Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


1.9 warto?


Chacko e30

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, sprzeczam się z Czakssem o głupią rzecz i już sam zgłupiałem...

e46 przed liftem z silnikiem 1.9 to zwykła stara jednostka m43b19 (tak przynajmniej uważałem do tej pory), a Czakss twierdzi że to jednostka z Valvetronic-em...

rozwieje ktoś moje wątpliwości?

dla mnie valvetronic występował tylko w e46 po licie,miał pojemność 2.0 r4 i oznaczenie n42...

i przy okazji mógłby ktoś powiedzieć jak te silniki radzą sobie z LPG? szukamy auto dla szwagra i niestety tylko r4 z lpg wchodzi w gre...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ten silnik bedzie dobrym wyborem ze wzgledów na wade obracających sie panewek. Moc tez nie wielka bo te 118km na taka bude nie jest za wiele.

Miałem e36 1.6 M43 101km. Paliła 11l gazu w mieszanym. w 4 osoby był problem z rozpedzeniem sie. Jak już miałem 100km to jakoś sie jechało.

Autko miałem 1.5roku i tylko rozrusznik mi padł.

Poczytaj o tym silniku w e46

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może lepiej niech szwagier polata trochę golfem i nazbiera zniżek:wink: , 1.9 lubi często i gęsto zatrzeć panewkę te silniki sprzedają się jak ciepłe bułeczki z dobrej piekarni :mrgreen: pali w mieście też nie mało i mierne osiągi , możesz być dobrym szwagrem i weź auto na siebie to będzie R6 pod maską i małe oc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę 1,9 od 4 lat. Na budę coupe (w sumie chyba na każdą) 118km to za mało. Spalanie na dzień dzisiejszy 6,9 trasa 8l/100km mieszany ale większość miasto. Generalnie przez 4 lata użytkowania wymieniłem świece, wiadomo olej i płyny ustrojowe, padła odma i sonda lambda. Ceny części nie są zbyt drogie więc utrzymanie silnika w dobrej kondycji to niewielki problem. Podsumowując drugi raz bym z tym silnikiem nie kupił ale wtedy było inne myślenie. Na dzień dzisiejszy gdybym szukał to min 2,5/2,8 :lol:

Pozdrawiambmw_1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, miałem e46 318i,czyli silnik 1,9. jezdzilem nim tylko po miescie, bo w trasy mam e61.

w mieście palił 12 - 12.5. auto sprzedałem i mam teraz e46 touring 325i (192KM) i tez jezdze tylko w miescie.... i spala raptem litr więcej. także sugerowałbym to co koledzy wyżej... motor większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę 1,9 od 4 lat. Na budę coupe (w sumie chyba na każdą) 118km to za mało. Spalanie na dzień dzisiejszy 6,9 trasa 8l/100km mieszany ale większość miasto. Generalnie przez 4 lata użytkowania wymieniłem świece, wiadomo olej i płyny ustrojowe, padła odma i sonda lambda. Ceny części nie są zbyt drogie więc utrzymanie silnika w dobrej kondycji to niewielki problem. Podsumowując drugi raz bym z tym silnikiem nie kupił ale wtedy było inne myślenie. Na dzień dzisiejszy gdybym szukał to min 2,5/2,8 :lol:

Pozdrawiambmw_1

Jeżdze 1,9 od 5 lat i zgadzam się w 100% ze wszystkim co napisałeś :P Utrzymanie tego auta to praktycznie lanie paliwa nic mi się grubego nie zepsuło przez 5 lat jedynie wymiana cześci eksploatacyjnych. Mocy mało o jakies 80 koni:P Ale buda jest dość lekka (mniejsza masa niż e36) i całkiem nieźle się zbiera. Także kolejny silnik to min 2,8 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zaowocowało tym że moje 118koni było szybsze niż jego 140koni oczywiście na starcie tylko. Nie wiem czy to szczególny przypadek :P

Bardziej obstawiam przełożenia, raczej nikt normalny nie kupuje 1.8 do wyścigów...

Nie które m62b44 nie mogą dojechać m57d30 :4:

Takie opinie jak podaliście (za które dziękuje) na temat m43 jeszcze bardziej mnie upewniły że to dobry pomysł :wink:

Wiadomo r6 super,jeszcze lepiej m3 ale dla gościa który przez 3lata jako pierwszy samochód miał civica z 93r i silnikiem 1.3 to takie m43 w e46 powinno mu narazie wystarczyć :party: dzisiaj jedziemy obejrzeć taką 318-tke ,która po zdjęciach,opisie i po rozmowie z właścicielem wydaje się być ciekawa, a z budżetem 9k ciężko znaleźć ładne e36 z r6...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam M43 i od kupna zrobiłem nią prawie 15tyś w rok czasu. Zero problemów z silnikiem, tylko odmę i świece wymieniłem no i oleje z filtrami. Teraz ma nalatane 329050 i chyba to jest w 100% realny przebieg. Wiem też, że właśnie w m43 obracają się panewki ale jak to nastąpi to trudno się mówi. Mi spokojnie do jazdy po mieście i pracy wystarcza. Kupiłem juz z podtlenkiem LPG i pali mi coś około 11/12L na 100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

328 w gazie jest ekonomiczniejsze niż klekot 320d bmw_1

Co Ci ludzie mają z tym ubezpieczeniem, co miesiąc je płacą? Mi rok temu (22 lata) za 2,8 1500zl, we Wrocławiu zameldowany. Przez jedną opłatę raz w roku na dodatek, którą można sobie rozłożyć na raty, rezygnować z dużego silnika? pytanie_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, 1.9 nie urywa dupy mocą i spalaniem. Ale na pierwsze auto jest w sam raz jak dla mnie :)

Kandyn mi się p.....ło spalanie haha

Na 37L gazu robie coś około 380km to wychodzi średnio trochę ponad 10l/100km

11/12l pokazuje mi komputer w aucie :D

I to zresztą jest spalanie benzyny

Edytowane przez dawid111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...