Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Jakie świece kupić do silnika M52TU25 ?


Kandyn

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, tak czytam i czytam w przeglądarce i powoli robi mi sie metlik w głowie na temat świec do mojego silnika. Kazdy poleca coś innego.

Może ktoś ma taki silnik jak mój i poleci odpowiednie świece.:)

Zaczął mi czasem chodzić na 5 garów (najczesciec po wlączeniu klimy). Po zgaszeniu auta i ponownym zapaleniu chodzi normalnie na 6 garów.

podejrzewam tez cewkę, ale zrobilem 19.5 tkm na tych swiecach, wiec pora wymienic.

W aucie zainstalowany mam gaz szlachetny zwany potocznie LPG :)

Myslałem zeby kupić NGK BKR6EK

z góry dzięki za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak chcesz mieć spokój ze świecami na dłużej to polecam platynowe boscha 1elektrodowe z ustawieniem szczeliny pod zasilanie lpg będziesz zadowolony.Jak coś mam namiar na gościa który ma tanio platynowe i ustawi świece przed wysyłką.Jak coś pisz PW dam namiar.Przy okazji wymiany świec wymieniłem też fajki na nowe ponieważ były sparciałe i jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Georgi ja świec o których piszesz nie polecam.

U mnie wyleciały po 29000km z tego już 27/28000km zaczęły mnie irytować problemy z nimi związane.

Szczelina jest ustawiona ale środkowa elektroda wypala się jednocześnie chowając się wgłąb izolatora.

Regulacja szczeliny jest potem niemożliwa więc silnik na Pb pracuje prawidłowo ale ze wzglęgu na zwiększającą się szczelinę zaczyna źle pracować na LPG.

Cena zbyt wysoka w stosunku do zasięgu na LPG.

Przy zwiększającej się szczelinie maleje argument mniejszej obciążalności układu zapłonowego tak podnoszonego przy świecach Bosch platinium plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod temat, bo mam ten sam silnik, co Kandyn i tez czeka mnie wymiana świec. Ktoś przede mną zamontowal swiece Briska i nie jestem z nich zadowolony. Ostatnio przy wymianie uszczelki pokrywy zaworów z ciekawości je wyciagnalem, bo zdarza sie, że telepie silnikiem na wolnych i ku mojemu zaskoczeniu po wyciagnieciu swiec z komory, rozsypywaly sie w rękach pomimo, że nie wyglądają na jakoś super zużyte...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem sprawdzenie cewek,nowe fajki i świece platynowe latam na tym już 3sezon i jest git.Na zwykłej świecy bardzo szybko zbierał się nagar,a po zmianie nie zauważyłem nagaru po kontroli ok 10tyś.

Czasem zdarza się,że nowa świeca może być wadliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba kupie NGK BKR6EK pomimo, iż katalogowo maja być NGK BKR6EQUP. uzytkownik Toudi z bmw-sporta mówi, ze te pierwsze lepsze do gazu. On w LPG siedzi, wiec pewnie dobrze mówi. Drogie nie sa, wiec jak cos to duzo nie strace :) Dam znac czy jest jakas róznica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...