Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Mam małe pytanko w zakresie parametrów pracy auta w INPA.

Program ładnie pokazuje wskazania różnych funkcji silnika itp., jednak to co mnie interesuje to jakie właściwie powinny być ich zakresu pracy ?

To, że można sobie poobserwować jak się zachowują różne parametry, to i tak nic nie daje. To że coś w aucie siada, lub pracuje nie tak jak trzeba, to nie zawsze objawi się błędami (errorami w programie).

Czy można gdzieś znaleźć spis tych właśnie poprawnych parametrów pracy silnika, różnych czujników itp. ?

Prześledziłem wiele stron i nic nie znalazłem na ten temat. Są tylko informacje o błędach, jak autorowi coś w aucie nie pracuje jak należy. Nie jestem specjalistą w dziedzinie diagnostyki, ale dobrze byłoby wiedzieć czy coś już zaczyna szwankować czy jest OK.

Mój motorek to e46 320i 2.2 (170kM) 2003r.

Podczas sprawdzania - błędów brak.

Będę wdzięczny za jakieś informacje.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o to żeby ktoś ze swojego kompa robił fotki lub tym podobne. W każdym aucie te same parametry mogą się trochę różnić - ale to normale.

Ale co z tym jak u jednego i u drugiego będą podobne a będą wskazywać na kończący żywot jakiś element ? W takim wypadku obaj będą świadomi że jest wszystko OK.

Mnie chodzi raczej o jakiś książkowy/instrukcyjny itp. wykaz właściwych parametrów/zakresów pracy elementów danego silnika. Skoro powstał taki program pod różne wersje silnikowe to i skądś powinno się wziąć jak dane elementy wskazują właściwą pracę parametrów.

Jeżeli czegoś takiego nie ma to skąd serwisanci BMW wiedzą że jest lub nie jest OK.

Coś zalatuje tandetą bez opisów i wyjaśnień. Popatrzeć sobie na kolorowe paseczki w programie ... i co dalej lub i co z tego ...

bo skąd mam teraz np. wiedzieć jakie parametry powinien trzymać MAF albo lambda lub coś innego ?

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalatuje tandetą.....hmmm,ciekawie to ująłeś,no to złóż reklamacje w bmw,że zainstalowałeś sobie ich program,który nie jest do użytku zewnętrznego,nie kupisz go,bo to nie jest program dla warsztatów,i nie wiesz o co w nim kaman:lol:hehe

a tak poważnie,to DISa sobie zainstaluj,to jest program warsztatowy,on ci wszystko powie,tam masz pokazaną tolerancję,w jakiś parametrach musisz sie zmieścić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Treborzg sam fakt posiadania inpy daje Ci możliwośc choćby kasowania inspecji, za co w niejednym warsztacie zapłacisz ponad 50 zeta. Możesz mimo wszystko sprawdzić wiele parametrów pracy silnika itp. A jak jesteś dociekliwy to zawsze się dowiesz, jakie max. ciśnienie powinno być np. na pompie progowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Koledzy, nie twierdzę, że INPA jest do niczego. Na pewno pomaga jak się wie co i gdzie.

Jestem posiadaczem tegoż auta od niedawna i z ciekawości zapytuję.

Mnie tylko chodziło o to czy jest jakiś wykaz "literaturowy" parametrów pracy poszczególnych silników BMW.

Jeśli idzie o samą pracę programu to jest całkiem niezły (dużo pokazuje) ale jest jeszcze to ale ... o którym pisałem.

Wiem, że w nim jest "!" jak coś nie gra, jednak jak coś odstaje od normy a jeszcze, że tak napiszę "dyszy" to już nie zobaczymy - no chyba że się zna te nieszczęsne parametry.

Gdyby któryś z Kolegów posiadał takie dane to byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...