Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Wymiana + zamiana tarcz hamulcowych tylnych


streetracer!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moje bmw to e36 m52b20. Jako że kończą mi się klocki z tyłu, a tarcze też już nie są za bogate rozważam wymianę tarcz z klockami na takie od bmw_02.8. Posiadam nawet tarcze od 2.8 tylko zastanawia mnie fakt budowy tarczy, moje są pełne a te od 2.8 są wentylowane. Czy muszę zmieniać jarzma i zaciski, czy też podejdzie bez problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylowane albo pełne są z przodu. Tylko pełne z tyłu.

Jeżeli mówimy o tyle i tarczach to szły takie same od 316 do 328.

RealOEM.com - Part Search

Jeżeli mówimy o przednich to musisz zmienić jarzmo. Zacisk jest taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też cos mi świta że w e36 były montowane na tył wenty w niektórych modelach. W standardze jeśli dobrze pamiętam z tyłu są 280x10mm (dla 6cylindrów) na litej tarczy, z tego co wkleiłeś to wentylowane mają inny rozmiar węc zaciski też trzeba wymienić, lub rzeźbić jakiś ulep z jarzm i zacisków.

Jak dla mnie szkoda zachodu bo i tak największą siłę podczas hamowania bierze przód. Tył w e36 robi robotę na standardzie. Ja bym zrobił moda na zaciskach z e46 330d lub wstaw doble nawierty z nacięciem na przód, dobre klocki, serwis układu i masz kotwice.

Ja u siebie zrobiłem remont hamulców ze zmianą zacisków na regenerowane (piaskowane, szkiełkowane, malowane proszkowo i wymienione gumki) wymiana tarcz i klocków na zwykłe TRW, nowe przewody elastyczne i troche nowej sztywej miedzi, efekt taki że na kopycie 225 bronuję asfalt pod kołami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Prosta sprawa. Odkrecasz dwie śruby na imbus z tyłu zacisku, zazwyczaj ukryte pod zaslepka, luzujesz jakimś śrubokrętem zacisk, ściągasz go wraz z klockami. Odkrecasz dwie śruby mocujące jarzmo i zdejmujemy jarzmo. Między otworami śrub trzymających koło na piascie będziesz miał małą srubke na imbus, Odkrecasz ją i ściągasz tarczę.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...