Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam maly problemik z wycieraczkami lamp przednich...

Mianowice nie dalaja...

Szukajac przyczyny udalo mi sie ustalic ze poprzedni wlascicel kaskader poprostu wycial wiazke elektryczna....

Chcialem jakos je reamowac ale nie mam pojecia jak biegnie ta wiazka ktoredy itp.

Czy moglbym poprosic o jakies zdjecia instalacji elektrycznej oraz podpowiedz jak to powinno byc podpiete pod wycieraczki wlasciwe ?

Z gory dziekuje za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dorabianą wiązkę na wzór oryginalnej gdybyś był zainteresowany.

Niestety jest do tzw. wąskiej lampy więc należałoby zmienić końcówki podłączane do pompek. Sterownik jest ten sam i gniazdo pasuje. Wtyczki silniczków są ucięte ale mam komplet pinów (damsko-męskich) aby podłączyć wszystko jak należy.

Kilka schematów:

[ATTACH=CONFIG]18828[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]18829[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]18830[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]18831[/ATTACH]

Czerwony - przyłącze do pompki standardowego spryskiwacza

Żółty - przyłącza pompek do zbiorniczka (dwukomorowy, 3 pompki)

Niebieski - przyłącza silniczków wycieraczek

Zielony - przyłącze zasilania ze skrzynki bezpieczników (za lewą lampą - okrągłe przyłącze)

Czarny - masa (przekręcana za lewą lampą, na ścianie błotnika)

Różowy - sterownik na zbiorniczku

Jak coś to pisz. Temat mam ro...zje ....bany na czynniki pierwsze;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie to powiem tak ze przewody sa uciete tuz za wtyczkami wiec je mam. Spryskiwacze lamp tez sa podpiete i dzialaja ale nie wiem jak podlaczyc same wycieraczki lamp... Nie wiem poprostu gdzie te przewody powinny isc...

Silniczki tez juz pozakladalem dzialajace wiec tylko pozostalo mi podlaczyc je pod jakies sterowanie ale nie wiem jak.

No i glowne pytanie jak to podlaczyc pod skrzynke bezpiecznikow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz miejsce gdzie wiązka wycieraczek i intensywnego mycia jest podłączana do wiązki samochodu. Lewa strona auta!!

[ATTACH=CONFIG]18907[/ATTACH]

Tu masz jak wygląda zbiornik i sterownik wycieraczek. Prawa strona auta!!

[ATTACH=CONFIG]18908[/ATTACH]

A co do intensywnego mycia to pytanie do Ciebie.

Czy prawa manetka przy kierownicy jest wciskana? Ma przycisk S ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć wycieraczki i intensywne mycie albo tylko wycieraczki.

Wygląda na to że masz tylko wycieraczki więc manetka i sterownik w skrzynce bezpieczników Cie nie interesują.

Ty musisz mieć sterownik na zbiorniczku (zdjęcie nr2 z poprzedniego postu) i wiązkę podpiętą do auta (zdjęcie nr1 z poprzedniego postu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam Lijo,

poszukuję teraz całego kompletu wycieraczek,silniczków itd...itp, zdj i opis bardzo pomocny, jak będę miał problem z podłączeniem to podbiję, "Temat mam ro...zje ....bany na czynniki pierwsze:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...