sie boje :)

Jak by nie bylo jestem dokladnie tego samego zdania i albo musimy to przlknac albo potrzebny jest nam drugi Smolensk oczywsicie nie zyczac nikomu zle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ciut za stary jestem na pokolonie JP. Staram się też rozumieć co się dzieje w koło mnie i ludzi którzy to powodują. Jednak tkwiąc w trybikach poprawności tego państwa nie moge niczego zrozumieć. I już nie trafiają a nawet więcej, nie chcę żeby to do mnie trafiało jakieś pokrętne tlumaczenie dlaczego kto i za co jest winien. Mam gdzieś co gdzie i komu. Staram się być profesjonalistą w tym co robię i chciałbym być obsługiwany profesjonalnie czy to będę u fryzjera czy mechanika czy w markecie czy pójdę sobie do burdelu. Po prostu czegoś od siebie wymagam i chcę żeby inni w stosunku do mnie wymagali czegoś od siebie ot chcoiażby rozróżniania nadwozia sedan od nadozia furgon. A zastosowania "osobowy" od "pojazd sanitarny"

Nem jak byś się poczuł jak byś poszedł do sklepu i chciał kupić sobie litr mleka a pani ekspedientka olewając Ciebie powiedziała żebyś kupił sobie farbkę plakatową białą i zabarwił litr wody i jeszcze kazała sobie za to zapłacić 10zł? Ja bym się wkurzył. A tak niemalże wygląda załatwienie czegokolwiek w urzędzie.

Na innym forum (motocyklowym) parę lat temu opisałem jak rejestrowałem motocykl-postaram się odnależć i wrzucić gdzieś moje kolejne perypetie związane z jakże ulubionym przez moją osobę wydziałem komunikacji. Ponoć masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

Wszystko fajnie pięknie w większości spraw mamy podobne podejście do tematów .... ale pytanie podstawowe czy jesteśmy w stanie w kilku/kilkunastu punktach napisać jakbyśmy widzieli sprawiedliwą i uczciwą zmianę zasad emerytalnych ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co to na pewno nie będziemy pracować do 67 roku życia,Bo jak większość z nas dożyje 60lat to będzie dobrze...Przy życiu w stresie,nerwach i innych mało kto dożyje 67 lat i zacznie pobierać emeryturę a oto rządowi i zusowi chodzi,że skoro ktoś nie dożyje 70tki to kasa ze składek zostanie w ich budżecie i będą zadowoleni.Ale my nie jesteśmy i to już od jakiegoś czasu nie jest Nam do śmiechu.Kpiną jest to co Polski rząd z Nami robi...Ciekawe kiedy w Polsce zrobi się druga Grecja?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dirty.73

1.opodatkowanie i legalizacja miękkich narkotyków(nie,nie popalam sobie,ale zobaczcie sumy ,jakie zarabia na tym Holandia)

2.opodatkowanie i legalizacja domów publicznych(całkiem poważnie,popatrzcie na sumy w krajach,gdzie tak jest)

3.opodatkowanie kościoła,

4.likwidacja senatu,

5.zmniejszenie o conajmniej połowe sejmu,

6.likwidacja przywilejów dla posłów(auta służbowe,komórki,jedynie premier,prezydent,jakieś dwie,trzy fury dla ministrów),

7.likwidacja KRUS,

8.likwidacja NFZ,

9.redukcja rozbudowanych do bólu kancelarii premiera,prezydenta,

10.likwidacja CBA,i innych wynalazków,mamy więcej służb niż w USA,i przekazanie tych funduszy i uprawnień Policji,

11.likwidacja Straży Miejskiej,i przekazanie tych funduszy Policji,

Mordulec,to by były pieniądze ,na teraźniejsze emerytury,a moje pieniądze,co do grosza,(rentowne,emerytalne,zdrowotne,chorobowe,wypadkowe,takie mam potrącenia)na moje konto

jak chcecie,dopisujcie jeszcze,zrobimy ciekawy program....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja caly czas mysle, ze optymalnie byloby isc w tym kierunku, ze Panstwo placi za dzisiejsze emerytury, a NASZE skladki ZUS beda odkladane na NASZE prywatne konta emerytalne. Przeiceiz to jest jedyny sposob, zeby to funkcjonowalo. WIem, ze Panstwo musialoby bulic niesamowita kase, zeby dzisiaj emeryci dostawali od nich na emeryture, a nie z naszych skladek, ale te kase maja. Przeciez sciagaja od nas za paliwo, podatki i rozne inne metody, wiec kase na leczenie najwiekszego bubla u nas w kraju po prostu musza znalezc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dirty dobrze wypunktowane, ja bym dołożył zmniejszenie diet polityków W naszej mieścinie w PL gdzie mieszkamy wybraliśmy nowego burmistrza i gość pierwsze co zrobił jak objął stanowisko to obniżył pensje WSZYSTKIM w urzędzie miasta, sobie również! Nie macie pojęcia jak duże to pieniądze, w tak małej miesjcowości (8tyś.mieszkańców) nagle pojawiła sie kasa na zrobienie deptaka, parku, odnowienie starych kamienic, wyłożenie paru km chodników kostką brukową, wybudowanie lodowiska, skateparku, kortu tenisowego, itd., ogólnie nagle okazało się, że poprzedni burmistrz nie zrobił przez 10 lat nawet 10% tego dla miasta co obecny w 5lat. Dlatego przy kolejnych wyborach obecny burmistrz dostał 80% głosów!

Powiedzcie mi jeszcze jak to jest, bo nie jestem w stanie zrozumieć, że cały świat ma normalne pensje, a Polacy mają sobie radzić za jakieś tam 1500zł miesięcznie podczas gdy ceny są praktycznie identyczne jak na całym świecie. Dlaczego nie można dać zwykłemu fizycznemu pracownikowi 3-4tyś.zł, wtedy moglibyśmy normalnie żyć, wydawać więcej kasy, nie oszukiwać, nie kraść, wszyscy byliby zadowoleni. Tutaj kierownik, prezes itp. zarabiają więcej od zwykłych roboli, oczywiste, ale nie jest 20-100razy więcej niż zwykły pracownik. W Polsce Prezes banku dostaje kilkaset tyś.zł za miesiąc pracy, to pieniądze jakich zwykły "fizol" nie uzbiera przez 20lat. To jest chore. Chciałbym wrócić do Polski, to moja ojczyzna, ale tutaj nie mamy wogóle stresu związanego z finansami, pracując 5 dni w tygodniu jedna osoba jest w stanie utrzymać dom, 2 auta, rodzinę i co najmniej raz w roku polecieć do ciepłego kraju na wczasy. W PL wiem, że nie będę żyć spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dirty.73

12.obcięcie diet posłom,radnym

13.obejmowanie stanowisk ministerialnych przez ludzi z odpowiednim wykształceniem (wiąże się to z tym,że taki polityk,obejmując funkcję ministra resortu,o którym nie ma zielonego pojęcia,obkłada się setakami doradców,a to po pierwsze kosztuje,a po drugie jest ryzyko,że tacy doradcy,z tylnego siedzenia,reprezentują czyjeś interesy)

14.jeśli poseł zmienia partie po wyborach,automatycznie wylatuje z sejmu

15.obowiązkowa obecność na posiedzeniach sejmu

16.obowiązkowe dyżury posłów w biurach poselskich,na które dostają grubą kasę

17.zniesienie immunitetu,nie może sobie taki poseł śmigać 150 po mieście,i pomachać legitką poselską

18.redukcja komisji sejmowych(poszukajcie sobie ile tego jest i do czego,śmiech na sali,a za przynależność do każdej komisji-kasa)

.......pisać,pisać,bo sam se partie założe:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wozu,o to mi chodzi,dlatego punktuje,skąd na to kase

I dlatego napisalem, ze niech Panstwo na to znajdzie. I to nie jest na zasdzie "hokus pokus, i moze kiedys kasa sie znajdzie..", tylko tak jak pisalem, skoro z predkoscia pierdniecia znalezli pol miliarda PLN na tysiac bomb do samolotow, to mysle ze tez znajda na placenie obecne emerytury z wlasnych pieniedzy, a nie z naszych skladek ZUS, przez co pozwoli to na to, zeby nasze skladki szly bezposrednio na nasze konta. A zeby znl;ezc te pienidze to prosty sposob, i to miedzy innymi tak jak Patryk napisal. Niech obetn sobie pensje o 30%. 30% i tak im da taka pensje, ze spokojnie w palcem w tylnym otworze beda mogli przezyc, a te pieniadze niech ida na emerytury. Ponadto, niech wy******la 95% samochodow rzadowych. Nie wyobrazacie sobie jaka to kasa kupowac i utrzymywc te smochody, ktore przeciez my utrzymujemy. Czytlame jakis rok temu artykul wlasnie o tym. W brytanii samochodow rzadowych maja moze z 10 sztuk, gdzie my ich mamy tysiace! Oni jesli musza gdzies jechc, to wynajmuja (maja korzystne umowy podpisane z niektorymi firmami), a My - non stop kupujemy, serwisujemy. To sa wbrew pozorom kosmiczne koszta! Niech madrze wydawaja te pieniadze, niech po prostu wporawdza prosta zasade - "gospodarujmy tymi pioeniedzmi tak, jakby to byly nasze pieniadze, w naszym domu". Chociaz widze, ze i tak oni traktuje te kase jakby to byla ich, a to przeciez z naszych podatkow, z naszych kieszen idzie..

Od pierwszego marca we Wroclawiu wprowadzaja absurdalny podatek od sniegu i deszczu, co da Wrocku pieniadze w kasach w wysokosci 11,5mln PLN rocznie. 11,5mln rocznie! Wiec jak, skoro wprowdzaja takie podatki, to **** mac, niech zaczna tymi pieniedzmy cos naprwiac w tym naszym kraju, a nie tylko wpychac sobie je do kieszeni.. :bag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja spytam jeszcze raz, może mi ktoś to wytłumaczyć, bo nie jestem jakimś asem i nie ogarniam, dlaczego nie może w PL pracownik fizyczny dostać tych głupich 3-4tyś.zł na miesiąc? Tak żeby sobie normalnie żył, nie musiał dzwonić do prowidenta co chwilę, czy kraść drzewa w lesie, bo na opał nie ma. Ktoś to potrafi wytłumaczyć takiemu prostemu ludkowi jak ja? Czemu na całym świecie ludzie dostają normalne wynagrodzenie za swoją pracę, a w Polsce nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk jak będziesz znał odpwiedź dowiedz się proszę jeszze dlaczego w Chinach dziecko zapierdala za miseczke ryżu ?

Po drugie primo czy jakbys otworzył warsztat dałbyś swojemu pracownikowi 8 tys na rękę ?

przykład

pracownik 3000 brutto:

[TABLE=class: ti, width: 500, align: center]

[TR]

[TD=class: op, colspan: 2, align: left]Brutto :[/TD]

[TD=class: kw, colspan: 3, align: right]3000.00 zł[/TD]

[/TR]

[TR=class: wynik]

[TD=class: op, colspan: 2, align: left]Netto (dla pracownika) :[/TD]

[TD=class: kw, colspan: 3, align: right]2156.81 zł[/TD]

[/TR]

[TR=class: wynik]

[TD=class: op, colspan: 2, align: left]Całkowity koszt pracodawcy :[/TD]

[TD=class: kw, colspan: 3, align: right]3614.40 zł[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

a więc wracamy na Wiejską ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem raczej o 3-4tyś.zł netto dla pracownika. 2100 to ja miałem 4 lata temu i uciekłem stamtąd... 8 tyś.zł nie dałbym, ale jeśli to byłby dobry pracownik i zarabiałby na siebie i dodatkowo na mnie to te 4 chciałbym mu dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja spytam jeszcze raz, może mi ktoś to wytłumaczyć, bo nie jestem jakimś asem i nie ogarniam, dlaczego nie może w PL pracownik fizyczny dostać tych głupich 3-4tyś.zł na miesiąc? Tak żeby sobie normalnie żył, nie musiał dzwonić do prowidenta co chwilę, czy kraść drzewa w lesie, bo na opał nie ma. Ktoś to potrafi wytłumaczyć takiemu prostemu ludkowi jak ja? Czemu na całym świecie ludzie dostają normalne wynagrodzenie za swoją pracę, a w Polsce nie?

Poniewaz stawki sa takie a nie inne. Dla ludzi 3-4tys miesiecznie za fizyczna prace to jeszcze nie te realia, a skoro to nie te realia, to dlaczego prywatny przedsiebiorca mialby sie wychylac i dawac swoim pracownikom taka pensje jakby byly Swieta?. Ja nie mowie, ze takie reala sa dobre, ale takie po prostu sa. A smieszne jest to, ze ktos kto prowadzi firme budowlana i tak ma ciezko, bo dowalaja go zusem za kazdgo pracownika, inne oplaty, koszta paliwa i wszystkie inne podatki ktore go po prostu miazdza. Wiec nawet gdybby chcial byc swietym mikolajem, to pewnie nawet nie byloby go stac na takie pensje dla swoich pracownikow. Sad but true..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
Podniesienie średniej krajowej.
... to niestety ma swoje dobre i złe konsekwencje , dobra to taka że ludzie dostaną teoretycznie więcej kasy , ale część firmy zwłaszcza małych nie dźwignie tego i splajtują

A inna sprawa , że jak pracownik stanie się droższy to trzeba liczyć się z podniesieniem cen na wszystko więc suma sumarum skoczy inflacja i to co podnieśli nie przełoży się na realną podwyżkę w portfelu najmniej zarabiających ... więc kółko się zamyka

Podniesienie podatków dla najbogatszych

Też moim zdaniem to nie jest aż tak istotne co skuteczność jego ściągania .... zauważ , że opłaca się zatrudnić najlepszych księgowych i prawników i płacić podatki za granicą ... dla przykładu rodzinka Walterów właścicieli TVN'u .... organizują jakieś SMSowe akcje dla niepełnosprawnych dzieci a aż chce się im wykrzyczeć ZAPŁAĆCIE UCZCIWIE PODATEK to nie będą potrzebne wasze akcje wyciągania kasy od ludzi :bag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest w rękach pracodawcy, mozna zarobic 100 a mozna nawet zarabiac 100.000,

jeśli wszyscy dostaną więcej, to będą mogli płacić więcej za usługi. Jeśli warsztat miesięcznie przynosi np.10tyś.zł zysku, z czego trzeba dać pracwnikowi 3tyś.zł to nie dostanie więcej, ale jeśli zacznie przynosić 15tyś.zł to wtedy może spokojnie dostać 5 tyś.zł nieprawda? Wjaki sposób działają ine kraje? Wydaje mi się, że to proste, poprawcie mnie jeśli się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
Jeśli warsztat miesięcznie przynosi np.10tyś.zł zysku, z czego trzeba dać pracwnikowi 3tyś.zł to nie dostanie więcej, ale jeśli zacznie przynosić 15tyś.zł to wtedy może spokojnie dostać 5 tyś.zł nieprawda?

A jak to policzyłeś ?? Skoro wszystko podrożeje (usługi i pracownicy) to zysk będzie taki sam .... co się wtedy zmieni ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dirty.73

ale faktem jest też mentalność polska,znam osobiście,właściciel zakładu krawieckiego,nie znam jego dochodów,ale dwa dobrej klasy auta,w zeszłym roku dwa razy na wczasach(po dwa tyg.gdzieś za granicą i u nas nad morzem),a pracownice zarabiają płace minimalną(1200 na rękę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wszystko podrożeje (usługi i pracownicy) to zysk będzie taki sam .... co się wtedy zmieni ??

Czekaj, jeśli usługi podrożeją, zamiast 350zł za element każdy zapłaci 500zł to chyba więcej warsztat zarobi. Jeśli paliwo mamy w cenie europejskiej i nie można obniżyć jego ceny to można wyrównać zarobki ludzi wtedy będzie nas stać na płacenie za wszystko co jest drogie jak w reszcie Europy. Nie może WSZYSTKO podrożeć, jeśli jakieś tam materiały przywozimy z zagranicy i nadal będziemy przywozić to czemu nagle mają podrożeć? Jeśli wyprodukowanie 1 chleba kosztuje 20gr to po podwyżce wypłaty dla młynarza, piekarza, wzrośnie do 25gr, w sumie w sklepie wzrośnie cena np.o 40gr (żeby ekspedientka i "dowoziciel" też dostali podwyżkę) to każdego i tak będzie stać na ten chleb jeśli zarobi więcej, nie jest tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk wg. Twojego toku myslenia rownie dobrze mozna powiedziec 'dodrukujmy wiecej peelenow i rozdajmy biednym' to nie tak dziala inflacja by nas rozp...

po drugie to nie tak ze pracodawca da podwyzke i wszyscy sa happy, drugie tyle lub jeszcze wiecej musi wplacic do kasy panstwa...

wiec koszta rosna x2..

Wysłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Kosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wszystko ładnie i pięknie tylko ile procent ludzi tego doczeka.

Temat rzeka jak wszystko co się ostatnio dzieje.

szkoda słów prosty przykład gość typu prezenter wejdzie raz na wizję do domu jedzie godzine i 40 tys miesięcznie.

jak by się nie patrzeć wszędzie nas rombią na kasie tylko że z tego nic nie mamy.

dla jednego 2 zł to dużo na cheleb dla innego 2tys to mało dla żony na waciki.

Pozycja patrzenia względem siedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...