Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


bmw 3.18 ile wam pali gazu?


AGRESYWNY

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 5 miesięcy temu...

ja mam zagazowana 1.8 i problem tylko ze skaczacymi obrotami ale juz sie dowiedzialem na tym wspanialym forum ze gdzies lapie lewe powietrze i sprawdze to jak najszybciej a co do spalania to jest zalezne od ciezaru prawego kopyta(to moje zdanie) bo swoja bunia moge jechac 120km/h palac 15l ale moge popuscic odrobinke pedal gazu na predkosci nie traci a spalanie spada do 8l tylko trzeba to robic bardzo delikatnie

pewnie sami o tym dobrze wiecie POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ,jestem w szoku. Moj dobry znajomy mial e30 z 1.8 i ona chcąc-niechcąc jadla mu 11-13l LPG w miescie.Fakt ze kupil to autko od mechanika z Stando i furka byla dopieszczona ale to niewazne.Liczbami ktorymi wy operujecie to moge stwierdzic ze moj Ac.S tyle pali,a serduszko ma troszke pojemniejsze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dudi to przeciez sekwencja to nie moze spalic za duzo hehe mi na zwyklym starym gazie na trasie pali ok 10l mowie tu o predkosciach 110-130km/h, na sekwencje mnie nie stac bo i tak wrzucilem w nia juz sporo kasy ale zastanawiam sie nad wstawieniem BLOSa o ktorym dowiedzialem sie tutaj i co nieco poczytalem uwazam zo to bardzo dobry pomysl ale narazie zatrzymuje mnie sprawa finansow, ktore nie sa zbyt wielkie a pierwsza rzecza jaka chcem zrobic to wymianka amorkow bo juz nia troszke buja, a bmw powinno sie kleic do drogi a nie skakac jak pingpong, nie wiecie ile moze kosztowac komplet 4amorkow do e36(mowie o takich przecietnych) nie mam na mysli eibach'a czy spax'a

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale 10 literek przy jezdzie dynamicznej no morze cos wiecej jak dynamicznej a tak przy spokojnej to i ze 2literki mniej spali ale to zalezy powiem szczerze ze jestem zadowolony z takiego spalania bo to i tak wychodzi jakies 20zł na 100km to za takie pieniądze mozna jezdzic i nie załowac sobie <bmw_1> bmw_beer

a to co to jest ten B.... co masz zakładac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wyczytalem o nim tutaj na forum i dowiedzialem sie ze jest on po to by sterowac dawka gazu, dawke ustawia sie recznie ktora jest identyczna na wszystkich obrotach ponoc dziala bardzo dobrze;

a co do pytania jest to gaznik ktory zaklada sie na rure laczaca przeplywomierz z przepustnica mocuje sie dolot gazu z parownika i dolot powietrza i on sobie tam miesza hehe tak ja to zrozumialem a troche poczytalem mysle ze to dobry pomysl i bede mogl wywalic silniczek krokowy:):):) dwa razy go wymienialem i nadal ciezko trybi nie wiem co jest jak zamontuje BLOSa to powiem co i jak

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Dołączę się do tematu.

Jakiś czas temu byłem posiadaczem E30 coupe z M40B18 z gazownią II generacji i szczerze powiem, że spalanie założyciela tematu jest troche duże, moja paliła do 12l gazu na 100km i okolo 2 litry mniej benzyny. gaz nie był "skręcony" ale za to był znosnie dobrze wyregulowany, spadek mocy dawało się odczuć niestety, ale taka to wada II generacji. trasa na jakiej jeżdziłem to około 50% miasto (warszawa) i tyle samo trasa. Dodam jeszcze że spalanie schodziło mi nawet do niecałych 10l gazu. Wydaje mi się że to kwestia utrzymania dobrego stanu pod maską (kable, świece, filtry itp)

Dla porównania napisze jeszcze ze teraz jeżdzę E32 M30B35 bez instalacji gazowej i spalanie benzyny bezPB98 na podobnych trasach co E30 wynosi mi góra 11l przy jezdzie dynamicznej do prędkości nawet 180km/h, no i tu pod maską tez panuje odpowiedni stan techniczny:) Pozdrawiam <bmw_3>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E32 M30B35 bez instalacji gazowej i spalanie benzyny bezPB98 na podobnych trasach co E30 wynosi mi góra 11l przy jezdzie dynamicznej do prędkości nawet 180km/h,

Ooooo witam prawie sąsiada. Z tym M30B35 mogę potwierdzić, bo kolega kiedyś miał takie coś i spalanie miał podobne. Wielu ludzi nie mogło uwierzyć, że taki motor pali mniej niż jakaś tam 2u litrówka, nie porównując osiągów.

Moje M40B18 po zmianie ze ślizgów na rolki pali 10,5 L gazu średnia z kilku tankowań - ruch raczej miejski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby dać lepsze wyobrażenie tras jakimi jeżdzę napiszę, że do pracy jeżdzę przez Pruszków al. Jerozolimskimi do samego Dw. Zachodniego prawie przed godziną 8.00 rano. Kolega, prawie Sąsiad napewno zrozumie o co mi chodzi :) <bmw_2>

A e30 318i jeżdziłem codziennie o tej porze do pracy i z pracy okolo 16 wiec dośc duże natężenie ruchu było i spalala tak jak pisałem góra 11l, a i dodam że tankowałem gaz na BP (swoja drogą to w Michałowicach własnie) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...