Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam sprawa dotyczy mojej blimy 320i 95r przebieg 310tyś

A więc na rozgrzanym silniku i wolnych obrotach zapala się kontrolka oleju ,blima zalana jest olejem Valvoline 10w40, na zimnym silniku jest wszystko ok po odpaleniu silnika kontrolka gaśnie po 2sec objaw występuje tylko na rozgrzanym silniku. Silnik chodzi równo na zimnym i na ciepłym nic nie klepie nic nie stuka. Na gorącym silniku wystarczy odrobinę podnieść obroty i kontrolka gaśnie. Stan oleju jest taki jak trzeba nie ma go w płynie chłodniczym i na odwrót.

Proszę o sugestię w temacie czy to pompa oleju sie sypie hmm może czujnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie była ostatnio wymieniana np. uszczelka miski oleju? albo nie przywaliłeś nią samą o coś?

Nic z tych rzeczy.... Oblatałem dziś kilku mechaników i żaden nie miał czasu aby podpiąć manometr i sprawdzić pompę czy daje ciśnienie takie jak powinna koszt sprawdzenia 30zł czyli nie zaszkodzi. Jeden kazał podjechać po 15:00 może da rade o ile się wyrobi z robotą jak nie to dopiero po nowym roku :/:drool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem na popszednim silniku. Pomagała wymiana oleju na nowy. Sprawdż czy olej nie śmiedzdzi paliwem, albo jak odpalasz zimny motor czy spaliny nie mają zapachu niedopalonej benzyny.

olej wymieniałem max miesiąc temu i ostatnio go sprawdzałem nie ma w nim dosłownie nic .... Mam nadzieję że to pompa ale to dowiem się jutro rano u mechaniora ... najgorsze co może być to panewki ale nic mi tam nie klepie. Jakie są obiawy tego ustrojstwa ? Chodzi o te panewki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z bardziej znanych objawów to regularne głuche stukanie w silniku ...:(

Gdy lampka sygnalizatora nie gaśnie przy właściwym poziomie oleju, przyczyn należy upatrywać w czym innym:

  • czujnik ciśnienia oleju może być niesprawny,
  • przewód pomiędzy sygnalizatorem i czujnikiem może być uszkodzony,
  • wlot oleju do pompy z miski olejowej może być zapchany,
  • zawór przelewowy regulujący ciśnienie oleju w układzie zablokował się w pozycji otwartej,
  • zużyły się panewki na wale korbowym.

Najpoważniejszą i najbardziej kosztowną usterką są uszkodzone bądź zużyte panewki na wale. Objawem zużytych panewek jest świecenie się kontrolki ciśnienia oleju na wolnych obrotach przy rozgrzanym silniku. W takiej sytuacji konieczne jest sprawdzenie manometrem faktycznego ciśnienia oleju. Jeżeli na wolnych obrotach jest mniejsze niż 30 kPa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my nie mieliśmy żadnych objawów...... poprostu odkręciliśmy mise, odkreciliśmy główną panewkę a tu zonk starta..... wymieniliśmy jakieś 2 misiące wcześniej korbowe ale i tak świeciło dalej jak ciepły był.... bo dziś nic cisza auto zapie....rdziela i w rajdach śmiga:) zobacz pompe najsampierw a potem myśl co dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie będę wymieniał co moze byc przyczyną tylko po prostu opisze swój przypadek. Jechalem z kumplem moją beemą polną drogą pech chciał i zachaczyłem dosyć solidnie miską olejową oczywiscie się zatrzymalem odruchowo spoglądam na kontrolke oleju a ona sie pali bylem przekonany ze pozbyłem się oleju ale okazalo sie ze miska jest sucha więc jade dalej dodaje gazu a ona gasnie od tago czasu na gorącym silniku i niskich obrotach kontrolka mi sie zapala nie bylem jeszcze z tym u mechanika wiec dalej nie pomoge.(w twoim przypadku moze być to oczywiscie coś innego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...