Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie to najlepsza seria silników :D trzeba być mistrzem żeby taki popsuć, miałem m54 2.2 2.5 i 3.0 , wszystkie lubią katowanie i są bezawaryjne jedyne co trzeba pamiętać żeby zawsze był poziom wody , coś tam olej zużywają zależy jak się jeździ ale nie ma tragedii , spalanie średnio od 10 do 15 l benzyny , w trasie schodzi do 7-8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam. Co do Vanosów to wiadoma sprawa, kto niema ten tylko słyszał, że się psuje. Jak auto na dobrym pełnym syntetyku smiga niema bata to uszkodzić. Dwa Vanosy to lepsze osiągi, co do palenia oleju to M52 pewnie pali podobnie co M54, podobna budowa. Trafisz trupa to będzie palił. 2,5 litra w krótkiej budzie fajnie będzie się zbierać. Polecam ale tylko zdrową jednostkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkim,

dduban M52B28TU nie bierze tak oleju jak M54B25 /2.2 i 3.0/ , tutaj mowa o M54 który katalogowo pali olej, nieszczelny Vanos nie ma wpływu na spalanie oleju.

matiit Vanosy w tych silnikach są takie same, a psuję się każdy Vanos czy to jeden z M52 czy dwa z M52TU, M54 .. Przeważnie kończą się uszczelniacze i pojawia się luz na tłoku,tłokach Vanosa, nic tam nie powinno się więcej popsuć, Vanos jest spokojnie do regeneracji, dodam jeszcze, że mniej problemów sprawia naprawa jednostki z podwójnym Vanosem, mimo, że vanosy są dwa :) miałem obydwa silniki M52B28 i M52B28TU i jeden i drugi chodziły i chodzą za***iście. Podsumowując wszystkie silniki na plastiku od BMW M50 , M52 , M54 są udane i każdy dbany będzie chodził jak dzwon. Co do tego czy lubią katownie hmm to już nie jest stare dobre M20 ,M30 czy choć by M50 na żeliwie...To już takie bardziej cywilne,delikatne jednostki wiadomo lubią dostać po garach tyle, że z umiarem stała jazda na bucie po torze, czy kręcenie bobrów pod remizą albo marketem cały czas może się różnie skończyć czy to dla samego silnika czy układu chłodzenia, choć każda szóstka od BMW jest wrażliwa na przegotowanie happy_bmw oczywiście nie mam na myśli tutaj zjadania TDIków po mieście czy gnania autostradą bo po to te kuchnie stworzyli :BMW fuck Mercedes: pozdrawiam

Edytowane przez chudy328i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...