Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Założyłem sobie tempomat z kierownicą funkcjonalną wszystko git ale są tam dwa nie aktywne przyciski "R\T" "słuchawka" oryginalnie wykorzystane dla telefonu. Chwiałem kupić oryginalny zestaw ale to wiąże się z założeniu nowego nr tel oraz sam telefon ma dożo do powiedzenia. Nie znalazłem bluetooth dla tej wersji bmw E46.

Wiec wpadłem na pomysł budowy mojego bluetooth szalone co?

13630398_imag0541.jpg

Ale udało się to zrobić w uproszczeniu przerobiłem mojego bluetooth Motorola H3 który posiada 3 przyciski 2 to sterowanie głosem 1 to "sluchawka"

W połączeniu z micro kontrolerem At90s2313 który jest mózgiem i odbiera z szyni I-Bus sygnał wspominanych przycisków "R\T" "słuchawka" oraz steruje zestawem bluetooth Motorola H3

Dźwięk jest wysłany na radio na przedwzmacniacz. Test zrobiłem programowy Na I-Bus analizator i działa pięknie teraz tylko kompletuje resztę i odpalam w samochodzie. Testowałem na HTC sensation XL i działa naprawdę pięknie.

Mam pytanie

Gdzie ma umieścić mikrofon w samochodzie gdzie jest oryginalny?

Co robi oryginalnie "R/T" przycisk jaką funkcje spełnia?

Czy bluetooth powinien być uruchomiony zaraz po zapłonie czy uruchamiany z kierownicy [automatyczne parowanie z tel.]?

Jak widzicie to?

poz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł znajduje się w bagażniku na samej gorze po lewej stronie tam gdzie reszta gratów. Jeśli jest wszystko sprawne parujesz tel. i po zapisaniu danych przy kolejnym uruchomieniu radia ono już samo się łączy z telefonem. Reszta jak opisali koledzy wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...