Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Wysokie spalanie E61 530D 218PS automat


kamilsyga19

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie. Auto nie kopci ani trochę. Błędów nie ma żadnych. Sprawdziłem wtryski w aucie są od tego modelu, IMA też się zgadza. Wtryski na stole sprawdzane wszystkie są dobre. Kompresja dobra, wtryski dobre, termostaty dobre (dogrzewa ładnie do 94 stopni) , egr przepływka dobre (sprawdzałem z innego sprawnego auta), filtry olej nowe, mapa oryginalna (ściągałem mapę wysyłałem do sprawdzenia). Turbina ładuje normalnie. Przyśpieszenie do 100 trochę marne bo powinno być 7 sekund a jest ponad 10. Resetowałem skrzynie i nic nie pomogło.

Na pełnym zbiorniku w trasie (jazda do 120 km/h) robię 600 km - śmiech na sali.

Jakieś inne pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak,jest w tytulelololChodzi o to że szukałem z ciekawości danych o twoim autku i nie ma wzmianki o skrzyni automatycznejpytanie_bmwMoże ktoś na własną rękę wymienił manuala na automat i stąd takie cyrki.Sprawdzałeś po VIN-ie czy auto ma wszystko w porządku?

Silnik BMW SERIA 5: 530d Diesel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście poszperałem i doszukałem się danych o twoim aucie w automacie i masz sporą rozbieżność co do danych papierkowych.Do 100 ma być nieco ponad 7 a masz ponad 10 to przepaść.Spalanie też ma być dużo mniejsze.Niestety nic więcej nie wymyślę(z resztą w innym wątku chyba też wszelkie sugestie różnych ludzi się nie sprawdziły)Pozostało tylko życzyć powodzenia w szukaniu usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz...Miałem już wiele aut ale jeszcze żadne auto nie powodowało u mnie tyle nerwów co E61. Mechanicy rozkładają ręce. Do serwisu jak pojadę to pewnie zaczną wymieniać wszystko po kolei i koszta się zrobię potężne.

Podjedź do Leo do warsztatu to myślę że znajdzie powód tego spalania

Oli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...