Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Błędy silnika m54 b30


przemal

Rekomendowane odpowiedzi

Wywala następujące błędy w X5 z 2000r, z silnikiem 3.0i z LPG :

202 Lambda regulating limit Bank1

203 Lambda regulating limit Bank2

227 Lambda control tolerance Bank1

228 Lambda control tolerance Bank2

Dodam że wywala te błędy gdy tylko wyjadę w trasę gdzie jadę ze stałą prędkością, po przejechaniu ok 80km zapala się check i pojawiają się takie 4 błędy. Podczas jazdy po mieście błędy się nie pojawiają.

Instalacja lpg nowa sekwencja STAG do 300KM, zrobiłem na niej ok 1000km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływomierz. Odepnij i pojezdzij z odpietym, zobacz czy wywali te błędy. Chyba ze gaz źle ustawiony. To spróbuj pojeździć na benzynie i zobacz czy wywali tak samo? Jak będzie to samo to spróbuj z przepływomierzem

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nieszczelności na wężach w rejonie ODMY może nie takie błędy generowały ale waliło błędami właśnie od sond - głównie korekcje. Może właśnie jakiś wężyk pęka? Może problem dotyczy tylko gazu? A może nie?

Zauważyłem u siebie bez względu na paliwo - PB/LPG, że gdy trzymałem cały czas na zmiennych obrotach (przygazówki) - obserwując korekcje - błędu nie wywalało, ale przy stałych obrotach a zwłaszcza przy dłuższym postoju na biegu jałowym (np. postój na światłach), korekcja rosła wysoko i błąd wywalało.

Edytowane przez pidey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawka podniesiona o 10%, kalibracja drogowa była robiona. Zobaczymy czy nie wywali błędu jak trochę polatam autem.

A czemu mówisz żeby zrobić 150km na bp ?

dokładnie tak jak pisze Grzesiek :)

z własnego doświadczenia dobrze jest np. sobie wieczorem odpiąć akumulator i rano podłączyć i dopiero wtedy zrobić te km na benzynie i dopiero pojechać na drogową kalibrację. Odłączenie akumulatora na krótki okres czasu typu 1-2h nie przyniesie rezultatu bo komp ma podtrzymanie ale po nocce już będzie OK.

Tylko nie rób żadnego zwierania klem jak co poniektórzy poradzają, normalnie odłącz i zostaw ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...