Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Czujnik zaparowania szyb i problemy z akumulatorem


MiNos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy wymieniał ktoś czujnik zaparowani przedniej szyby? Kupiłem nowy ale nie wiem jak się zabrać. Jest tam jakaś plastikowa ramka (wygląda mi na wzornik by równo przykleić) Jest jeszcze nitka do czego? Czy jest jakiś konkretny sposób by nią odklejać papierek?

A sprawa druga niech mnie ktoś oświeci jedno odpalenie auta to jaki ubytek prądu z akumulatora? Tzn ile kilometrów należy przejechać by zrekompensować ubytek mocy. Mam jakieś problemy dziwne odpalam auto trasa np 30km za dwa 4 dni odpalam ponownie trasa 3km próba odpalenia i **** prąd jak by się skończył. Wymieniłem już akumulator na nowy początkowo było ok a po 2ch miesiącach ponownie. Jak by coś nie ładowało go poprawnie. W DISie widziałem błąd DDE 4477 - intelligent battery sensor... Czy to uszkodzona ta klema IBS? Jeśli tak pomoże mi ktoś ustalić które elementy powinienem wymienić? Nie mam gdzie sprawdzić tej klemy jeśli to ona :/ Zastanawiam się czy kupić nową czy jakąś używkę. Tylko używka.. by się nie okazało że stracę dwukrotnie.

Na odpalonym sprawdzałem napięcie przy akumulatorze i było chyba 14V (nie pamiętam dokładnie ile konkretnie test robiłem latem). Do tego dziwna sprawa centralny od strony kierowy ma jakieś opory by w pełni wysunąć rygiel w drzwiach - wyskakuje jak by do 3/4 wysokości i muszę ponownie wcisnąć guzik na pilocie by się wysunął do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klema często pada miałem to samo i bateria siadała trzeba nową kupić bo one były wadliwe ja tak jezdziłem z walniętą klemą i od spadku napięcia wywaliło kondensatory w module SGM i był spory problem zeby dostać drugi i zakodować , a zamek to pewnie sie popsuł bo plastikowy jak w e46

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie Aku robiłem adaptację. Czy jeżeli błąd klemy się pojawia należy ją bezwzględnie wymienić? W sensie na 100% nie działa poprawnie? Odrzebałem stary screean z DISa:

https://drive.google.com/file/d/0B7slrUZn_W6_VzhVQVcxNWp1ZDk1YVNPRTBaNUdBZS1ld3d3/view?usp=sharing

Mogę poprosić o podanie numerów części które należy zakupić? Podam swój VIN RealOEM.com   Online BMW Parts Catalog

Co to jest ten moduł SGM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomożesz mi z katalogu wg. mojego numeru VIN wybrać te elementy związane z klemą które muszę zakupić? W linku zaszyłem już VIN.

Czy to będą te trzy elementy?

12427603567 IBS

61129123572

12517615476

Edytowane przez MiNos
dodana treść
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna kupic uzywke byle by niebyła naprawiana miałem kiedys tak z klema w e39 ze spalil sie alternator tylko tam była plusowa i auto miało kaprysy z obpalaniem po wymianie problem zniknoł.Co do kasy to są ceny różne ale zależy od sprzedającego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, tylko nigdy nie ma pewności z używkami, nie ma pewności czy i ile podziała. Nie mam dostępu do nikogo pewnego. Co do nowej może ma ktoś gdzieś jakieś lepsze rabaty?

Czy po wymianie tej klemy trzeba coś kodować/inicjować w DIS lub INPIE?

Przepraszam za banalne pytania ale nie znam się na naprawach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam kupowanie używanej klemy ibs, miałem dwa przypadki gdzie włożenie używanej nic nie dało, często się psują więc lepiej kupić nową, kodować jej nie trzeba, sprawdź też pobór prądu podczas uśpienia, akumulator wymieniony na taką samą pojemność?

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez grzesiek2304
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw odepnij kleme minusowa a dokładnie rozepnij ten cienki kabelek który z niej wychodzi i zobacz czy to ci pomoże z rozladowaniem aku.

Nie stawiał bym na kleme jako 100% przyczyne rozładowania. I pisze z własnego doświadczenia.

Zacznij od tego małego kabelka i potem dalej.

Oli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i obyś miał szczęście.

Ja miałem podobnie i powracający błąd klemy też a na koniec okazało się że to nie to tylko bluetooth wariowal.

Czekam na wiesci jak poszło.

Ps: kleme można sprawdzić w taki sposób jak napisałem wyżej. Jak ona jest uwalona to po takim odpieciu aku przestaje się rozladowywac. Oczywiście w inpie błąd klemy będzie ale to przez to rozpiecie. Jeżeli jednak nie będzie to klema to po takim rozpieciu nadal będzie ci aku zjadalo.

Ave

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sam bluetooth zgłaszał ci błędy? Czy tam coś wymieniałeś czy nowy moduł zakupiłeś?

U mnie BT nie dał się zaptaszkować i tyle.

W inpie nie miałem nic od BT.

Ale najlepiej po prostu sprawdzić czy ci rozładuje aku jak odepniesz ten cienki kabelek z klemy minusowej.

Jak dalej będzie rozładowywało to sprawdzić trzeba ile pobiera prądu na uśpieniu i jak żre to wtedy pozostaje wyciąganie bezpieczników od poszczególnych urządzeń i po którymś spadnie pobór na uśpieniu i masz dziada co ci prąd zjada.

Jak coś to pisz na PW to dam ci mój nr tel i służę pomocą

Oli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam już wszystkie graty od IBSa - hmm nie jestem pewien jak to poskładać bym nie zrobił zwarcia. Zrobiłem obrazek poglądowy - może zerknie na to ktoś fachowym okiem czy dobrze oznaczyłem co z czym połączyć?

Tam mała niebieska wtyczka co jest pod tylną lampą ciągnie się na sile czy mam coś wcisnąć?

Obrazek:

[ATTACH=CONFIG]33805[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po wymianie klemy i kolo 15 minut ładowania z auta obok w końcu udało się dziada odpalić. Od razu zrobiłem trasę koło 45km. Dziś ponownie taka sama trasa - auto odpaliło na dotyk. Ciekawe czy klema mogła powodować świrowanie prądu.

Tak czy siak czekam na kolejkę u elektryka by na wszelki wypadek pomierzyć wszelkie napięcia ładowania itd. Na koniec gdzieś na komputer i wyczyścić błędy sprawdzić czy coś jeszcze nie gra.

Brakuje mi INPy czy DISa by samemu sobie diagnozę prostą robić :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...