Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Nie działają 2 cylindry m43b19tu co się zepsuło?


matiswidnica

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, dzień przed nowym rokiem padł mi silnik, lecz zanim to nastąpiło przez kilka godzin było słychać bardzo bardzo delikatne stuki w silniku, mimo to postanowiłem jeździć dalej bo występowały rzadko, po przejechaniu około 20km stuki zaczęły być bardzo mocne i 100m od domu silnik zgasł, po ponownym odpaleniu chodził już tylko na 2 gary wklejam filmik z pracą silnika, piski to rolka napinacza która jest nowa... Mój mechanik dokładnie nie potrafił zdiagnozować problemu powiedział tylko tyle że jeden cylinder był zalany olejem i prawdopodobnie spaliny przedstawiały się z jednego cylindra do drugiego. może komuś z Was się to uda odgadnąć co to. Proszę o pomoc :(

(silnik brudny od oleju bo z okolicy filtra zaczął się lać, miałem to zrobić ale nie zdążyłem bo silnik odmówił współpracy)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez matiswidnica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerabiałem to u siebie, identyczne "brzmienie". padła Ci 1 i 4 panewka (wszystkim padają akurat te dwie) . jak nie porysowały wału to kupujesz komplet panewek 0.25 np. w intercarsie za 100 zł (chyba tyle kosztowały) , spuszczasz olej , odkręcasz miskę , pompę olejową i masz już paneweczki na wierzchu :) jak nie to musisz sie liczyć z kosztami koło 1200 zł za silniczek . jest też sposób na sprawdzenie czy to na pewno panewki ale to musiałbyś podnieść głowicę i naduszasz na tłok, jak "spadnie o kilka mm i usłyszysz uderzenie to znaczy że ta panewka siedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panewka to może być jedno ale zanim zaczniesz dół robić to sprawdź głowicę,zmierz kompresję i jak świece wyglądają,ściągnij pokrywę i zobacz czy czasami czegoś na napędzie wałka nie urwało,może dzwigienkę.To że panewka poszła to jedno ale powinien na wszystkie gary chodzić,chyba że już go tak trzyma na wale i ciężko mu na wolnych obrotach się zebrać.Sprawdź kluczem jak lekko można wałem korbowym kręcić.Jeśli ma olej w garku, tym bardziej zmierz kompresję,jeśli ma złą na sąsiadujących to może być np. uszczelka.Jeśli jak piszesz że był hałas i potem przestał na wszystkie gary chodzić, to mógł się tam zawór urwać i wybić dziurę w tłoku i kompresja do góry będzie biła.Miskę jak ściągniesz też można zobaczyć czy elementy silnika nie leżą.Ogólnie mechanik musi to zobaczyć ale raczej silnik do roboty.

Edytowane przez łazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew. Mechanik Patrzyl i nie ma kompresji na dwóch cylindrach, dodatkowo jeden był zawalony olejem, w tygodniu chyba wezmę lawete i zawioze auto do innego mechanika, ale coś czuję że czeka mnie wymiana silnika, ale jest też druga sprawa, czy to się opłaca robić...

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem oglądać Anglika, silnik dziwnie metalicznie czasami stukal, przestawal stukac jak wyciagalo się bagnet od oleju... (wiem następny ze mnie osobnik który grzebie przy oleju na włączonym silniku) a pozatym miała być bogatsza opcja a okazała się biedniejsza pieprzeni handlarze

Ponadto pod maską nie było złącza obd, to wg możliwe?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez matiswidnica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś pechowe te m43b19

Cos musi z tymi silnikami byc nie tak, skoro ceny aut z tymi motorami sa tanie i na mobile.de 5 na 10 aut ma w opisie, ze awaria silnika. Może lepiej pomysl nad wlozeniem innego silnika. Bo trudno znalezc dobry, a jak wlozysz znowu zly i klęknie po krotkim czasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos musi z tymi silnikami byc nie tak, skoro ceny aut z tymi motorami sa tanie i na mobile.de 5 na 10 aut ma w opisie, ze awaria silnika. Może lepiej pomysl nad wlozeniem innego silnika. Bo trudno znalezc dobry, a jak wlozysz znowu zly i klęknie po krotkim czasie?

Tylko co by tu wrzucić? Mam pociagnieta instalacje lpg pod 4 gary, i to mnie trochę motywuje przy zostaniu przy 4 garach, a jakbym chciał wrzucić np 2.5l to już 5tys nie moje a tak tylko około 2, jakbym zrobił ten silnik to auto by raczej poszło dałej w świat...

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co by tu wrzucić? Mam pociagnieta instalacje lpg pod 4 gary, i to mnie trochę motywuje przy zostaniu przy 4 garach, a jakbym chciał wrzucić np 2.5l to już 5tys nie moje a tak tylko około 2, jakbym zrobił ten silnik to auto by raczej poszło dałej w świat...

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

No jeśli takie masz niecne plany, to wkładaj byle jakiego M43tub19, wlej jakiś "wyciszacz zaworów" i inne tego typu dodatki, aby tylko dobrze wyglądało przy sprzedaży. Osobiście brzydzę się takim zagrywkom, ale Polska to Polska. Pewnie nie chciałbyś być wykorzystany w ten sposób, prawda? :bag:

Z drugiej strony mając M43tub19 na wierzchu, możesz dość tanio ten silnik po prostu wyremontować. Albo przynajmniej wymienić to co trzeba. Zrobiony pewnie pojeździ długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli takie masz niecne plany, to wkładaj byle jakiego M43tub19, wlej jakiś "wyciszacz zaworów" i inne tego typu dodatki, aby tylko dobrze wyglądało przy sprzedaży. Osobiście brzydzę się takim zagrywkom, ale Polska to Polska. Pewnie nie chciałbyś być wykorzystany w ten sposób, prawda? :bag:

Z drugiej strony mając M43tub19 na wierzchu, możesz dość tanio ten silnik po prostu wyremontować. Albo przynajmniej wymienić to co trzeba. Zrobiony pewnie pojeździ długo.

Wrzucając silnik na pewno nie zrobił bym tego po kosztach ani nie byle jak, a auto sprzedał bym tylko dlatego że chodzi mi po głowie od dłuższego czasu jakieś e39

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...