Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko pany 3 dni temu kupiłem taką beemkę

bmw e36 zobacz sam w jakim stanie można utrzymać świerzy przegląd i oc Namysłów ? Tablica.pl

I mam duży problem ponieważ silnik klepie jak diesel strasznie mnie to wkurza .... nie opłaca mi sie pchać w remont hydrauliki w tym silniku chyba ? wcześniej był olej 15w40 zmieniłem na olej 10w40 wczoraj minimalnie sie to klepanie uspokoiło ... może macie jakieś rady na to żeby silnik przestał klepać ?

Teraz pytanie nr 2 i najważniejsze co potrzebuje do swap silnika z M40 na M50 lub M54 ? wyczytałem na jakimś forum że nie musze zmieniać skrzyni i wału napędowego tylko komputer od M50 i przekładam i wszystko gra ?

Napiszcie mi jak możecie co dokładnie mam przygotować do swapa bo będę sie przygotowywał do swapa

sprawa nr3 : dlaczego drze mi opone z lewej strony z tyłu oponę drze po boku od wewnątrz ... dodam tylko ze z tyłu mam posypany amortyzator całkowicie bo widziałem przy wymianę oleju jak podnieśli auto ... troche sie zrobiłem z tym autem ehhh :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do swapa na m50:

silnik kompletny ze skrzynia

stabilizator

przewody do chlodnicy

hamulce na przod wentylowane(jak chcesz to robic po bozemu)

więcej nie pamiętam...

Z m54 kosztowo to już inna bajka i też trzeba rzeźbić w elektryce(wywalać ewsy), są inne wtyczki...

Ogólnie tematy o które pytasz są dosyć dobrze poopisywane, przeszukaj googla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiazka silnika jeszcze , komputer, zmiana na tarczo bebny z tyłu , za;ezy z jakiego auta bedzie silnik czy e36 czy e34 , jak e34 to jeszcze miska od e36, a napisz skąd jestes to może Ci pomoge w sprawie klepania taniutkim kosztem ;) tak aby jezdzic narazie a nie dokladac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiazka silnika jeszcze , komputer, zmiana na tarczo bebny z tyłu , za;ezy z jakiego auta bedzie silnik czy e36 czy e34 , jak e34 to jeszcze miska od e36, a napisz skąd jestes to może Ci pomoge w sprawie klepania taniutkim kosztem ;) tak aby jezdzic narazie a nie dokladac ;)

Grzesio jestem z Wrocławia :) dzielnica krzyki/huby odezwij sie do mnie na gg 2696198

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do swapa na m50:

silnik kompletny ze skrzynia

stabilizator

przewody do chlodnicy

hamulce na przod wentylowane(jak chcesz to robic po bozemu)

więcej nie pamiętam...

Z m54 kosztowo to już inna bajka i też trzeba rzeźbić w elektryce(wywalać ewsy), są inne wtyczki...

Ogólnie tematy o które pytasz są dosyć dobrze poopisywane, przeszukaj googla.

Dzięki za odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekładałem u siebie z m43b18 na m50b25.

Potrzbne były:

1. Silnik + osprzęt+ komputer wraz z wiązka komory silnika

2. Stabilizator bo w 6cylindrach ma inny kształt

3. Ja dawałem chłodnice od m50 bo ma inny kształt i wymiary i jest przygotowana pod wisco

4. Przewody do chłodnicy

5. Przewody do wspomagania od m50 bo sa inne.

6. Jeżeli twoja skrzynia jest 250 to bedzie pasować( zwróc uwage na przyłaczenie wału)

7. Szifter od m50 jest innego kształtu( Drażek zmiany biegów)

8. cały układ wydechowy+ jego mocowanie w oklicach skrzyni biegów

9. tarcze przednie na wentylowane, jeżeli masz z tyłu bębny polecam wymiane na tarcze.

10. jeżeli masz klime to przewody od m50 bo tez sa inne

I to chyba tyle, dodam tylko że ja miałem całego dawce obok i jak coś trzeba było to brałem i przekładałem, jeżeli masz taką możliwość też tak zrób bo to najlepszy i najszybszy sposób. Mi to zajęło z kolegą 2 dni (jestem mechanikiem) dużo pracy i nerwów ale wartohappy_bmw

Edytowane przez bodek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...