Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zainteresowanych:)

jestem ciekaw czy da rade coś z tym zrobić tzn.

jak jadę do 60km/h i słucham głośno muzyczki to jest super bass ,a jak zacznę przyśpieszać to po przekroczeniu powyżej 60 bass znika i muszę dać ciszej wtedy znowu się pojawia :/

znalazłem opis jak sie tego podobno pozbyć , ale jakoś mi to nie wychodzi. icon_sad.gif

1 włączasz i wyłączasz radio za pomocą gałki

2 dusisz przycisk "m" jakieś 10s aż zacznie się coś wyświetlacz na wyświetlaczu radia

3 guzikami "<" i ">" przeskakujesz do opcji GAL(1-6)

4 guzikami od "1, 2, 3, 4, 5, 6" lub"+" i "-" regulujesz sobie czyli 1-praktycznie żadnej różnicy w głośności przy przyspieszaniu 6- wyraźnie im szybciej tym głośniej

na koniec dusisz gałkę radio gaśnie i ustawienia zapisane

Pekinie kolega tu to wszystko opisał i miałem nadzieje iż mi się to tak samo uda zrobić ale no niestety nie mogę wywołać tego menu nie wiem czy źle coś robię czy po prostu jest coś u mnie nie tak.

Na konsoli zamontowany mam takowy panel:

[ATTACH=CONFIG]19313[/ATTACH]

Czy mógłbym prosić o pomoc i jak to mówią na chłopski rozum wytłumaczyć jak to po kolei zrobić?

Dodam ze bez kluczyka radio nie działa wcale ale z tego co czytałem to właśnie tak ma być.

Pozdrawiam Soul

Edytowane przez SoulRea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę to dziwne bo im głośniej tym ten bas powinien bardziej tłuc a nie pojawiać się jego ubytek mam taka funkcje u siebie w pionku, im szybciej jade tym głośnie gra fajny bajer ale po pewnym czasie robi się irytujący dlatego tą funkcję wyłączyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Żeby nie zakładać kolejnego tematu podepnę się pod własny.

Mianowicie miałem zamiar podłączyć zmieniarkę CD lub coś podobnego NEW ZMIENIARKA MP3 SD USB BMW E46 E39 E38 X3X5 4GB (2316990190) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. lecz ku mojemu rozczarowaniu po rozebraniu lewej strony bagażnika moim oczom ukazała się pustka. Z nerwów nie zrobiłem zdjęcia nad czym ubolewam ale postaram się opisać co się tam znajduje.

Na pewno jest tam napęd DVD MK4 - navi

Następnie w pionie postawiony COŚ prawdopodobnie tuner radiowy

oraz na samej górze mniejsza skrzyneczka położona na plask - bez pomysłu co to jest.

Co najgorsze nie znalazłem żadnych przewodów do podłączenie zmieniarki :( ( ale golas ).

I teraz moje pytanie Co zrobić i w jaki sposób aby jednak dało rade podłączyć oryginalna zmieniarkę lub to NEW ZMIENIARKA MP3 SD USB BMW E46 E39 E38 X3X5 4GB (2316990190) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malejący bass może być wynikiem padającej końcówki mocy w radiu.

nie powiem jak jest w e46 bo przy swojej jeszcze nie grzebałem ale w e34 miałem wbudowany wzmacniacz jak u znajomego padł wzmacniacz w e34 to też były podobne objawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powiem jak jest w e46 bo przy swojej jeszcze nie grzebałem
to nie rozumiem po co ten post...

Soul

Ten opis (w pierwszym poście) wejścia do menu dotyczy radia cd business bez navi. Nie uruchomisz go w MK4.

Poza tym to ustawienie GAL 1-6 dotyczy skoku podgłaszania przy użyciu przycisków na kierownicy multifunkcyjnej.

Ustawienia podgłaszania po przekroczeniu pewnej prędkości u nas można ustawiać za pomocą SSS, NCS expert lub NavCoderem. I to też nie wiem czy uda Ci się ustawić wzmocnienia, tylko prędkość od której będzie się podgłaszać lub zdeaktywować to zupełnie. Nic innego nie wymyślisz.

Następnie w pionie postawiony COŚ prawdopodobnie tuner radiowy

oraz na samej górze mniejsza skrzyneczka położona na plask

Jeśli taki w srebnej obudowie to tak, jest to tuner radiowy. Za nim (w stronę błotnika) masz wzmacniacz zazwyczaj czarnego koloru z dwoma dość grubymi wiązkami. Ta skrzyneczka u góry to jest modół Bluetootha. Wykręć czytnik navigacji i zobacz czy nie masz przewodów do zmieniarki. Powinny być dwie wtyczki, jesli nie ma to nie masz wiązki do CDC wtedy sprawa się komplikuje.

EDIT: z tym ustawieniem GAL to chyba się pomyliłem... Teraz kojarzę sobie że dotyczyło ono wzmocnienia wzmacniacza antenowego nie zaś głośności. Nie jestem pewien do końca więc nie bierzcie tego za pewnik. Poszukam w materiałach jak znajdę odpowiedź na pewno poprawię.

Edytowane przez 5oul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok stawiałem na problemy z końcówką mocy we wzmacniaczu (radia lub wzmacniacza w który niewiem czy auto jest wyposażone).

Miałem kiedyś problem podobny z radiem że po chwili grania zaczynało (pierdzieć) a bassu prawie nie było.

I to była wina końcówki mocy w radiu.

A u znajomego było podobnie tylko u niego w e34 padł wzmacniacz.

jeśli następowało by automatyczne ściszanie i podgłaszanie dostowujące się do prędkości bass powinien być cały czas tylko że w stosunku do głośności:bag:

Edytowane przez e34t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A wiec tak , rozebrałem bagażnik i nadal nie wiem co i jak z tymi kablami do zmieniarki znalazłem jedynie 3 wtyczki nie podpięte porobiłem zdjęcia mam nadzieje ze to te potrzebne.

Te 2 były w futerale za napędem nawigacji.

http://img215.imageshack.us/img215/2668/zdjcie0008wx.jpg

http://img15.imageshack.us/img15/5391/zdjcie0013xd.jpg

natomiast lewej stronie koło lampy wraz z wtyczka jest coś takiego.:

http://img196.imageshack.us/img196/75/zdjcie0012k.jpg

a to reszta badziewia z bagażnika :

http://img560.imageshack.us/img560/1103/214kw.jpg

Proszę pocieszcie mi że to te do zmieniarki. Tylko nie tak na silę. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pocieszam Cię, to od zmieniarki ;)

Dziki wielkie 5oul teraz tylko odpowiedni modulik zmieniarki i będzie grało nawet na allegro znalazłem 1 sklep co oferuje cosik takiego wiec i się wybiorę w wolnej chwili. Nakupowałem już tyle gratów a nawet nie mam pól dnia żeby to zacząć montować lub wymieniać. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...