Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


problem z klima a elektryczny wentylator chlodnicy


danieltca

Rekomendowane odpowiedzi

witam. od jakiegos czasu mam problem z klima. mianowicie gdy jade w trase na wlaczonej klimie (wiadomo sa wysokie obroty) to wszystko jest ok problem zaczyna sie gdy jezdze po miescie lub na postoju przy wlaczonej klimie potrafi rozlaczyc sie kompresor i odcina klime mimo ze jest caly czas wlaczona . jak juz sie rozlaczy to po chwili samo sie wlaczy i tak w kolko . w efekcie nie schladza auta i jest uciazliwe podczas jazdy gdy tak samo z siebie wlacza i rozlacza klime.

mechanik stwierdzil ze moze byc problem z wentylatorem chlodnicy ale czy to on robi jakies zwarcie ze tak sie dzieje???? u mnie jest jeden wentylator elektryczny (do klimy i ukladu chlodzenia) z tego co wiem ma dwa biegi i pierwszy zalacza sie przy 92.5 stopnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że może to być problem z wentylatorem. Jedź na kompa sprawdzić błędy i niech wysterują z kompa wentylator na wszystkich prędkościach

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka

zauwazylem ze przy 93 nie wlacza sie wentylator a gdy wtedy wlacze klime to zaczyna sie kino z kompresorem ze wlacza sie i rozlacza w kolko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To "cholerstwo" to przyczyna 99% problemów z wentylatorem

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka

Od początku pisałem, że wentylator. U mnie zdechł całkowicie - przy sterowniku (tym cholerstwie o którym piszesz) oderwał się ze starości przewód napięcia (zaśniedziałe styki). Pewnie u Ciebie jest to samo. Zdemontuj wentylator, bo to 5 min roboty. Zdejmij plastikową osłonkę sterownika i zobacz co w trawie piszczy. U mnie wystarczyło wyczyścić styki i przylutować oderwany przewód.

Samego sterownika raczej nie kupisz, bo jest wbudowany w obudowę wentylatora. U Ciebie widzę, że wisi, to może i odkręcisz do końca, ale pytanie czy odkręcisz od jakiegoś na szrocie? Wątpię. poza tym, nie wiem czy ktoś Ci tak sprzeda osobno. Ja przykładowo u siebie nie dałem rady odkręcić go od obudowy. Wszystkie śrubki przeżarte, łby poukręcałem :)

Edit: ok, widać już na zdjęciu, że masz oberwane przewody. Więc już wiesz, co robić :mrgreen:

Edytowane przez guess_who
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam odkrecilem ten sterownik. Pod warstwą tego żelu zabezpieczającego spuchla płytka i jest wypukłosc. Wiec zobaczymy co to będzie narazie jak jadę w mieście to raz na jakiś czas musze dać maks grzanie i otworzyć szyby żeby temperatura się utrzymała w pionie i nie wychodziła po za niego... Na zewnątrz 35 stopni a ja z grzaniem jadę... :(

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo. Wentylator Ci się nie załącza, nie chłodzi czynnika klimy przez co rośnie ciśnienie i kompresor zostaje odłączony.

Przyczyną był walnięty modów wentylatora, działał ale tylko na najwyższym biegu. Po wymianie wszytko jest ok.

Możesz sprawdzić działanie w INPIE zadając test wentylatora od 10% do 90%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To u mnie chyba jest cos innego bo w miescie i na postoju słabo chłodzi. Dopiero przy 3 tys obrotach cos zimnego leci i jakos chlodzi. Ale temp wody caly czas jest na pion- nie wyszla nigdy po za, wiec wiatrak działa chyba dobrze.

no to wlasnie u mnie jest podobnie. dziala ci przy 3 tysiach bo robisz pewnie trase i jest stala predkosc wiec ped powietrza schladza czynnik. natomiast na postoju u mnie przy 95 nie zalacza sie wentylator wogole a wydaje mi sie ze juz powinien. rowniez przy zalaczeniu sie kompresora wentylator powinien odrazu wystartowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem w trakcie poszukiwan wentylatora do 320d 136KM i zauwazylem ze od benzyniaka jak i od poliftowej 320d 150KM sa bardzo podobne nawet wtyczka na 3 piny jest, lecz nie mam pewnosci czy jesli podlacze wtyczke to czy bedzie pracowal prawidlowo ten z benzyniaka czy z poliftowej wersji. ktos wie cos na ten temat???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to wlasnie u mnie jest podobnie. dziala ci przy 3 tysiach bo robisz pewnie trase i jest stala predkosc wiec ped powietrza schladza czynnik. natomiast na postoju u mnie przy 95 nie zalacza sie wentylator wogole a wydaje mi sie ze juz powinien. rowniez przy zalaczeniu sie kompresora wentylator powinien odrazu wystartowac

Jak odpalisz klimatyzację wentylator automatycznie się włącza

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz odpowiedz. Nie działają Ci niższe prędkości wentylatora. Czyli padł Ci modłów wentylatora. Auto nie przegrzeje Ci się bo jak temp. będzie stopniowo wzrastać to wzrastają też obroty wentylatora. Dochodzi do np. 103 stopni i wiatrak załącza Ci się na max obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz odpowiedz. Nie działają Ci niższe prędkości wentylatora. Czyli padł Ci modłów wentylatora. Auto nie przegrzeje Ci się bo jak temp. będzie stopniowo wzrastać to wzrastają też obroty wentylatora. Dochodzi do np. 103 stopni i wiatrak załącza Ci się na max obrotach.

no kumam. ale wiatrak wraz z modulem do wymiany bo kompresor klimy rozlacza i zalacza sie a tak nie powinno byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz odpowiedz. Nie działają Ci niższe prędkości wentylatora. Czyli padł Ci modłów wentylatora. Auto nie przegrzeje Ci się bo jak temp. będzie stopniowo wzrastać to wzrastają też obroty wentylatora. Dochodzi do np. 103 stopni i wiatrak załącza Ci się na max obrotach.

a jest mozliwosc ze jakis czujnik odpowiada za to ze nie dziala na nizszych obrotach wentylator ?? czy bankowo padl modul i ta czesc nalezy wymienic i bedzie dzialac jak nalezy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...