Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Pierwsze auto wymarzone BMW e46


gorolex

Rekomendowane odpowiedzi

7,5 a 9 to dla biednego ucznia jak ja to koszty sa ogromne , nie jestem osoba wiecznie bez kasy ale bez przesady ze wszystkie pieniadze w auto ładować bede...

Kup lepiej cztery cylindry, przy sześciu trzeba już mieć trochę przygotowanej kasy i nie mówię tu o 2 litrach oliwy więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kolego ja mam e36 z silnikiem 1.6 102 KM i powiem Ci że poniżej 10l/100km po mieście nie idzie zejść.

W trasie jak jade bardzo delikatnie to kolo 8 spali a i 10 potrafi jak mnie czas goni.

Problem z takim silnikiem jest taki, że jest za slaby do takiej budy i trzeba duzo mocniej gaz pilowac zeby ją rozpędzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja mam e36 z silnikiem 1.6 102 KM i powiem Ci że poniżej 10l/100km po mieście nie idzie zejść.

W trasie jak jade bardzo delikatnie to kolo 8 spali a i 10 potrafi jak mnie czas goni.

Problem z takim silnikiem jest taki, że jest za slaby do takiej budy i trzeba duzo mocniej gaz pilowac zeby ją rozpędzić.

Ja mam e46 330i i dość ostro traktując gaz nie przekraczam 13l na mieście (100% trasy miasto) :D na trasie 6b skrzynia i tempomat 130km/h pozwala utrzymywać spalanie na poziomie 7,0 - 7,5l/100km.

Nie ma co się sugerować spalaniem w aucie bo tak naprawdę to zależy tylko i wyłącznie od kierowcy. Umiesz jeździć będzie eco i sportowo, Nie umiesz to może być nie dynamicznie i paliworzernie... Wszystko zależy od łącznika miedzy kierownicą i gazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam e46 330i i dość ostro traktując gaz nie przekraczam 13l na mieście (100% trasy miasto) :D na trasie 6b skrzynia i tempomat 130km/h pozwala utrzymywać spalanie na poziomie 7,0 - 7,5l/100km.

Nie ma co się sugerować spalaniem w aucie bo tak naprawdę to zależy tylko i wyłącznie od kierowcy. Umiesz jeździć będzie eco i sportowo, Nie umiesz to może być nie dynamicznie i paliworzernie... Wszystko zależy od łącznika miedzy kierownicą i gazem.

Czasami patrzac na wskazniki spalania, mam wrazenie ze musialbym rozpędzać sie ze świateł jak żółw, zeby osiagnąć zadowalający poziom:P

Jednak troche trzeba przycisnąć gaz zeby rozchulać tą budę.

Nie wiem jak jest w 330i, ale jakbym teraz kupował auto to myślę ze poniżej 2.5l bym nawet nie patrzył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbym teraz kupował auto to myślę ze poniżej 2.5l bym nawet nie patrzył

bmw_1 ja to samo.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia, po czasie z silników 16-2,0 juz zaczyna nam brakować powera, jak masz zamiar pośmigać autem dłużej niż 2 lata bierz 2,5 w górę, jeśli do tego liczysz złotówki to pakuj ELPIDZI :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami patrzac na wskazniki spalania, mam wrazenie ze musialbym rozpędzać sie ze świateł jak żółw, zeby osiagnąć zadowalający poziom:P

Rozpędzanie się powoli jest bezsensu. Żeby jeździć ekonomicznie trzeba wydłużyć czas jazdy ze stałą prędkością. Co za tym idzie w miarę dynamicznie ruszamy a później 5 bieg i sobie płyniemy. Im dłużej się rozpędzasz tym więcej paliwa na to tracisz.

Co do pojemności silników, to ja się chłopakowi nie dziwę że nie chce od razu dużej pojemności. Koszty ubezpieczenia i koszt części zawsze będzie mniejszy dla niewielkiego silnika. Dodatkowo fury z małą pojemnością są tanie w zakupie i jest ich dużo, a to znów się przekłada na to że znajdzie egzemplarz w dobrej kondycji.

Fury z dużą pojemnością, nie tylko są droższe w eksploatacji ale dodatkowo nie wiele z nich miało spokojne życie a nie mówiąc już o zaniedbaniach przy serwisach.

Jednak patrząc z punkty widzenia użytkownika... Zgadzam się z jednym: Frajda jaką daje duży silnik jest warta każdej wydanej złotówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony powiem tyle, że spalanie jest bardzo zależne od kierowcy oraz trasy jaką robi. Wcześniej jeździłem kochanym przez handlarzy Passerattim b5fl w tedeiku i spalanie było na poziomie 6-7 litrów no ale po pół roku od chipu zaczęło brakować mocy. Wybór padł na BMW w celu przetestowania tylnego napędu. Dłuugo się rozglądałem jaki by tu silnik wybrać. Byłem już bliski zakupu e60 530d, ale wpadłem na genialny pomysł. Jako, że większość tygodnia stoi pod kamienicą a poruszam się głównie autostradą to po jakiego grzyba ma stać i tracić na wartości jak z przepaści. Zaszaleję i zrobię eksperyment. Kupiłem ok 25 tys tańsze e39 z silnikiem 4.4 i nie żałuję póki co.

A trochę teraz o spalaniu. Już na pasacie przejechałem się ze spalaniem. Wszyscy zapewniali, że pali 4-5 litrów. To było moje pierwsze auto więc jeszcze nie wiedziałem jak to jest na prawdę. Niestety te 4-5 nie wiem kto osiąga. Chyba większość drogi pcha auto ^^ W BMW natomiast straszyli spalaniem grubo ponad 20l. Mi osobiście wychodzi poniżej 18(ok 30% miasto) a w trasie nie żałuję mu. Często jadę bliżej 200 km/h niż 100. Podobnie jak mówią czasem o spalaniu 30l w mieście. Próbowałem... Ktoś musi być niezłym katem, żeby to zrobić ^^ Przy normalnej jeździe nie miałem więcej niż 24. Auto mam zagazowane, więc na paliwie nie wychodzę źle a nawet porównywalnie do 1.9tdi, ale za to koszty serwisowania są proporcjonalne do pojemności. Wszystko co dobre kosztuje x2 niestety. Utrzymanie w dobrym stanie i na dobrych częściach to kupa pieniędzy.

Do czego zmierzam :) Jeśli masz wziąć duży silnik i pakować w niego najtańszą chińszczyznę bo nie wyrabiasz z pieniędzmi to szczerze - weź coś mniejszego i zaoszczędź sobie i przyszłemu właścicielowi nerwów. Zawsze możesz się "przemęczyć" z mniejszym silnikiem i poczekać na lepsze czasy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie , kupilem ! BMW e46 316 1.8 (n42 chyba) 115 koni , http://allegro.pl/bmw-e46-sedan-1-8l-benzyna-2002-r-i4135369453.html , spalanie w trasie jadac jak z krowa mi bo jechalismy na 2 auta a auto co mnie prowadziło do domu z nawigacja sie wleklo z spalaniem zbilem do 6.4 litra ! Auto sie spodobało to kupiłem ;p!

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utargowałem 900 zl ;) co do oleju , to wystarczy lać odpowiedni i nic nie powinno sie dziać ,tak ? Komputer woła ze następny serwis za 17100 km wiec z rok pojezdze max 1,5 ;) na cos jeszcze w n42 powinnienem uważać ? Koszt ewentualnej awarii tego napinacza paska ?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...