Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


bmw 3.18 ile wam pali gazu?


AGRESYWNY

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A ja powiem jeszcze inaczej. Nie chce nikogo obrażać swoją opinią... ale... tak naprawde BMW ma swoją klasę. Nie rozumiem jak mozna pakowac do takich aut gaz

Chodzi mi o to, ze jesli jestes czlowiekiem z klasą i stać Cie na BMW to powinno stac Cie na utrzymanie tego samochodu. A zdania n/t gazu sa podzielone. Osobiscie uwazam ze nie jest to zle, ale nie w BMW, Audi, Mercedesach, Jaguarach itp.

Jak mozna jezdzic np. Jaguarem z gazem... toż to profanacja jest. Niektóre auta mające swoją dusze i styl nie mogą zostać zagazowane... BMW tez wliczam w te auta z klasą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mozna jezdzic np. Jaguarem z gazem... toż to profanacja jest. Niektóre auta mające swoją dusze i styl nie mogą zostać zagazowane... BMW tez wliczam w te auta z klasą...

Eee tam kolego nie przesadzaj... Jakbys mial moze jakiegos MB/8 to bym zrozumial, ze do klasyka nie chcesz ladowac gazu... Ale do aut wspolczesnych? Czemu nie..

Problemem jest tylko to, ze w fabrykach nikt nie przewidywal przewaznie mozliwosci montazu gazu i takie "rozszerzenia" montujemy juz na wlasna reke. A ze czlowiek jest omylny, czasem zdarzaja sie bledy. Poza tym regulacja, regulacja i jeszcze raz regulacja. Czasem wydaje nam sie ze auto chodzi dobrze na benzynie wiec powinno chodzic ok na gazie, a tak nie jest bo strzela itd. Po jakims czasie wychodzi ze gniazda zaworowe sa wypalone, w starszych modelach trzeba ustawiac zawory, z zaplonem jest cos nie tak bo cewka, palec, kopulka.. I to sa najczesciej powody niedomagan,czesto niezauwazalnych przy benzynie, a tak tragiczne w skutkach po przelaczeniu na gaz..

Pozdrawiam!

P.S. Nie jestem zagorzalym amatorem gazu, zauwazam w nim szereg innych wad. Ale ceny paliw zmuszaja nas do kombinowania. Najlepszym rozwiazaniem wydaje sie nowoczesny turbodiesel, ale to czesto inny przedzial cenowy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

showtime, tu sie absolutnie z Tobą nie zgodzę co do gazowania.

OK auto z klasą, ale bez przesady, warunki jakie mamy w Polsce takie mamy iniestety poczęści jesteśmy do gazowania zmuszeni.

Co więcej, wg mnie mając u siebie 170KM i instalację sekwencyjną mam więcej zabawy i zdecydowanie przyjemniejsze brzmienie niż klekot TDSa, do tego koszty utrzymania, jazdy są także zdecydowanie niższe.

Tych aut jest zbyt wiele aby ich żałować na gaz.

Dla przykładu M3, M5 juz bym nie zagazował choćby własnie dlatego że to już jest klasyk gatunku i poprostu nie kupuje się tego do jeżdżenia na codzień, albo nie mając odpowiedni zapasów gotówki.

Temat jest ile auto pali gazu, atu się trochę OFF wkradł......

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TDSem nie jeździłem, dieslami generalnie tak.

A jeśli mamy się upierać przy klasie BMW, to jak dla mnie to to są sportowe limuzyny, a dopiero od bardzo niedawna diesle dorównują osiągami silnikom benzynowym.

Lata z których jest Twoje e34 i moje e36 niestety ale wtedy królowały niepodzielnie silniki benzynowe, w sporcie także.

Diesel może być klasą w Mercedesie, ale nie w BeeMce, więc pisanie że wkładanie gazu do BeeMki to profanacja jest lekką przesadą.

TDSy w BeeMkach mają trochę kucy, ale za to za oszczędne też nie są, więc ja wolałem zagazować benzynę niż klekotać się TDSa za póltora, jeśli nie dwa raza podobne koszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kupuje to co mu pasi i sie podoba :) Mi podobała sie piątka w kombi i TDSie. Jestem zadowolony bo tak duzo nie wciąga a mocy naprawde swojej ma. Pomimo ze to automat, przy przyspieszaniu mocno wciska w fotel zwlaszcza jak przelacze na S :) Pewnie nie to co manual, ale i tak jestem ogromnie zadowolony. Spalanie w granicach 10-12 litrów przy mocnym przyciskaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie dlatego piszę że w beemkach silniki diesla są mocne, ale i trochę potrzebują do tego.

dla przykłądu peugeot moich rodziców 1.9d w trasie standardem jest 5-5.5 litra w mieście jakieś 7, tylko żeby to rozpędzić bez turbiny....... :|

ja stałem przed wyborem diesel czy benzyna i gazowanie, padło na benzynkę i sekwencję i jestem przezadowolony, bo wogóle nie czuję że mam gaz, a jedynie różnica odczuwalna jest w kieszeni :)

wcześniej e30 m10 podobne koszty miesięczne mi generowała przy przebiegach połowę mniejszych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
ja mam masakre przy spalaniu moja Berciucha pali 16 litrow gazu na 100 tke i zero osiagów

Wszytsko kwestia instalacji - jak masz najtańszą i najprostszą to teraz cierp sknerusie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ja też mam sekwencje do moejej i żadnej różnicy w osiągach 8)

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dołączam sie do tematu według mnie beemka "agresywnego" troche za duzo sobie popija mysle ze te 14l to powinno wychodzic na gazie a nie na benzynie a tak swoja drogą to kazdy jezdzi na czym chce ale ja uważam że gaz jest do gotowania a nie do jeżdżenia :wink: pozdrawiam wszystkich <bmw_3>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
moje m20b20 teraz zzarlo 17 na 100 :shock: na moje oko troche za duzo fakt mam ciezka noge ale jednak wydaje mie sie ze za duzo ;/

Rzeczywiście dużo :shock:

Ja w trasie teraz zrobiłem 2650 km i po podliczeniu średnie spalanie wyszło na poziomie równiuteńkich 7 L <bmw_3> :mrgreen:

A między 1.6, a 1.8 tak dużej różnicy chyba nie ma :wink:

Pozdr. bmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się mogę pochwalić ze moja 324TD spaliła jadąc z Jeleniej Góry do Ustki (565 km ) tylko 36 l. ropy z TESCO ;-) Dodam że na tylnej kanapie wiozłem do Babci średniej wielkości lodówke ;-) Więc byłem obładowany 8). Na prawie "pusto" na pełnym zbiorniku (55 l. ) zrobiłem 760 km. To był moj rekord ;-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...