Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

To było oczywiście półżartem :)

Ale ja jako stary elektronik z zamiłowania uważam, ze systemy silnika i systemów pokładowych powinny być całkowicie odizolowane od siebie.

Silnik ma jechać. A że nie będą działać szyby, światła, albo nawet poduszki powietrzne to nie jest aż taki problem. Zawsze można dojechać w bezpieczne miejsce. A często bywa tak że staniesz w polu lub w dowolnym innym miejscu i nawet rozrusznikiem nie przetoczysz auta......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozkłada się na wodór i tlen, a tlen sonda lambda czyta jako ubogą mieszankę, więc wzbogaca mieszankę paliwową.
Też nad tym myślałem i mam jedną wątpliwość co do tego czy sonda będzie wstanie wyczuć tą rożnicę w tlenie. Przykladowo w silnikach M54 spełniających normę emisji spalin Euro4 dołozona jest na kolektor wylotowy pompa powietrza. Więc teoretycznie na sondy dostaje się więcej tlenu. Spalanie mam takie samo jak w przypadku silnikow M54 z euro3 więc paliwa więcej nie dostaje. Bardziej mnie zastanawia fakt tego że im więcej tlenu w komorze spalania tym większa temperatura "wybuchu" nie wspominając o wodorze. Tak jak instalacja gazowa może niszczyć gniazda zaworowe.

Straty energii są najbardziej zastanawiające, bo w sumie obiążenie układu elektrycznego prądem nawet 20A to straszny cios dla elektryki i alternatora. Nie wiem czy HHO jest w stanie nadrobić te straty. Z drugiej strony ludzie to montują i jeżdżą i ponoć to działa.

Ciekaw jestem tego testu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój kuzyn zmajstrował sobie coś takiego do cieniasa, pokazywał mi to ostatnio jak bylem na "wschodzie", mówił że robi na baku o 80km więcej, nie wgryzałem się za bardzo w temat ale mam jedno "ale" jaki ma to wpływ na silnik (żywotność)? Bo że pali mu mniej to tego nie podważam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...