Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Pierwsze auto wymarzone BMW e46


gorolex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zostałem przez admina z fb odesłany do tego forum mam nadzieje ze wiadomosc do niego skopiowana wystarczy a wiec :

Witam potrzebowałbym pomocy a myśle że to by było dobre miejsce gdzie mógłbym ją otrzymać , a mianowicie od zawsze podobały mi sie bmw e46 , zdałem własnie prawojazdy i chciałbym bardzo kupić jedna z tych które jeżdża po polskich drogach , budżet max 17 tys. nie bede wymieniał wymagań co te auto musiało by posiadać ,ale silnik napewno nie większy niż 2.0 (miło by było jakby była skóra) , ale nie dokońca w tej sprawie pisze , chodzi o to jaki jest średnio koszt eksploatacji tego auta , jakie spalanie silnik 1.8-2.0 co często pada , co jak padnie jest bardzo kosztowne , na co szczególnie zwrócić uwage przy zakupie , pytam o spalanie i eksploatacje z tego względu że jeszcze sie ucze w technikum i praca tylko sezonowo przez wakacje za granica a do auta trzeba lac , bo po co mi auto na które zaraz mnie nie bedzie stać jak wygląda różnica cenowo pomiedzy dieslem a benzyną ile średnio wynosi roczna eksploatacja pod warunkiem że nic sie nie spiepszy (chyba że są jakieś rzeczy co jest pewne ze sie spiepsza przynajmniej raz w roku), pytam o to wszystko gdyż jak wspomniałem budżet mam ograniczony i musze wkońcu zdać sobie sprawe z tego czy kupić już wymarzone auto czy poczekać jeszcze troche czasu aż naprawde bedzie mnie na nie stać , macie moze jakieś wlasne propozycje bmek które sa wystawione na sprzedaż i są warte swojej ceny zadbane i w ogole najlepiej do 100 km od opola na koniec co myślicie o tych autach , moze ktos je zna moze ktoś oglądał :

..:: BMW E46 320d ::.. (3878779900) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

BMW 316 13900.00 PLN. NYSA - otoMoto.pl

BMW E46 COUPE ALU CLIMATRONIC BEZWYPADEK ŚLICZNA ! (3851198717) -

Allegro.pl - Więcej niż aukcje.BMW 318 13000.00 PLN. SWIDNICA WROCLAW - otoMoto.pl

Niestety pytałem po forach typu forum samochodowe PL ale banda idiotów albo odpowiadała nie na temat albo odzywki typu auto dla dresów i gangsterów ew. ze mam sobie citroena kupić wiec mam nadzieje że tutaj otrzymam jakąs sensowną odpowiedź i rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Na pierwsze auto daruj sobie e46! Za drogi samochód jak dla takiej osoby jak ty- brak stałęgo dochodu. Dodatkowo tylni napęd, to że zrobiłeś prawko znaczy, że umiesz jeździć po strefie egzaminacyjnej z egzaminatorem, parkować równolegle i zatrzymywać się w "kopercie". To co czeka cię na drodze teraz wymaga nauki i pokory! Każdy o jakimś aucie marzy ale na początek zacznij od czegoś z niższej półki. Proponuję coś z przednim napędem i dwie zimy tak przejeździć. Nauczysz się trochę techniki prowadzenia auta, złapiesz trochę odruchów które wypracowuje się z czasem i dopiero planuj e46. Szczerze to utrzymanie auta kosztuje i bez stałego dochodu ciężko ogarnąć wydatki. Kup jakiś samochodzik na 2 lata, a potem planuj coś lepszego.

Koszty stałe auta tak na oko:

-przeglądy 100zł/rok

-OC 600-1200zł/rok

-zawsze jakiś mechanik będzie musiał ingerować

- olej silnikowy 100-200zł/rok

-filtry 100zł/rok

-jak niemasz 2 kpl opon pewne będzie trzeba dokupić jakieś 800-1000zł za 15 cali

-największy koszt bajura to już zależy jak kto jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega ponury dobrze radzi

e46 wiąże sie ze sporymi wydatkami - pierwsza sprawa po kupnie to bedzie włożenia trochę kasy bo wiadomo to juz nie salon :wink: druga sprawa to eksploatacja bieżąca -naprawde sporo kasy idzie

chyba że kupisz wsiądziesz i bedziesz jeździł aż się rozsypie ,a takiej opcji nie tolerujemy :D

radze poczekac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym tylnym napędem to w e46 nie do końca. Dla mnie e46 było pierwszą tylnonapędówką i pomimo że czasem prowokowałem to auto za***iście się trzymało (ale fakt że zawiecha itp. było wszystko perfekt).

Jeżeli chodzi o koszty utrzymania to proponowałbym silnik 1.8 benzynka przedlift (118km) mój szwagier miał takiego (sprzedał 2 miesiące temu za niewiele ponad 12k.) i powiem, że na gazie super mu to jeździło. Wiadomo, że jak kupisz to trza liczyć 1500zł zawiecha przód bez amorków i sprężyn. W sumie bez stałych dochodów to bym się nie zdecydował na to auto, ale nie oszukujmy się każde auto kosztuje i jeżeli 17koła ma Ci wystarczyć na powiedzmy 3 lata eksploatacji to chyba trzeba by kupić auto za max 5000zł.

Decyzja należy do Ciebie, ale pamiętaj bmw to nie tylko auto, jak już kupisz to się zakochasz i siano przestanie się liczyć :) happy_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj bmw to nie tylko auto, jak już kupisz to się zakochasz i siano przestanie się liczyć

Racja i prawde prawi.

Koszta w E46 sa takie same jak w E39 nieco większe jedynie od E36. Poza tym nikt nie każe mu montować oryginałów , gdyż nikt nie robi z nas tego w 100%. Poza tym BMW się nie psuja, a modernizacje kosztują sporo a to nie najpilniejsze dla niego.

Tylny napęd jeśli jest rozważny i nie nosi gołego karku wraz z dresem z trzema paskami to będzie poruszał się autem odpowiedzialnie. Jednakże jeśli jesteś nieodpowiedzialny to kup WV , żebyś nie trafił 3 dni po zakupie do jednego z naszych Topików.

Na początek proponował bym kupić coś pod 2.0 d ale uwaga polifcie ten 150km dobry sprawdzony silnik o dobrej dynamice pracy i niezłych osiągach.

PB cie zje jeśli chodzi o spalanie chyba ze kupisz z LPG ale ja bym się już w to nie pchał.

P.S.

Jesli będziesz zdecydowany juz pogadaj z kimś z forum dogadajcie się , być może podjedzie doradzi conieco sprawdzi, zyskasz tym samym dobre auto w razie kupna i fachowa rade ze strony kolegów.

A jak znajdziesz coś z Poznania okolic to wal śmiało obejrzę, opisze itd.

A jeszcze jedno NIE NAPALAJ SIĘ NA BRYKE BO JEST CZARNA sprawdź stan pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ponury jestem swiadom ze egzamin na prawko a rzeczywista jazda to dwa różne światy , sam jeżdże od 4 lat na hondzie nsr 125 (a wczesniej skuterki komarki i inne wehikuły) po drogach i widze co poniektórzy odwalaja za cyrk i zachowuja sie jakby prawojazdy na basenie zdawali albo co gorsza w chipsach znalezli , wiem ze tylni napęd to masa frajdy pod warunkiem ze sie nie przesadza bo znam takich co kupili sedana i od latania bokiem zrobił im sie compact , od 2 lat jeżdże na suzuki ltz400 (wiem ze nie auto ale widze jakie cuda mozna zrobic latajac bokiem i nie raz przywaliłem na poczatku w coś bo nie zdąrzyłem zahamowac) co do reszty to bardzo koledze dziękuje za kosztorys.... znajomy rok starszy własnie kupił bmw e46 m pakiet z czarna podsufitką (nie linczować mnie tak mi sie wydaje ze jak czarna to m pakiet) 1.8 118km i szczerze ślinka mi leci na widok takiego auta po pijaku zdradził ze spala mu w granicach 8 litrów benzyny wiec niema takiej tragedi (a jakby tak zgazowac jeszcze ?!) nie było by to auto idealne ? chciałbym zabrać sie za porządna marke która w serii juz jest piękna bo nie chce zostać kolejnym szczesliwym posiadaczem golfa ale wiadomo life is brutal i jezli na serio mnie nie bedzie stac na utrzymanie takiego auta bo koszta są rażąco większe niz np eksploatacja golfa 4 to sobie bmke odpuszcze , a co do linków które podałem ? tą bmke obserwuje od prawie miesiaca i własciciel zszedł juz ponad tysiak z ceny BMW E46 COUPE ALU CLIMATRONIC BEZWYPADEK ŚLICZNA ! (3851198717) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. a co z reszta ? jedna z nich stoi w wrocławiu moze ktos zna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie na motorku śmigasz to zmienia to trochę kolej rzeczy, ale e46 tak jak koledzy wyżej pisali trochę kosztuje w utrzymaniu. Sam stałem przed dylematem e36 vs e46 i zdecydowałem się na tańszą opcję bo auto ma jeździć, a oprócz samochodu mam też inne wydatki. Dodatkowo kanciasta linia e36 mi się bardziej podobała. Młody jeszcze jesteś i zdążysz się jeszcze dobrej e46 dorobić;) Poczekaj chwilkę, załap robótkę i dopiero poluj na e46 :D

Zapomniałem dopisać do kosztów 245zł przerejestrowanie auta pochodzącego z innego powiatu (blachy), lub 80zł jeśli kupisz od sąsiada z parafii. Dodatkowo podatek 2% od wartości auta po zakupie dla urzędu skarbowego (z 10 000 kwoty zakupu, dwie stówki płatne w terminie 30 dni w urzędzie skarbowym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, którą pokazałeś jest w całkiem przyzwoitym stanie, a więc jeżeli sie zdecydujesz to myślę, że warto byłoby ją obejrzeć. Mój szwagier miał ten sam silnik z gazoliną i przez 3 lata użytkowania zero problemów z jednostką. Spalanie średnie około 10l gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem kiedyś oglądać lagunę z wujkiem u tego gościa jak wyciągnąłem miernik do grubości lakieru to pan już taki miły nie był a miała być igiełka hehe to podwórko to dobrze pamiętam, a długo ją wystawia jak to najbiedniejsza wersja coupejki a w opisie :bardzo bogate wyposażenie :shock: może porównywał wypasem to trabanta to się zgodzę że na fulu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M to to nie jest a alpina też nie. Ktoś nakleił sobie naklejkę Alpina na klapie bo miał taką banię.Jaro miał na myśli 318 . Co to znaczy alpina ?

Tutaj masz odpowiedz Alpina ? Wikipedia, wolna encyklopedia

Edytowane przez sebo293
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się miałem na myśli 318 + gazolina. Mój szwagier był zadowolony z tej konfiguracji. Te naklejki z tyłu na klapie to porażka, ale ludzie mają różne fanaberie, a zawsze można to odkleić. Bo i tak uważam że najładniej jest gdy z tyłu poza klubową naklejką nic nie ma :)

Edit

A tak na marginesie gdyby to było M lub Alpina to ta cena musiała by być w euro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam E46 320d od listopada 2012 i nic jeszcze nie robiłem. Nawet klocków nie wymieniałem. Aaa wymieniłem zaworek turbo i wężyki podciśnienia ;) No i wiadomo gadżety ;) jak alu, podsufitka ale można się bez tego obejść. Jeżeli stać cię na paliwo i ubezpieczenie i jak Ci się uda kupić zadbane auto ( co pewnie będzie wyczynem) to pojedziesz sobie. Tu na forum są maniacy marki i ich fury są jak książka pisze. No i pracują to ich stać na serwis. Ale nie wydaje mi się żeby aż tak często go robili. Oczywiście musisz pamiętać o częściach które się zużywają jak klocki, filtry, oleje. Udanego zakupu

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie, jestem wybrednym kupcem, w końcu się udało. Autko co prawda już nie jest moje, ale zostało w rodzinie, właśnie mija rok, i tak na dobrą sprawę, jakbym nie chciał to bym nie musiał dokładać ani złotówki, poza olejami filtrami ale to zawsze będzie. 2.0d 150km, więc chyba da się to utrzymać bez wielkich nakładów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić uczciwy egzemplarz to znaczy bez przekręconych liczników i nie wiadomo jakich ukrytych dzwonów w naszym kraju graniczy z cudem. Szukam auta od 4 miesięcy choć pula co miesiąc na jego zakup rośnie w granicach 3-4 tysiące do tej pory nie udało mi się nic znaleźć.

Może moje wymagania przerastają możliwości sprzedających ale chyba to nie wiele żeby był uczciwy stan licznika, silnik 3.0, skrzynia manualna i rocznik. Dziś dostałem rozkodowany VIN i okazało się ze auto miało 3 lata temu więcej nalatane niż teraz posiada. załamka.

Trochę szkoda mi wydać 50-60 tysięcy na wraka. Myślę coraz częściej o kupnie nowego poczekam najwyżej 2 lata. Chyba ze mnie wywala z roboty to na starość kupie coś. I będę parkować jak dziadek Secento na filmu ostatnio u nas publikowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci polecam kupić e36! Cena zakupu duzo mniejsza a satysfakcja z jazdy taka sama a ceny części przynajmniej jeśli chodzi o zawieche sporo mniejsze. Tylko nie wolno się napalć!!! Szukaj, szukaj najlepiej sedana, turinga lub compacta bo z coupe ciężko bo są droższe i często zajeżdżone lub po dzwonach! No i w Twoim przypadku polecam 1,8is jest już czym jechać a eksploatacja tańsza niż R6 i spalanie też trochę mniejsze

Edytowane przez wisnia1419
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci polecam kupić e36! Cena zakupu duzo mniejsza a satysfakcja z jazdy taka sama a części przynajmniej jeśli chodzi o zawieche sporo mniejsze. Tylko nie wolno się napalć!!! Szukaj, szukaj najlepiej sedana, turinga lub compacta bo z coupe ciężko bo są droższe i często zajeżdżone lub po dzwonach!
x2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co wy go namawiacie na starego ogryzka :lol: 10 lat temu to może i miało to coś na dzień dobry trzeba dwa razy wsadzic tyle co w e46 bo wszystko stare , jak e36 to tylko coupe lu cabrio na glebie i dobrej szerokiej feldze która siana kosztuje w pewnym momencie rush miał fajnie zrobioną z okiem ale pęd za modami poszedł w kierunku auta z pod remizy

Edytowane przez słodki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co wy go namawiacie na starego ogryzka :lol: 10 lat temu to może i miało to coś na dzień dobry trzeba dwa razy wsadzic tyle co w e46 bo wszystko stare , jak e36 to tylko coupe lu cabrio na glebie i dobrej szerokiej feldze która siana kosztuje w pewnym momencie rush miał fajnie zrobioną z okiem ale pęd za modami poszedł w kierunku auta z pod remizy

Racja Stare są dobre wino i skrzypce.

Jeśli chodź przedyskutować klasyki to warto w to iść E30 nadal powoduje że się oglądam jak jedzie. Ale jeśli chcesz używać na co dzień kup nowsze auto.

Wysłano z Sony S za pomocą TapaTalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie wracam do gry i walke o wymarzoną bunie , wytlumaczy mi ktos dlaczego bmw z oznaczeniem 318 ma silnik 2.0 ? Nie powinnien byc 1.8 ? I zna ktos ta bmke i tego pana kto handluje tymi autami ? http://otomoto.pl/bmw-318-i-lift-po-oplatach-f-vat-C31926765.html

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wracam do gry i walke o wymarzoną bunie , wytlumaczy mi ktos dlaczego bmw z oznaczeniem 318 ma silnik 2.0 ? Nie powinnien byc 1.8 ? I zna ktos ta bmke i tego pana kto handluje tymi autami ? http://otomoto.pl/bmw-318-i-lift-po-oplatach-f-vat-C31926765.html

I co sadzicie o takim aucie za ta cene ? Moim skromnym zdaniem baaardzo ciekawa ale co ja tam wiem ;)

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest silnik N42 o oznaczeniu 318 i poj niecałe 2000l jeden chyba z bardziej wadliwych jakie powstały , zmiany rozrządu sterowane silnikiem elektrycznym ,siada napinacz łańcucha zacierają sie wałki od słabego smarowania często siada więc goły silnik kosztuje 3tys :D wszystko idzie w google znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...