Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Czy usuniety filtr czastek stalych wplywa znaczaco na prace silnika 530D?


PawełWilk

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też mam wypruty wydech z DPFa i nie ma żadnych kłopotów. Jedyne co jest na minus to lekko okopcone końcówki wydechu.

Na plus za to jest zapach spalin bo przy DPFie są one bardziej ostre i drażniące nos.

Dodatkowo jeżeli puszcza dymki to przynajmniej zauważysz to, bo z DPFem niestety żadnych niedomagań silnika nie zobaczysz.

Poza tym wywalenie DPFa powoduje że turbo lepiej pracuje, nie jest dławiony przepływ spalin a tym samym turbina szybciej wstaje.

Ważne jest tylko to co napisał Kamcio żeby był na bank usunięty nie tylko fizycznie ale i w programie.

Nie masz się czym przejmować i śmiało sprawdzaj auto i jak nic nie znajdziesz to kupuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam wypruty wydech z DPFa i nie ma żadnych kłopotów. Jedyne co jest na minus to lekko okopcone końcówki wydechu.

Na plus za to jest zapach spalin bo przy DPFie są one bardziej ostre i drażniące nos.

Dodatkowo jeżeli puszcza dymki to przynajmniej zauważysz to, bo z DPFem niestety żadnych niedomagań silnika nie zobaczysz.

Poza tym wywalenie DPFa powoduje że turbo lepiej pracuje, nie jest dławiony przepływ spalin a tym samym turbina szybciej wstaje.

Ważne jest tylko to co napisał Kamcio żeby był na bank usunięty nie tylko fizycznie ale i w programie.

Nie masz się czym przejmować i śmiało sprawdzaj auto i jak nic nie znajdziesz to kupuj.

dokładnie tak jak kolega olog

dodam tylko, że jak u siebie wywalałem dpf'a - autko stało na hamowni i mogę udowodnić, że wywalenie tego ustrojstwa ma same +( o ile nie jesteś z greenpeace) i moc wzrasta dość znacząco ( hmm chyba 24km i aż 48nM)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No właśnie koledzy ja odnosnie tego kopcenia jeszcze. Jak sie rozpedzam to potrafi puscic chmure. To normalne czy raczej powinien lekko kopcic. Dodam ze dp tej pory jezdzilem tylko benzyna i troche sie tego obawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już nie masz DPF-a to normalne szczególnie jak jeździsz po mieście, każdy dyszel dymi a jak nie to znaczy, że jest obwarowany przez katy filtry odmy i inne usrojstwa które pomagają środowisku a szkodzą silnikowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Leo Garage :))

Właśnie robi to u ziomka w E61 525D bo dzięki temu eko szitowi turbawka się skończyła.

Dodatkowo możesz u Leo się dogadać i ci zamiast puchy wstawi downpipe co tez pomoże silnikowi lepiej się zwijać.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...