Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

1 temat został zamknięty (nie wiem dlaczego), więc swoją refleksje przelewam tutaj: mile widziane sugestie i podpowiedzi dotyczące problemu...

Dziwna sprawa z tą regeneracją, znalazłem firmę w necie pod Wrocławiem co ponoć się specjalizuje we wszelkich regeneracjach ( Automania.com.pl - Przekładnie kierownicze, pompy wspomagania, maglownice, listwy, wspomaganie, kolumny kierownicze ). Mówie na dzień dobry, że jestem zainteresowany regeneracją sworzni w dwóch wahaczach w e46 - gość na to, że w e46 się kupuje cały wahacz bo u nich nie opłaca się tego robić, gdyż koszt wynosi 200 zł od sworznia (nic, że na stronie jest napisane, że regenerują sworznie niewymienne :bag:). Tłumacze rozmówcy, że opłaca się bo tu zapłacę 400 zł za komplet, a za nowy 1200 zł (lemforder), więc w przód jestem 800 zł :gril:. No cóż, ale chyba mnie nie zrozumiał, zadzwonie jeszcze raz jak będzie inna zmiana :bag:... Zależy mi na tym bo na zregenerowanym ori i tak długo pojeżdze załóżmy z 30 tys. spokojnie, więc starczy mi na bardzo długo (średnio w roku robie 5 tys - więc średnio ekonomicznie wychodzi koszt nowych wahaczy dla samego sworznia). Drugą stroną medalu jest to, iż mam przystosowaną zawieche sportową (ori) i obniżoną furę i z tego co widze np.: firma meyle wyraźnie zaznacza, że do seri M i obniżonego zawieszenia nie pasuje komplet.

Nic poczekam jakie propozycje pójdą z Silesi, ale wolał bym zregenerować ori sworzń i wahacz :]

Ktoś z was ma np.: meyle hd w zestwieniu ze sportowym zawiasem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 temat został zamknięty (nie wiem dlaczego)

Zamknąłem bo jeśli pojawią się kolejne pytanie do autora to niestety odpowiedzi nikt się nie doczeka :(

Myślę, że można go otworzyć ponownie jeśli jest taka potrzeba ;)

Ktoś z was ma np.: meyle hd w zestwieniu ze sportowym zawiasem ?

Jakieś 3-4 lata śmigam na Meyle HD a mam zawieszenie (to znaczy miałem do wczoraj) mpakiet.

Dwukrotnie wymieniałem sworznie ale w sumie nie wszystkie - ten od strony pobocza.

Komplet kosztuje na obie strony o ile pamiętam 350 zł.

Ja mogę polecić - jestem z nich bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak zostaje mi wymiana wahaczy na nowe bmw_0 ... nie znalazłem żadnego warsztatu wartego regeneracji tego podzespołu, a sam nie mam czasu na ściaganie wahaczy i doworzenie do kolegi, który oferował tutaj swoje usługi ... teraz tylko mam dylemat ... moge kupić te meyley 2 za 756 lub lemfordera za 870 (komplet) ... różnica wynosi 114 zł :bag: ... nie lepiej więc będzie kupienie lemfordera niż tych meyley ??? :? co prawda niby w meyley potem sworzeń można wymienić, ale lemfordera każdy sobie chwali. Jakieś sugestie :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na dniach będę zmieniał wahacze i zakładam lemfordera.

Podobno meyle to allegrowska firma,tak uważa wielu mechaników, ja sam wole tego nie sprawdzać, tym bardziej, że różnica w cenie jest niewielka.

Natomiast miałem doświadczanie z tureckimi wahaczami firmy tektorot i nie są złe - 4 lata na nich jeżdżę.

Teraz przyszedł czas na lemfordera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedzial, ze Meyle jest zaraz za Lemforderem i jak czegos nie moge dostac Lemfo to wlasnie patrze na Meyle, a jak masz zamiar pojezdzic kilka lat to sie zastanow czy za 2 lata bedziesz zmienial znow caly wahacz bo sworznia nie bedziesz mogl wymieniac, ja mam dosc walenia w bambuko i jak bede zmienial to wezme Meyle. Pozniej kilka dyszek i sworznie masz wymienione. Oczywiscie mozliwe, ze Lemforder wytrzyma 10 lat, u mnie w mpakiecie mam nadal oryginalne wahacze bo mam na nich date wybita :D nawet gumy nie popekaly, ale wiadomo, ze jakosc dzisiejsza nie dorownuje jakosci 10 lat temu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek mówił jak często u niego jesteś na wymianę sworzni:4:

Duże koła + nasze drogi robią swoje 8):D

Rzeczywiście jest nad czym się zastanawiać, sami wiecie jakie drogi są w PL - wje**** się w coś konkretnego lub poprostu jeżdząc i znowu wymieniać cały wahacz, a sworzeń no to jest różnica ... z drugiej strony lemfo pewnie jest bardziej wytrzymałe jeżeli chodzi o podzespoły, no ale nigdy nie wiadomopytanie_bmw...

muszę to przemyśleć :D:D:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

jak masz ori to da się, ale jak widzisz tylko niektóre osoby się tego podejmują ... jak kupiłem meyle`a i jestem bardzo zadowolony ... teraz kiera chodzi bardzo ciasno i sztywno :D :D :D - zobaczymy za jaki czas trzeba będzie wstawić nowe sworznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jestem ciekaw i czy warto

dzis zmienialem dolny wachacz z alu, bo na przegladzie pan powiedzial ze wlasnie sworzen stuka.

wachacz okazal sie dobry, ale nakretka gwint zjechala i nie mozna bylo jej odkrecic wiec poszla w ruch gumowka. ucienta zostala nakretka uszkadzajac lekko gwint.

wachacz sobie zostawilem bo widzialem juz wczesniej watek, a to lemforder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...