Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich posiadam bmw e3o m4ob18(113km) i chcial bym wlozyc tam m50b25 . rozmawialem juz z jednym gosciem na ten temy i stwierdzil , ze potrzebuje tylko silnik z osprzetu , wiazka kompem itp gdyrz mozna go podpiac pod ta skrzynie co mam bez problemu chamulce mam tarczowe to jak cos zmienic przednie trcze na lepsze . Kiedys skladalem clio i tam mialem 1.8.16v a skrzynie z 1.4 8v pasowalo ale nie jezdzilo i nie chcial bym takiej akcji w bumie dlatego prosze o pomoc, zgory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze primo - przywitałbyś się w odpowiednim dziale.

Po drugie primo - podpiąć tą skrzynie to może i można ale ukręcisz ja pewnie bardzo szybko.

Po trzecie primo ;) - ten wątek jest w zylionach egzemplarzy na necie.

Poszukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwalają mnie trochę takie komentarze ....

Jak już zadajecie sobie trud żeby odpisać ..... to wklejcie chociaż jednego linka gdzie gość przeczyta o tym swapie :bag:

Bo idąc dalej tym tokiem rozumowania , na każdego temata jestem w stanie w tej chwili odpisać ....

"poszukaj sobie już kiedyś gdzieś ktoś o tym napisał w necie ... "

A chyba nie o to chodzi :drunk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeprasza ze sie nie przywitalem ,juz poprawilem ten blad. Szukalem i szukam nadal ale jest tyle sprzecznych info. ze stwierdzile ze potrzebuje pomocy w tym temacie , jak na razie to tylko zostalem pojechany ale coz .wlasnie w necie znalazlem tez przed chwila goscia co zrobil tak w swojej e 36 i mu niby chasa to. ale ja mam dosc cieszka noge czyli skrzynia i most tez trzeba by bylo zmienic mam kombi czy jest to jakas roznica??????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego to sobie sprawdz w katalogu bmw tu masz przykład twojego wału

RealOEM.com * BMW E30 318i Drive shaft (swivel joint)

a tutaj z 325 touring

RealOEM.com * BMW E30 325i Drive shaft (swivel joint)

każdą część możesz sprawdzić jakie są różnice według numerów części to się jednak oba wały różnią co nie znaczy że nie będzie pasował ale jednak bmw coś tam zmieniło po moście też widziałem że są inne przełożenia niewiem czy prędkościomierz cię nie będzie także oszukiwał mosty są różnych typów 325 typ 188 a 318 typ 168

Edytowane przez mariusz13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szczerze to m40 jest nie bardzo to takich swapów. Masz do zmiany przednie lagi bo pewnie masz wąską, stabilizator przód pewnie jest 18mm warto by było dać 21mm. tuleje wahaczy przód albo poliuretany albo pełne acentryki Mayla albo pełne BMW. Teraz tył, masz bęben czy tarcze? Masz stabilizator? Jak już jest to pewnie 12mm warto dać 14mm. Tuleje belki też najlepiej poliuretan. Jeszcze dobrze by było założyć dodatkowe stabilizatory na kielichy przód i tył (karoseria ma ponad 20 lat i trochę przejechane?) Możesz się nawet zastanowić nad złapaniem stabilizatorem przednich podłużnic jak miała e36. Co do układu napędowego to jak koledzy wcześniej pisali poszukałbym części z m20b25. Powodzenia i niskich kosztów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha z przodu jak masz pełna tarcze hamulcową to też strzemiona i zaciski na wentylowaną najlepiej z tymi sworzniami na imbus( nigdy nie pamiętam czy to jest zacisk ate gerling czy bosch) bo te skręcane na śrubę ósemkę szybko się wypukują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwalają mnie trochę takie komentarze ....

Jak już zadajecie sobie trud żeby odpisać ..... to wklejcie chociaż jednego linka gdzie gość przeczyta o tym swapie :bag:

Na pierwszej stronie najpopularniejszej wyszukiwarki świata można znaleźć dosłownie wszystko na ten temat w języku polskim: szukaj: "Swap BMW E30".

I wiem o czym mówię bo trochę się naczytałem na temat swap'ów.

Zwłaszcza jeżeli kolega pyta czy może założyć skrzynię od M40B18 do M50 :bag::bag::bag:

Szukalem i szukam nadal ale jest tyle sprzecznych info (....)

Po 1 dniu czytania po poludniu tego co jest dostępne miał byś odpowiedź na większość pytań związanych ze swapem.

Myślę, że odrobina wysiłku też jest wskazana i poczytanie na temat wymiany silnika w E30 jeśli ktoś się na to decyduje.

Nie wszystko dostajemy na tacy....

(...)zostałem dojechany ale cóż (...)

Nic złego nie powiedziałem pod Twoim adresem. Nie bierz tego do Siebie. bmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam zadnej urazy moja niunia jest z 90r ma z tylu tarczo bembny z przodu pelne tarcze , z przodu ma soczewkowe lampy jak i halogeny nie wiem czy to istotne ale mam zegarek cyfrowy z datomierzem itp. nie posiada wspomy i zadnej szpery dyfru .A chce zmienic silnik gdyz po pierwsze jest za slanba a po drobie juz poraz kolejny robie glwice bo przegrzala sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chce zmienic silnik gdyz po pierwsze jest za slanba a po drobie juz poraz kolejny robie glwice bo przegrzala sie

jeżeli jeszcze masz problem z głowica to podratuj autko i wystaw na aledrogo i kup orginał z mocnym silniczkiem tak jak już szkasz bo swap cie wyjdzie zdecywanie drożej niż orginał e-30 325 takie moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mialem klopot z glowica ale juz kupilem nowa glomice i mam calutka gore nowa jak i roz rzad itp. czytalem ze montuja turbine do tego silnika ponoc kosztuje to 2.5 tys.ale cos mi sie nie chce wiezyc bo ponoc nie trzeba rozprezac silnika. a nie chce jej sprzedac bo mam sporo wspomnien i wrazen z tym autkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że montują turbo do silników bez vanosa i tam chyba jeszcze nie było aluminiowej głowicy ale dokładnie tematu nieznam

a wspomnienia wiadomo bezcenne :mrgreen:

Edytowane przez mariusz13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie powinienem polecać innego forum, ale na Forum Miłośników BMW E30 .: BMW-e30.PL / MyE30.PL :. Strona Główna swapy mielą jak się tylko da. W zakładce SWAPY, a później swap na m50 i m52 jest multum info jak to zrobić.

Proszę 79 stron do opanowania na blachę ;)

Forum Miłośników BMW E30 .: BMW-e30.PL / MyE30.PL :. Zaloguj

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie powinienem polecać innego forum, ale na Forum Miłośników BMW E30 .: BMW-e30.PL / MyE30.PL :. Strona Główna swapy mielą jak się tylko da. W zakładce SWAPY, a później swap na m50 i m52 jest multum info jak to zrobić.

Proszę 79 stron do opanowania na blachę ;)

Forum Miłośników BMW E30 .: BMW-e30.PL / MyE30.PL :. Zaloguj

Pozdro

I o tym mówiłem na pierwszej stronie ..... wystarczy wkleić link a nie pierdzielić przez 10 postów "poszukaj sobie" albo "wiem ale nie powiem"

Brawo Diego , browar ode mnie :drunk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...