Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, spotkalem juz sie z roznymi opiniami. Ci, ktorzy nie maja mowia, ze to jest zle. Ci, ktorzy to maja mowia, ze dziala. Spalanie potrafi o 50% spasc, a sprzet kosztuje 1000zl. Nie ma zlego wplywu na silnik, a czasem nawet dodaje kilka koni. Ogolnie ciekaw jestem czy ktos ma taki system u siebie, badz zna osobe, ktora sie tym zajmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 koni mu dalo.

Nie chodzi o bajki czy nie. Kazdy dobrze wie, ze samochody na wode juz robili, a ich tworcy sa na biezaco mordowani. Mafia paliwowa.. Skad wiecie ile takich patentow istnieje, lecz jest sukcesywnie blokowanych? Mi nie chodzi tyle o oszczednosc co o ciekawosc no i jesli ktos by mi powiedzial, ze zalozyl to do 4.4 i spalanie spadlo mu 4 litry, a dostal 20 koni to bym pojechal zalozyc. Chodzi o sam fakt czy takie cos istnieje, no moze nie te 50%, ale te 25% to moze sie da zrobic <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dirty.73

no teraz ,to już całkiem ,mniejsze spalanie-więcej mocy,takie rzeczy tylko w erze panie,możliwe,że jakieś oszczędności to daje,słyszałem coś o tym ,ale nie zainteresowało mnie to jakoś,bo po prostu nie wierze w takie cuda,ale jeśli do produkcji tego weźmie się jakiś potetentat z dużymi wpływami,a daje to jakieś oszczędności,to trzeba to będzie sprzedać,a wtedy unia dorzuci 500% podatków do gazu i pójdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale HHO to nie sa bajki. Do mieszanki powietrza i paliwa jest dodawany wodór powstający podczas elektrolizy.

To na prawdę działa!!! Widziałem osobiście takie auto!!!

Problem jest taki że auto z tą instalacją nie przejdzie przeglądu ponieważ nie ma przepisów które to regulują.

Przed przeglądem trzeba wszystko zdemontować.

A wiadomo ze montowanie i demontowanie raz w roku może powodować usterki samego urządzenia jak i innych elementów silnika i osprzętu.

To tak jak by przed każdym przeglądem demontować instalacje LPG z auta....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jestem tego bardzo :) ale i też skąd wziąć wodór albo jak go dodać do emisji spalania :D

Wodór produkujesz na pokładzie. Na tym cały widz polega. Ten wodór jest potem spalany w silniku.

Właśnie do tego używana jest elektroliza - czyli proces wytrącenia wodoru z cząsteczek wody.

Dla polepszania efektu elektrolizy należy do wody dodawać preparat katalityczny czyli np. wodorotlenek potasu.

Schemat poglądowy:

[ATTACH=CONFIG]18563[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ogladaliscie Uwagi w Tvn , dziadzio MB 124 od 15 lat lata na parze wodnej :) na wizji mowil ze osiaga 50% zysku na paliwie , banka 5l wody pompka ktora podaje wode na kolektory wydechowe ( tam woda zamienia sie w pare) poczym zasysana jest przez filtr do silnika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

No widzę sporo tych wynalazków jest na wodór na allegro i na YT .... tylko mnie zastanawia taka jedna kwestia , jaki wpływ na silnik ma dodatkowe wzbogacanie mieszanki wodorem ??

Samo podpięcie takiej instalacji , bez zmian mapy paliwowej chyba nie ma większego sensu ... orientuje się ktoś jak to dokładnie działa albo widział gdzieś to zamontowane w jakimś aucie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

Kurcze temat dość ciekawy ....

I o ile z napędem aut to dość specyficzny aspekt tego wynalazku , to tak sobie myślę , że spełniając następujące założenia :

-mamy do dyspozycji silnik o wysokim momencie obrotowym czyli "mocny od samego dołu" ... siakieś V8

-zamontowaną baterię alternatorów które gwarantują taką ilość prądu który posłuży do wytworzenia niezbędnej ilości wodoru żeby silnik cały czas był na chodzie na samym wodorze

coś jak na tym filmiku :

[video=youtube;2pQeeUkPoyk]

-oraz podłączony generator na wyjściu ze skrzyni

-i stały dopływ wody do zbiornika

To jesteśmy w stanie zbudować małą przydomową elektrownię która powinna zaopatrzyć w energię elektryczną dla 4 osobowej rodziny

Pytanie ile taki silnik pochodzi na wodorze ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo podpięcie takiej instalacji , bez zmian mapy paliwowej chyba nie ma większego sensu ... orientuje się ktoś jak to dokładnie działa albo widział gdzieś to zamontowane w jakimś aucie ??

No mnie tez to zastanawia jak to na prawdę jest z tymi mapami i wpływem na silnik.

Jakieś 3 lata temu widziałem taki wynalazek zamontowany w Jeep Grand Cherokee ale właściciel (niemiec) nie był w stanie nic o tym powiedzieć. Jedynie to ze jest mocniejszy i pali mniej paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dirty.73

jeśli to naprawde byłby taki biznes,to dlaczego do tej pory nie jest tak rozpowszechniony jak LPG?przecież to złoty biznes,kto by nie chciał przy tych cenach paliwa,jeździć taniej i lepiej?dlaczego nie ma setek punktów montażu tego ustrojstwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli to naprawde byłby taki biznes,to dlaczego do tej pory nie jest tak rozpowszechniony jak LPG?przecież to złoty biznes,kto by nie chciał przy tych cenach paliwa,jeździć taniej i lepiej?dlaczego nie ma setek punktów montażu tego ustrojstwa?

może dlatego że większość jest tak uparta jak my i nie daje wiary ze to działa, trudno uwierzyć w 50% mniej spalania, wydaje mi sie to niemożliwe, ale coś w tym na pewno jest i chciałbym to na oczy zobaczyć, kto ma na lekko do wydania 300zł to niech kupuje i sprawdzimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli to naprawde byłby taki biznes,to dlaczego do tej pory nie jest tak rozpowszechniony jak LPG?przecież to złoty biznes,kto by nie chciał przy tych cenach paliwa,jeździć taniej i lepiej?dlaczego nie ma setek punktów montażu tego ustrojstwa?

Dlatego, że:

Problem jest taki że auto z tą instalacją nie przejdzie przeglądu, ponieważ nie ma przepisów które to regulują.

Przed przeglądem trzeba wszystko zdemontować.

Cały proces legislacyjny samochodowych instalacji HHO w Polsce zająłby, tak stawiam, 10-15 lat :D

Jak jakiś misiaczek poczuje się w obowiązku zaglądnięcia pod maskę, wie co nieco o samochodach i zobaczy taką instalacje to może zabrać dowód.

P.S.

Właściwie to oni mogą zabrać dowód zawsze jeśli uznają że coś jest nie tak.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy poszukajcie w internecie i jest temat szeroko rozpisany,czytalem ostatnio 30str tematow o hho,i jedna wielka szmira tak jak z allegro czajnikitermosy adamskiego ,suche cele itp,to kit ,jeden chlopak jest w trakcie prac na hho zeby to dzialalo to musi byc generator wielkosci samochodu a nie termosu,budeuje przyczepke do auta z generatorem hho zeby zobaczyc czy to dziala bo te smieszne z alledrogo to zwyczajny kit,druga sprawa to prad alternator nie jest w stanie wytworzyc takiego pradu

zeby dac wydajnosc wystarczajaca do do produkcji hho,czyli do plynnego dawkowania w jezdzie,trzeba bylo dac z 5 alternatorow jak w tym jeepie zeby to spelnialo swoja funkcje,

nastepna sprawa na zdrowy rozum jak takie to by bylo super to koncerny samochodowe by sie zabijaly o to zeby ich samochody mniej palily jakos cisza nikt z koncernow nic nie mowi,jak to by bylo super to niepotrzebne by byly hybrydy,pojazdy elektryczne,i inne wynalazki pokroju ecofrendly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dirty.73

eeeh,od początku to mówie,alle nieeee,ludzie,spalanie mniejsze o 50% ???to rewolucja w motoryzacji,i sądzicie,że nikt by na tym kasiory nie trzepał?i nie mówie o cwaniakach z allegro,ale o wielkich firmach,które na samych patentach fortune by zbiły,i dla których zmiana przepisów,zwłaszcza w Polsce,wliczona by była w koszty reklamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi!! Ja jestem entuzjastą takich nowinek i z punktu widzenia teorii może to działać, ale jak to jest na prawdę to sie nie dowiemy jak ktoś z nas nie pośmiga czymś takim na co dzień.

A co do pomysłu samego w sobie to zastosowanie takiego generatora w samochodzie pojawiło się pod koniec lat 80-tych w Japonii. Dlaczego nie przetrwało i się nie przyjeło??

Dobre pytanie!!

Teraz temat wchodzi znów bo ceny ropy trzymają się mocno, a każda możliwość zarobku na presji cena/km jest okazją dla szarlatanów czy też pomysłowych inżynierów.....

Trudno powiedzieć jak jest w tym przypadku, ale wiem ze kiedyś przed samochodami jechał jeździec na koniu z czerwoną chorągiewką ostrzegającą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...