Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Dwa pytania - mycie silnika, interface do Inpa


MiNos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie czy w e60 dieselku można umyć silnik? Od momentu zakupu widzę że silnik jest oblepiony olejem. Na osłonach nie ma ani plam ani świeżych śladów. Być może ktoś kiedyś nie wymienił odmy lub uszczelki w kolektorze podciekają/ podciekały nie wiem. Oleju nie widzę aby ubywało. Zdejmując kiedyś kolektor widziałem że w środku jest strasznie zasyfiony więc niebawem mam zamiar zabrać się za jego czyszczenie a przy okazji może udało by się po tej operacji umyć silnik i obadać czy to jest na silniku to stare dzieje i umyć go by wiedzieć czy faktycznie coś tam się trochę sączy czy nie. Przy okazji jak się do tego zabrać by odpalić auto później.

Sprawa dwa - możecie polecić kogoś np z allegro czy forum gdzie można nabyć interface do inpy? Nie wiem czego powinienem szukać (na co zwrócić uwagę przy zakupie przewodu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w e39 530d myłem silnik i problemów nie było, żadnych. Wycieków nie było, ale auto miało 350tys przebiegu teraz ma prawie 390tys i pod maską nie wyglądało to najlepiej. Nie jestem zwolennikiem mycia silników, ale jestem jednocześnie wielkim przeciwnikiem syfu pod maską, więc wyjścia nie było. Podczas mycia użyłem jakiegoś pierwszego lepszego środka do mycia. Popsikałem brudne miejsca później myjka ciśnieniowa i poszli. Efekt jak dla mnie w pełni zadowalający. Teraz tylko raz na jakiś czas przetrę szmatką plastiki w jednym i drugim aucie i jest cacy.

Edytowane przez Pakos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie cala góra jest czyta i w sumie większość. Jest tylko widoczny ślad jak by poszło coś kiedyś z kolekta, odmy bo całość wygląda na staroć - stary gęsty brudny lepki ślad, ale jak sie silnik nagrzeje to pewnie się to przemieszcza. Sam lubię mieć czystko :) wiec zabieg nie dla sprzedaży. Osłona silnika ta w podłodze nie jest brudna i nie ma plam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...