Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie mam problem z moca w e46 przed liftem . auto na 4 biegu wogole nie dochodzi na ekonomizerze do 20l a jedynie do 14l i wiem ze jest cos nie tak bo juz sie oczytalem na roznych forach wiec:

-poczatkowo wymienilem przeplywke co prawda na uzywke ale o tych samych numerach i moge powiedziec ze jest ciut lepiej ale dalej to nie to jak na 136KM....

- egr przeczyszczony

- wezyki podcisnienia wymienione na nowe

- zmieniony elektrozawor od TURBO na nowy

- filtry wiadomo wymieniane regularnie

- czyscilem tez czujnik cisnienia doladowania no ale moze on jest do wymiany...

- wywalilem tez kata tego przy TURBO ( zrobilem przelot i wyrzucilem platyne z srodka)

nie wiem co jeszcze mozna sprawdzic by rozwiazac problem.. poradzcie cos

Edytowane przez danieltca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa pod progowa również często pada a bynajmniej w 3.0d miałem też taki przypadek że brak mocy było zakupiłem nową ORI pompę wymieniłem i problem zniknął ale wcześniej byłem u kolegi z forum wszystko zdiagnozować i faktycznie pokazało że jest za małe ciśnienie na tej pompie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pisząc też,mam na myśli to,że te przepływki były wadliwe,i kupując używke,masz baaardzo dużą szanse,że kupisz już uszkodzoną,objaw(na czwórce,gaz w deche,ekonomizer powinien przynajmniej do 20 dojść)wskazuje na nią,no ale oczywiście nie dam se za to łap uciąć,bo nie chcę,tak jak piszesz,żebyś na darmo kase w błoto wywalił,najlepiej,to podmienić od kogoś na jakąś pewną,sprawdzoną,i wtedy będziesz wiedział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to bzdura z tym przeprogramowaniem, sterowniki BMW (zresztą chyba wszystkie "nowsze" auta) mają zdolność samoadaptacji, aku wyciągnąć na 24h włożyć tą nową przepływke odpalić auto musi pochodzić do włączenia wentylatora i wystarczy pojeździć kilkanaście km różnymi prędkościami ot całe przeprogramowywanie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki kolor spalin ? kolektor ssący czyściłeś ? i czemu nie podjedziesz pod kompa podpiąć ? może się dużo wyjaśnić

bo na kompie nie wywali ci ze przeplywka jest walnieta mimo ze moze byc wadliwa.. no i u mnie na kompie sprawdzalem i nie wyswietla mi walnietej przeplywki. kolektora nie czyscilem bo nie wydaje mi sie ze to jest przyczyna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź do ADT tuning na ul. Armii Krajowej. Gość Ci zdiagnozuje co tam jest nie tak. Taka jest moja propozycja. Co do używanej przepływki nie upierałbym się, że jest OK, bo sam przerabiałem ten temat - zmieniłem na nową boscha-padła, używka-niedobra, nowa pierburga i jest ideał. Polecam ADT...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź do ADT tuning na ul. Armii Krajowej. Gość Ci zdiagnozuje co tam jest nie tak. Taka jest moja propozycja. Co do używanej przepływki nie upierałbym się, że jest OK, bo sam przerabiałem ten temat - zmieniłem na nową boscha-padła, używka-niedobra, nowa pierburga i jest ideał. Polecam ADT...

a ile placiles za przeplywke pierburga no i czy robiles adaptacje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

odnawiajac temat wymienilem przeplywke na nowa bosch o nr: 0 928 400 527 (wczesniej mialem bosch nr. 0 928 400 314) i jest duza roznica lecz nie do konca jest to 100% mocy auta (na 4 biegu nie dochodzi do 20l spalanie ale max 16) . nie robilem adaptacji o ktorej pisze kol. : Przepływomierz BMW adaptacja cała prawda.. .Bylem w serwisie i gosciu mowil ze

I opcja: adaptacja ok 70zl netto i gwarantuje mi ze nic to nie da i ze mozna sprobowac

II opcja: wgranie na nowo softu (netto 250zl ok. 45min. roboty) wiec to chyba o tej 2 opcji mowa na forum?? no i czy rzeczywiscie jesli jezdze teraz z taka przeplywka bez wgrania tego softu to nie ma ona 100 procent swoich mozliwosci??? i czy soft pomoze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...