Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


problem z klapą i roletą bagażnika


stoker83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poza kilkoma innymi dolegliwościami w moim aucie z którymi powili sobie radzimy jest jedna nader wkurzająca. Problem polega na tym że jak chcę otworzyć klapę bagażnika po naciśnięciu guzika na klapie rozlega się hałaśliwy zgrzyt który trwa jakieś 5 sek. przy czym roleta leci na prowadnicach w górę a klapa sama nie idzie do góry tylko musze jej pomóc, nie jakoś mocno ale jednak, w drugą stronę tak samo. Hałas jest dość dojmujący i budzi dzieciaki jak na postoju chcę cokolwiek z bagażnika wyciągnąć, gdzieś trafiłem na post o zbyt niskim poziomie płynu w układnie który powoduje otwieranie i zamykanie klapy, czy ktoś miał podobne przygody i jest w stanie mi coś doradzić? dodam że mam na kluczyku guzik z automatycznym otwieraniem klapy ale nic z niego nie wynika, przeżyje bez tego gadżetu ale gdyby się udało usprawnić procedurę otwierania i zamykania było by miło. Nie mam porównania, jak ta roleta ma prawidłowo działać ma się opuszczać/zamykać wraz z klapą? przy otwieraniu samej szyby hałas jest taki sam i roleta także ucieka do góry i tam zostaje ...

Będę wdzięczny za sugestie, rady bądź gotowe i pewne rozwiązania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten siłownik to jest gdzieś przy zawiasie schowany? bo te pałąki po bokach to tylko sprężyny gazowe prawda, nie mają żadnego połączenia el. Klapa trzyma się równo w miejscu gdzie ją zostawię nie drgnie sama z siebie ani w dół ani do góry, chyba zacznę od sprawdzenia tego płynu w układzie, wie ktoś może co tam można zamiennie nalać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...