Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym zamontować u siebie w aucie elektryczne podnośniki do szyb z przodu. Zakupiłem podnośniki, przełączniki, pod kanapą mam moduły RM Low i GM. Wszystkie wiązki do przełączników i drzwi są poprowadzone. Problem polega na tym, że w elektrycznych podnośnikach są dwie wtyczki do podłączenia, a w drzwiach mam tylko jedno miejsce wolne. Podnośniki mam podobne do tych z ogłoszenia Mechanizm , podnośnik elektryczny szyb BMW E34 E33 L/P Dzierżoniów ? Tablica.pl , ale widziałem również takie z jedną wtyczka BMW E34 podnośnik szyby elektryczny +silniczek L (3582314786) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. . Do czego służy ta druga wtyczka, czy po podłączeniu tej jednej będzie wszystko działać ? POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje auto jest z 89 roku. W drzwiach od początku jest wolna jedna wtyczka, chyba biała albo szara. Jeśli by ktoś miał to prosiłbym o schemat elektryczny wiązki, która dochodzi do drzwi. Podnośniki które posiadam są identyczne do tych, które są w ogłoszeniu z tablicy. Jak wyglądają podnośniki z nowszych egzemplarzy ?

Edytowane przez seba660
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiazka drzwiowa do konektora w słupku różni się w zależności od wyposażenia.

Niektóre wtyczki będą nieużywane bo np.nie masz zespołu zamka podgrzewanego a wiązka jest przystosowana.Wtyczka od głośników w rogach drzwi(hifi) też itd.

Do działania szyb masz mieć wtyczkę z grubszymi kablami do silnika i z cieńszymi do krańcówki(odczytującej skrajne stany mechanizmu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tel słabo widać ale te mechanizmy z drugiego linku mają chyba odcięte kable od krańcówek.

Strona kierowcy

silnik:

niebieskoczerwony czarnoczerwony

krańcówka:

brązowozielony

brązowy

ogrzewanie wkładki:

brązowożółty

brązowy

strona pasażera

silnik:

niebieskożółty

czarnobiały

krańcówka:

brązowoniebieski

brązowy

schemat z '91 przedliftowa e34

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Udało mi się zamontować elektryczne podnośniki do wszystkich drzwi. Okazyjnie udało mi się zakupić 4x drzwi z pełną elektryką i przełożyć. Drzwi jakie zakupiłem były z auta po liftingu i musiałem wiązkę trochę przerobić (inna wtyczka do centralnego i lusterek). Dziękuje bardzo za pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...