Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Juz kilka razy eksperymentowalem sobie z pielegnacja skorzanej tapicerki w samochodzie, i za kazdym razem jestem pod wrazeniem co mleczko CIF potrafi zrobic. Dzisiaj w e39 poczyscilem troche fotele i tym razem aparat poszedl w ruch.

Fotel kierowcy (przebieg 419tys). POlowa wyczyszczona mleczkiem CIF, a polowa przed czyszczeniem.

1-IMAG3400_zpsb01c68ff.jpg

i caly fotel:

1-IMAG3402_zps00ad7f1e.jpg

Ogolnie kiedys to przerabialem na czarnych mtechnikach.

- wyczyszczenie skory CIF'em

- przecieranie mokra szmatka, pozniej na sucho

- oliwka dziecieca johnsons & Johnsons - wcieranie w skore

- po dobie, wilgotna (ciepla woda) szmatka przecieranie foteli (zeby oliwke zmyc), pozniej na sucho.

Skora nie do poznania.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że po czyszczeniu cifem i zmyciu pozostałości z cifa np chusteczkami nawilżonymi dla dzieci najlepiej byłoby natłuścić skóry preparatem do skóry zawierającym woski najlepiej w mleczku i porządnie wetrzeć w skórę po przejechaniu całości przetrzeć całość np. pieluchą tetrową i efekt będzie dłużej się utrzymywał.

Ja bym nie czyścił cifem bo ma w sobie za dużo chemii i bałbym się spękania skóry,ale zamiast tego polecam gąbkę i wodę z mydłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos wspomnial o tym produkcie ze jest rewelacyjny, wiec wlazlem z ciekawosci na google i znalazles takie cus. OK, no questions, na fotkach efekt wyglada naprawde dobrze. Preparat briston do skor..

before:

1009433_zps8136096b.jpg

1009434_zps0c9a9a76.jpg

after:

1009435_zpsa81fab8a.jpg

1009438_zpsc53123d5.jpg

Kiedys bedzie okazja to z ciekawosci sprobuje zeby miec porownanie..

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czyszczenia znalazłem jedną ofertę Briston - Żel do czyszczenia skóry 400 ml. Kraków (3278323539) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. :) ale efekt na tym bucie kozak,w składzie jest i tak mydło więc myślę że samym mydłem z odrobiną wody i gąbka również tak wyczyści się,a jak przeschnie to trzeba i tak zakonserwować skórę aby była miękka i nie pękała :)

Edytowane przez Georgii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony polecałbym APC a później jakiś conditioner. Taki cif może zbyt wysuszyć skór co myślę może w późniejszym etapie doprowadzić to jej pękania. Chociaż przy fotelach z przebiegiem 419tys to chyba nie ma większego znaczenia;) Zainteresowanym polecam stronkę Główna - Czyszczenie skóry, renowacja skóry - Lederzentrum są tam opisy i filmiki jak dbać o skórę samochodową i nie tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

nie no tylko nie takie numery :) za przyzwoite pieniądze można kupić zestaw, który wystarczy na długo. Autoglym i markowe kosmetyki samochodowe Ja w ubiegłym tygodniu ogarniałem tapicerkę w e46 i ładnie odświeżyło skóry. Myślę, że na 5-6 aut to lekko wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...