Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Sprawa ma się tak, mam E36 316 w zwykłej instalacji LPG (wiem kpina i hańba, ale nie o to chodzi). Do tej pory posiadałem reduktor LOVATO RGE 92, jakieś 4k km temu wymieniałem wszystkie membrany, lecz teraz problem powrócił w postaci wyrzucania gazu przez wydech, oraz braku możliwości wyregulowania wolnych obrotów. Na biegu jałowym mam 1500 obrotów... no i pali 15-17l LPG na 100km więc trochę za dużo... nie ważne czy się depta czy jedzie jak emeryt... zwiedziłem chyba z 10 gazowników i żadem nie dał sobie rady z ustawieniem... Udało mi się nabyć "nowy" reduktor BRC AT90E. Jednak w samochodzie (ford scorpio 2l) w którym teen BRC się znajdował była sonda lambda od gazu (coś takiego jak niżej na foto). W mojej Babci nie ma czegoś takiego... Więc czy zmieniając reduktor LOVATO na BRC będzie konieczne dołożenie takiej sondy? Za co ona odpowiada i do czego jest potrzebna? Zależy mi głównie na zbiciu spalania, ponieważ za 100zł robię ok. 200-220km.... Czy możecie mi doradzić jaka przyczyna może być powodem tak wysokiego spalania? Chciałbym zejść do chociaż do 12l.. czy jest to realne? Dziękuje za przeczytanie mojego poematu. Pozdrawiam i prosze o pomoc, oraz rady:)

PS: swap lub zmiana ma 6 garów na razie niestety nie wchodzi w grę... być może na wiosnę;))

[ATTACH=CONFIG]22187[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie sonda kolego ale moduł który oszukuje sondy...Aby sondy widziały pracę na prawidłowej mieszance.

Myślę że powinieneś zainwestować w przód sekwencji...Czyli przerobić całą instalacje pod maską na sekwencyjną zostawiając przewody do butli i samą butlę :)

I popytaj który z gazowników zrobi to dobrze,najtaniej i to zrób nie kombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Własnie w tym problem że w lovato wymieniałem wszystkie membrany i uszczelki razem z filtrem końcem października, i nic nie pomogło. gdy wrzucałem na luz przy >60km/h auto gasło.. zmieniłem na BRC i na razie odpukać działa dobrze. zobaczymy jak się sprawszi pod względem ekonomii:) czy wogóle da coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...