Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Nowe życie dla silnika by Leo-> wydech dla Olka 535d s.6


Leo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Dawno nic nie aktualizowałem ale nie dlatego że nic się nie działo bo działo i dzieje się ostatio bardzo dużo ale po prostu z braku czasu wynikło to zaniedbanie.

Tak więc do rzeczy.

Zagościł u nas Santino ze swoją alpiną na stage 2

Wprowadziliśmy sporo zmian po naszemu między innymi:

-został przebudowany całkowicie układ dolotowy, całość z kwasiaka 2 cale, IC idealnie za kratką w zderzaku,

-przerobienie łapy kompressora + osiowanie

-zmiana prowadzenia paska i dołożenie jednej rolki

-wyrzucony całkowicie ori separator oleju i w jego miejscu OCT w zakutych wężach

-wtryski z volvo 330ccm + regulator cieśnina paliwa wpięty w układ nadciśnienia

-seryjne kolektory ustąpiły miejsca baranom schmiedmanna

-wszystkie sondy out + wyłączenie autoadaptacji

-strojenie na ecumasterze po przepływce

Niestety nie udało się uzyskać zadowalającego doładowania gdyż alpina przyjechała z plującym olejem kompressorem, co się okazało później przy powiększeniu układu boost spadł a kompressor zamaist tłoczyć powietrze miesza je w muszli. Nieunikniona jest jego regeneracja co też oczywiście ogarniemy :)

A teraz trochę fotek:

SAM_0397.JPG

SAM_0403.JPG

SAM_0404.JPG

SAM_0405.JPG

SAM_0406.JPG

SAM_0411.JPG

SAM_0412.JPG

SAM_0422.JPG

SAM_0423.JPG

SAM_0425.JPG

SAM_0427.JPG

SAM_0428.JPG

SAM_0430.JPG

SAM_0433.JPG

SAM_0434.JPG

SAM_0435.JPG

SAM_0437.JPG

SAM_0440.JPG

SAM_0441.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Teraz czas na troszkę tuningu. Przyjechało do nas e46 330Cd z problemami zwiazanymi ze spadkiem mocy, nierównomiernym oddawaniem mocy przez auto i efektem "sowy". Okazało się że turbo zostało zregenerowane na chińskich częściach, 2 wtryski dość mocno przylewały, w aucie był box acs`a na deser przytopiony katalizator.

Po zdemontowaniu turbiny okazało się że kolektor wydechowy (stalowy) został pospawany przez jakiegoś mistrza tak że otwór wylotowy z 3 ostatnich cylindrów został pomniejszony o około 30%.

Szybka decyzja:

-kupujemy żeliwny kolektor

-z turbiny robimy mocną hybrydę

-spawamy cały wydech na pełnym przelocie

-wymieniamy 2 lejące wtryski

-szykujemy auto do programu :)

Tak wiec zakasałem rękawy i do roboty turbo zawiezione do naszego mistrza od turbin i złożył hybrydę

Wczoraj po 1,5 tygodnia użerania się z chorymi sprzedającymi udało się kupić kolektor żeliwny.

Przyszło turbo przyszedł kolektor więc do roboty. Jak już wszystko wisiało wziąłem się za wydech. Na spokojnie miałem cały dzień od samego rana i nie tykałem innych samochodów. Wydech spawany standardowo tigiem. Myślę że jakość spawów jest bardzo dobra patrząc na to że idą z ręki :) Standardowo down pipe na 15cm elastozłaczu żeby jak najmniej wibracji szło na karoserię. Cały wydech jest 2,5 calowy w pełni przelotowy zakończony puszką bastuck`a.

Co uzyskaliśmy:

-boost wchodzi od 1500 obr i trzyma do końca turbo nie puchnie

-dźwięk z wydechu jest wręcz idealny słychać wyraźnie turbo i nic nie buczy

-zbiliśmy wagę od dobre kilkanaście kg bo cały wydech waży na oko 10 kg stary był przynajmniej 2 razy cięższy

Projekt + wykonanie by Leo

A teraz kilka zdjęć, jutro wrzucę filmik i kilka zdjęć spod auta

DSC_0052.JPG

DSC_0054.JPG

DSC_0056.JPG

DSC_0057.JPG

DSC_0058.JPG

DSC_0059.JPG

DSC_0060.JPG

DSC_0061.JPG

DSC_0065.JPG

DSC_0066.JPG

DSC_0067.JPG

DSC_0069.JPG

DSC_0070.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kawal dobrej roboty !!! jak zrobisz promocje to szykuj rurki na kolejny wydech :dance:hybryda + wydech 2'75+korekta ... myslisz ze ile powinno wypluc ?? przy robieniu programu Bobik mowil ze stroil identyczna + przelot 2'75 na 285 KM przy seryjnym turbo.mozliwe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edu miał trochę więcej jak dobrze pamiętam, ale miał chyba założone wtryski od 535, bo od 330 nie podawały wystarczającej dawki. A co do wydwchu Leo, piękna robota, też bym taki chciał, ale teraz to już kobita by mnie z tym pogoniła:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Leo mam pytanie ogarnoł bys silnik z m3 e36 3.0 bo mam takowy ale rozłozony bo miał być zakowany w spwap garage poznan i wkladany do e30 ale projekt umarł wiec potrzebuje go poskładac na serie daj znac albo podjade do warsztatu na rozmowe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...