Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanko związane z wymianą żarówek ze zwykłych na te takzwane "xenon" jakieś tam SUPER WHITE XENON,PLATINIUM,SUPER WHITE itd.itd.Czy tymi żarówkami można sobie sniszczyć lampy.Facet w sklepie Mi powiedział żeby nie kupować tych z allegro po 30zł bo zniszczę sobie lampy tz.odblaski mi odprysną.Proponował mi Philipsa za 80zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błagam! Nie wkładaj żadnych xenon-look i tym podobnych. Polecam żarówki Hella, albo Philips. Są zwykłe, lub o zwiększonej intensywności, jednak nie oślepiają one ani nie mają trupio-niebieskiego koloru. Hellę można kupić na "alledrogo", jest bardzo duży wybór. O żarówkach chyba już było na forum. Poszukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zadnych xenonow za 80zl , czepiacie sie slowek, zarowki z allegro lub z carefura za 30zl ''xenon' nie maja atestow lub maja za duzo wat, najlepszym wyjsciem sa Osram lub Philips bluevision ktore posiadam w komplecie z postojowkami i sa BIALUTKIE (oczywiscie i tak nie jak HID-y ale nie sa zolte..).. polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dokladnie!

Polecam szczerze Philips Blue Vision! Swiatlo w koncu biale, jest go wiecej, bo zarowki jasniej swieca.. Roznica ogromna. Maja taka sama moc jak standardowe zarowki, wiec o odblysniki sie nie martw, nic im sie nie stanie. Na allegro kupilem H4 za 60zl za komplet z dostawa do domu..

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy kto czego potrzebuje,

kiedy zastanawiałem się nad żarówkami do siebie, priorytetem była lepsza widoczność.

Do wyboru miałe 4 rodzaj żarówek Philipsa w okolicach 100zł, Blue Vision, Night Vision(chyba) +50% więcej światła i jakies jeszcze.

Wg sprzedawcy, aby miec jak najlepszą widoczność najlepszym wyborem byłyby +50% więcej światła i te wybrałem, za 120zł.

Świecą bardzo ładnie, zdecydowanie lepiej od standardowych.

Porównania do Blue Vision nie mam, bo tych nie używałem, może kiedyś się skuszę to powiem o doznaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Porównywałem ostatnio żarówki H1. Philips BlueVision vs. NoName (a'la HiD 5000k). NoName miały homologację, nie wiem jak jest z tymi z Tesco... Obie świecą tak samo, obie dają światło bialutkie jak śnieg, obie są 55W, gość w D&W powiedział, że nie ma żadnej różnicy w trwałości...

A teraz ceny:

Philips BlueVision (2x H1, 2x W5W) - 95zł

NoName (2x H1) - 25zł

Wybór padł na NoName ze względów ekonomicznych bo chciałem 4x H1 + jeszcze kilka innych. W połączeniu z soczewką jakość świecenia urywa d*pe :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś do peugeota kupiłem H4 ala HID, ładne o fajnej barwię światło, fajnie to wyglądało, ale po pierwszym przejechaniu się w deszczową noc od razu wróciłem do zwykłych żarówek, od tamtej pory żadnych wynalazków, obecnie mam Philips Vision, ale dirty właśnie mnie przekonał na blue vision

albo bluevision philipsa,albo osram nightbreaker(są tańsze)widoczność poprawiona diametralnie,a na soczewce,wygląda jak xenon(białe światło)

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcecie w lampach bez ksenonów mieć ładne białe światło polecam ŻARÓWKI BOSMA H7 55W EXTREME WHITE BIAŁYSTOK (2098621861) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. te żarówki świecą na biało,a jeśli nie patrzycie na homologacje to kupcie te NARVA Range Power White H7 - MEGA XENON 2 szt (2106992573) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. świecą jak ksenon ale nie mają homologacji na Europe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chwalicie bluevision to kupcie bosma super white i gwarantuje że jak porównacie w jednej lampie bluevision w drugiej bosma to w dzień zobaczycie różnice bo bosma na prawdę świeci na biało :) a navra to już wymiata :) za hidy dowód zabiorą a kto ci będzie zwykłą żarówkę wyciągał i sprawdzał homologację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosma z homologacją masz linka w poście wyżej i navra bez homologacji też dałem linka :) jakość na prawdę białe światło a cena nie wysoka jak za philipsa czy osrama.(Bluevison w jednej lampie w drugiej bosma extreme white i bluevision przegrała) happy_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko jakie są żarówki w halogenach e39 przed liftem ? i czy te hb3 muszą być? nie można mieć h7 normalnie 2x w jednej i 2x w drugiej lampie bo bosma nie robi hb3 :( a miałbym bialutkie światła w całych lampach i halogenach :)

Edytowane przez Georgii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko związane z wymianą żarówek ze zwykłych na te takzwane "xenon" jakieś tam SUPER WHITE XENON,PLATINIUM,SUPER WHITE itd.itd.Czy tymi żarówkami można sobie sniszczyć lampy.Facet w sklepie Mi powiedział żeby nie kupować tych z allegro po 30zł bo zniszczę sobie lampy tz.odblaski mi odprysną.Proponował mi Philipsa za 80zł.

Można sobie zrypać lampę jak wsadzisz żarówkę o większej mocy niz zaleca to producent.Jeśli chodzi ci o światło zblirzone do tak zwanego xenonu to odpuść sobie żarówki typu Philips czy Osram i inne duperele bo sam je wcześniej kupowałem. Polecam ci żarówki Bosma EXTREME WHITE 55W ja mam h7 i naprawdę świecą o niebo lepiej niż przereklamowane philipsy osramy i inne. <bmw_1> A co do odblasków w lampach to od roku nic im się nie dzieje.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...