Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat



Dziki

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was użytkowników e34 lub e32 z pełnym BC korygował kiedykolwiek wskazania średniego spalania?

Po odblokowaniu BC i wejściu w test nr 20 pojawia się faktor korekcji "1000 CORR"

Po zlitrażowaniu na LPG mam nowe wskazanie średniego żużycia L/100km które różni się od wskazania BC o sporo i chciałbym zbliżyć je do realnego wyniku.

Nowy faktor korekcji to stosunek iloczynu starego faktora i realnego wskazania do wskazania BC?

Ktoś się bawił w to w e 34?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej masz link do skanów artykułu z BMWTrends o OBC:

http://rapidshare.com/files/82075434/artykul_obc.rar.html

Tam jest wszystko szczegółowo wyjaśnione. W skrócie to musisz wejść do ukrytych testów OBC (odblokowuje się testem 19), po odblokowaniu OBC przechodzisz bodajże do testu 20 (poszukasz sobie w artykule, nie pamiętam tego). Po wejściu pojawi Ci się liczba 1000. Zmieniając jej wartość w dozwolonym zakresie od 0800 do 1200 powodujesz zmianę wskazania zużycia paliwa odpowiednio od 80% do 120% w stosunku do tego jakie miałeś. U mnie OBC zawyżał o ok. 7% (mierzyłem lejąc podczas tankowania pod korek przez około rok). Zmieniłem 1000 na 1070 i teraz pokazuje mi idelanie (choć więcej)..

Źródło: BMW-klub.pl ? Zobacz temat - Korekta spalania - 525d E39 po lifcie

Zgaduje, ze u Ciebie bedzie to samo, nie wiedzialem, ze to takie proste, zrobie u siebie :) na kompie wiecznie 13,4-15,6, a pali 22 litry xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...