Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję kupić czujnik poziomu oleju bo pali mi się żółta(pomarańczowa) kontrolka. Przeszperałem forum ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Co lepiej kupić?

Używany oryginalny czy może nowy zamiennik? Z używanym jest ryzyko że w bliżej nieokreślonym czasie może paść. Z zamiennikiem może być problem że może nie działać jak należy.

Nowy oryginalny raczej nie wchodzi w grę bo 500zł to sporo za takie ustrojstwo.

Prosiłbym o jakieś sugestie w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby gwarancja to dobra rzecz ale teoretycznie jak nowy czujnik padnie muszę spuścić olej żeby założyć jakiś drugi i czekać jak rozpatrzą mi gwarancję a tak używka padnie to na śmietnik i drugi i tak trzeba kupić. Tak jak dirty.73 napisał to też słyszałem że BMW nie lubi zamienników. Poszukam jakiejś używki z gwarancją rozruchową w rozsądnej cenie i trzeba zrobić strzał. Najgorsze że spotkałem się z tym że drugi czujnik nie zawsze naprawia problem ze świecącą się kontrolką:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW nie lubi zamienników

wstaw chociażby zamiennik czujnika wałka,lub ABSu,masz niemal pewność,że nie zadziała-ori używka z gwarancją rozruchową-to bym wybrał,no oczywiście ryzyko jest,ale z zamiennikiem też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm dzięki Energy słyszałem podobną teorię. Jeszcze jakiś pierdzielnik przy filtrze oleju jest co się zapycha i trzeba obadać. Ogólnie wiem że powodem może być olej, czujnik poziomu oleju, czujnik cisnienia oleju, ten zapchany wężyk oraz to ustrojstwo przy filtrze ale nie pamiętam jak się nazywa. Ogólnie widzę że problem jest nagminny ale lepiej żeby się nie zapalało chociaż w niczym nie przeszkadza.

Dzięki Panowie za sugestie pójdę raczej za używką w takim razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy błądzicie...

Nie wiem jak jest w dieslach ale myśle że podobnie jak w benzynie. Kiedyś spotkałem się z przypadkiem że wężyk odpływu oleju z odmy do miski był przytkany i olej zbierał się w separatorze a nie spływał do miski. Po przejechaniu kilku km kontrolka niskiego stanu oleju zapalała się i komp twierdził że brakuje oleju. Po kilku minutach postoju olej z odmy spływał i poziom był OK.

Jeśli kontrolka zapala się po odpaleniu i gaśnie po około 5-7 sekundach to na 98% winnym jest czujnik poziomu oleju. Znaczy się jest uszkodzony i trzeba go wymienić. Nie umiem doradzić nic konkretnego żeby było tanie i dobre. Najlepiej kupić nowy ori czujnik i mieć problem z głowy ale cena kieszeń rozrywa. Z drugiej strony nie wierzę w to żeby FEBI czy inny szanujący się producent sprzedawał szajs który się ma rozsypać na drugi dzień... Tą decyzję zostawiam Tobie.

O jakim pypeciu, pieprzniku czy co tam jeszcze mówicie? Nie bardzo wiem o co chodzi...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik wałka nie zakładał bym w zamienniku ale co prawda jestem za oryginalnymi częściami choćby używki ale jako czujnik ciśnienia oleju który tak naprawdę nie spełnia tak ogromnego znaczenia na prace silnika gdyż olej można sprawdzić choćby codziennie dwa razy. Jeśli zdecydujesz się na zamiennik to nie kupuj takiego za 30 zł bo ten to już w fabryce jest uszkodzony. Febi niby renomowana firma można było by zaryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to załóż czujnik wałka FEBI,
Nie zakładałem u siebie bo nie potrzebowałem, ale pare osób już montowało i z tego co wiem śmigają do tej pory bez stresowo. Może miałeś jakiś walnięty albo nie do końca działający poprawnie.
jako czujnik ciśnienia oleju który tak naprawdę nie spełnia tak ogromnego znaczenia na prace silnika

hehehe... dobre, Przeedytuj tekst bo jak ktoś zobaczy że dla Ciebie czujnik ciśnienia oleju to nie taka ważna rzecz w samochodzie to może się zdziwić troche ;) Jeszcze pomyśli że można olać olej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...