Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam prośbę czy ktoś może ma taki rysunek koleś chciał spróbować zrobić i jeszcze pytanko czy dystanse powinny mieć kołnierz (czy jak to się nazywa) który przytrzymuje felgę.

Ślicznie dziękuje za pomoc :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy dystanse powinny mieć kołnierz (czy jak to się nazywa) który przytrzymuje felgę.

Nie tyle powinny co muszą mieć! W zależności jakie felgi na to chcesz założyć i do jakiego auta maja iść dystanse takie muszą być wymiary osadzenia czyli jak to mówisz kołnierza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie E32, E34, E36, E38 mają kołnierz centrujący 72.6mm, E39 jako jedyne ma kołnierz centrujący na piaście o średnicy 74.1mm, więcej informacji chyba nie trzeba

Jeżeli felgi nie są z E39 to otwór i kołnierz muszą mieć właśnie po 72,6mm a jeżeli są z E39 to kołnierz dystansu 74,1mm a otwór 72,6mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ślicznie dziękuje za podpowiedź tylko jeszcze takie pytanie (proszę nie wyśmiewać) jeżeli otwór i kołnierz ma mieć 72.6mm to ile ma mieć średnica całego dystansu mam zmierzyć z tylu wielkość ośki czy jak to się nazywa a chodzi mi o rysunek żeby koleś wiedział jak zmierzyć rozstaw śrub wiem że 5*120 ja po prostu miałem zamiar taki rysunek wysłać mailem a tam mieli mi zrobić na podstawie rysunku technicznego dodam fakt że jestem z wrocka a to będzie robione w lublinie i mieli mi wysłać pocztą taki to myk

wiem wiem trochę to pokręcone i dlatego proszę o wyrozumiałość autko mam od nie dawna i 0 pojęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamietaj jak bedziesz je toczyl, to najlepiej jak najwiecej z jednego mocowania aby nie było bicia miedzy otworem a kolnierzem tak samo jak zle wycentrujesz to bicie automatycznie przeniecie ci sie na grubosc.... do tego warto by bylo idealnie zrobic otwory pod sruby nie na wiertarce na pale..;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to będzie robił mojego kolesia ojciec gdzieś w pracy mają jaką laserową zabawkę niby wprowadza dane do kompa o on już wszystko robi ale też nie mogę wierzyć na słowo jak zrobi to założę i się przekonam ile jest warta taka maszyna i jego praca ponoć jest tokarzem od wielu wielu lat a na tej maszynie pracuje już sporo ( tak mówi koleś )

oczywiście dziękuję wszystkim za każdą podpowiedź wyśle mu to wszystko co napisaliście żeby wiedział na co ma zwracać szczególną uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat do zamknięcia :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Wszystko zrobione :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Rysunek techniczny jak ktoś będzie potrzebował niech da znać później mogę ze skanować :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Jeszcze raz dziękuje wszystkim za pomoc :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

Witam happy_bmw

nie chce się pomylić dlatego piszę do profesjonalistów :bmwsexemofg3:

[ATTACH=CONFIG]26230[/ATTACH]

Dystans bez centrowania.

czy wszystkie wymiary się zgadzająpytanie_bmw

najbardziej nurtuje mnie wymiar zewnetrzny 140mm? ma być taki czy może większy/mniejszy.

Będę dystanse wypalał laserem CNC. Z tego co się oriętuje bez centrowania do grubości #7.

Pozdrawiambmw_0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłbyś zamieścić rysunek z rozstawem 5x120?)

przykro mi ale wie mogę wstawić fotki i filmy wrzucam programem picasso a to mam zapisane w adobe raider i program nie che obsługiwać chyba że coś źle robię

jak ktoś potrzebuje to PW podać maila to wyślę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...