Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, koledzy mam problem z podwójnym dachem w e34 kombi szukam jakiegoś schematu jak to rozebrać prosze o pomoc. Przeglądałem tematy ale nic ciekawego nie znalazłem, jest jakiś shemat który kolega JJ-730 przesyłał jeżeli moge prosić kolege o jego przesłanie to bede wdzięczny, bo moje cudo przecieka.uklon_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągałem już podwójny dach w e34. Dużo roboty, ale nie ma tragedii. Najpierw cała tapicerka z podsufitką, potem będziesz miał dostęp do śrub od szyberdachu. Dużo gimnastyki i najlepiej jak byś miał kogoś do pomocy. Trzeba uważać tylko na rurki do odpływu wody ( są na rogach szyberdachu i bardzo często się łamią ). Powinieneś sobię spokojnie poradzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale masz delikatnie otwarty szyber ?? Jak tak to powinieneś mieć pod lampkami z przodu w podsufitce taki imbusik do krecenia szyberdachem ręcznie. Jak pościągasz wszystkie słupki i powypinasz i pościągasz wszystkie światełka to musi wyleźć podsufitka. Ja już dokładnie nie pamiętam jak to szło bo dawno to robiłem, ale naprawdę nie było tragedii. Dwie osoby trzy godzinki i miałem dach zmieniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno musisz odsłonić wszystkie słupki żeby ściągnąć podsufitkę, one ją trzymają i wewnętrzne uszczelki. U mnie w wersji bez szybra nigdzie nie było śrub, a jak jest w tej z szybrem to nie wiem. Wszystko delikatnie i z głową a na pewno wyjdzie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam koledzy wiecie jak powinien prawidłowo działać szyber, czyli co się podnosi,co przesuwa bo nigdy nie widziałem jak to działa jak te panele działają?

jak przycisniesz suwak w strone tylu to szyber pierwszy sie podniesie. drugie jednorazowe nacisniecie suwaka w tyl otworzy pierwszy szyber do konca (jak bedziesz trzymal i puscisz to otworzy do momentu puszczenia analogicznie jak elektr szyby). Jezeli zas przycisniesz suwak w przod to zacznie sie otwierac tył. jak chcesz 2 naraz to najpierw otwierasz tylny szyber do konca a pozniej przedni :) jak wcisniesz w strone sufitu to sie zamknie :drool:

tak dziala prawidlowo podwojny szyber w e34.

Edytowane przez beltusss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...