Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Problem z nowym paskiem klinowym


jarosw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam E36 M40 na zwykłym pasku klinowym. Kupiłem nowy 10x725 no i napinacz na alternatorze juz jest do końca a pasek zaczyna piszczeć. Wspomne że poprzedni byl BOSCH o tych samych wymiarach ale...były jeszcze jakies literki których nie pamiętam.

Może ktoś z was ma taki pasek co pasuje i poda mi oznaczenia?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej to byłoby zamówić pasek po numerze VIN, jego numer tzn.paska namierzysz na REALOEM, wbijasz 7 cyfr numeru VIN i masz cały katalog z Twojego auta, następnie jedziesz do ogarniętego sklepu, w którym kolesie kumają o co chodzi-znam sklepy , w których jak nie przyniesiesz części to Ci nie zamówią bo po prostu nie znają się na temacie i powinno hulać. Jak dalej problem będzie się ciągnął, niestety zostaje temat zużytych kół pasowych, ale jak zaznaczyłem-to ostateczność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy pasek zgodnie z katalogiem 10x1025(poprzenio zrobilem pomyłkę). Stary mial oznaczenie 10x1025 La i był BOSCH ale wyjechany i popękany miedzy zębami ale miał jeszcze trochę rezerwy na napinaczu. Nowy od razu musiałem napiąć prawie do końca i teraz sie zaczyna juz slizgac. Co mogą oznaczać litery "La" ? Moze w tym jest kucz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A może pasek był jakiś zalany olejem w czasie składowania? Może musi się wypiszczeć i w tym czasie zetrze się z niego to, co powoduje piszczenie? ;) Mocno piszczy? I jak długo już piszczy? Może sam przestanie za jakiś czas?

Słyszałem też ze można spróbować posmarować pasek czymś smołopodobnym. Ale nigdy nie stosowałem tego patentu u mnie w aucie ;) Więc na własne ryzyko ;) Ale według mnie, po takim zabiegu nie powinno się nic stać ;) A spróbować zawsze można ;)

A na potwierdzenie wrzucam coś takiego ;)

Co zrobić kiedy pasek klinowy piszczy ? szybki i skuteczny sposób | Blog DIY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego paska się nie smaruje.Jak jest dobry i naciągnięty nie piszczy.Nawet preparaty na popiskiwanie dają tylko chwilową ciszę.Sam kiedyś testowałem kilka w sprayu.

Jeśli chodzi o paski to firmy np. SKF i CONTITECH polecam z tymi firmami nie było problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...