Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Gaśnie po włączeniu sie wentylatora chłodnicy


slavo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem moje e 46 z motorem m43 b19tu auto się zagrzeje po włączeniu się wentylatora chłodnicy podczas jazdy szarpie i gaśnie , włącze klime na postoju wszysto jest ok dopuki nie odpali sie wentylator sprawdzalem błędy inpą i nic nie pokazuje przeczyściłem juz wszystkie masy i sprawdzałem wentylator z nim wszystko ok .nawet podczas jazdy jak włączy się ten pier.. wiatrak to zaczyna szarpać tak jakby poprostu ktoś włanczał prąd i wyłanczał mechanicy rozkładaja ręce i każą wszystko wymieniac pokolei pomożci bo mi już ręce opadają:help:

Edytowane przez slavo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może magnesy się odkleiły lekko w silniczku wentylatora,ja tak miałem.Na pierwszym biegu (jak tylko klima chodzi) może być ok,ale gdy zaczyna dochładzać chłodnicę wody na 2 biegu (chodzi dużo szybciej) wtedy może jakieś spięcia robi bo go blokuje.Najlepiej jakbyś go wyciągnął i posprawdzał na krótko.Ja go rozebrałem,wyczyściłem,przykleiłem magnes i śmiga.Jeszcze jedno: Ja mam silnik m43b18 ale myślę że wentylator może być ten sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może magnesy się odkleiły lekko w silniczku wentylatora,ja tak miałem.Na pierwszym biegu (jak tylko klima chodzi) może być ok,ale gdy zaczyna dochładzać chłodnicę wody na 2 biegu (chodzi dużo szybciej) wtedy może jakieś spięcia robi bo go blokuje.Najlepiej jakbyś go wyciągnął i posprawdzał na krótko.Ja go rozebrałem,wyczyściłem,przykleiłem magnes i śmiga.Jeszcze jedno: Ja mam silnik m43b18 ale myślę że wentylator może być ten sam

tak taen sam umnie poprostu po włączeniu się wiatraka jest taki spadek napięcia że jak miałem lapka podłączonego pod zapalniczkę to az się zresetował moge powłanczać co kolwiek i nic jak tylko wiatrak ruszy to lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz szukać. Poszarp przewody, sprawdź czy nie są gdzieś poprzecierane ( może coś zwierać ), pomierz na krótko miernikiem przewody, przejścia, napięcia. Sprawdź przekaźniki czy nie zakłucają sygnału, wyciągnij wtyczki od ECU, sprawdź czy nie są zaśniedziałe piny, czy wilgoć się jakaś nie dostała. Szukać, szukać i jeszcze raz szukać. Powodzenia pytanie_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...