Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Spalanie 3.0 d czy mam się niepokoić


stoker83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wiem że temat wielokrotnie wałkowany i analizowany ale jak dotąd nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Mój problem jest taki że autko pali mi w trybie wyłącznie miejskim, średnia w okolicach 26km/h (Wrocław) spalanie ni mniej ni więcej 15l,czy to dużo czy mało i czy mam się niepokoić?

Bak 70L wystarcza na 500-540km trochę słabo :bag: W ramach ciekawostki dodam że trasa też nie powala bo jadąc 120-160 trudno zejść poniżej 9.

Pan w Inchcape stwierdził że dopóki nie pali 30 i więcej to wszystko w normie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak chlebi.

Mi E46 330D 184km po chipie na 221km 491nm i na przelocie od poczatku do konca palilo w miescie powiedzmy jezdzac dynamicznie około 11-12l. W trasie tempomat 130km/h Glogow-Warszawa Warszawa-Glogow zrobilem na pelnym baku i bylo prawie zero bo weszlo 68l paliwa. Podepnij auto pod kompa, dowiesz sie czegos wiecej moze przeplywka, egr, jakisz czujnik, polecam grzeska. Mialem problem z ktorym walczylem 2miesiace, Grzesiu znalazl w 15minut. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak automat, serwis olejowy był z 10tys temu że wszystkimi filtrami, może czas już zajrzeć, cały czas święci mi się kontrolka oil level sensor fault czy to moze mieć jakiś związek, poziom uleju na bagnecie w normie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz uwalony czujnik poziomu oleju, wymień go, e60 nie lubi jak cały czas jakieś błędy się palą, jesteś z wrocławia podjedź do Leo, albo Czaksa, znają się na rzeczy, mi Leo jak robił auto to okazało się że dwa wtryski leją, po wymianie minus 2 litry w mieście, SŁUCHAJ nie pali źle ale dobrze też nie .... a olej 10 tys jak przejechał to już pora w starszych autkach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam jest ktoś. Katowic?

Wymieniłem filtry. I zaczęły wariować obroty na biegu jałowym...sam podbija obroty.ponadto samoczynnie po odpaleniu uruchamia.sie.wentylator.

Nadmiernie że kupiłem takie autko i jak się okazało po czasie co chwilę coś wychodzi.kolejnym błędem jest to że wymieniłem.kleme.plusowa...kleme ibs .nowy aku.i po odpaleniu kontrolka  poduch i pasów(sygnał.nie zapiętych pasów jest) pomoże ktoś

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...