Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


"Strzelanie" przy hamowaniu i ruszaniu


PawelDSW

Rekomendowane odpowiedzi

Pomozcie:) Przy ruszaniu i hamowaniu strzela z przodu jak by odglos przegubow,pekajacej sprezyny,slysze to z lewej i prawej strony z przodu.bylem na 2 stacjach diagnostycznych,luzow 0 w zawieszeniu a slysza te "strzaly".sciagnalem oslony,sprawdzilem sruby przy sankach i wszystko podokrecane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą być mocowania górne amortyzatora, może być też sam amortyzator, mogą przytrzymywać hamulce i podczas ruszania "odbijają", Automat czy manual? Jak dojeżdżasz do świateł to auto wytraca prędkość do 0 bez oporu czy pod sam koniec wytracania prędkości wyraźnie staje w miejscu jakbyś lekko zahamował? jak masz automat to spróbuj rozpędzić auto, lekko przyhamuj i trzymaj lekko wciśnięty hamulec - dosłownie tak by tylko zapalić światła stop, wrzuć N puść hamulec i zobacz czy auto będzie się toczyło aż do zatrzymania czy na sam koniec ewidentnie zahamuje samo, poczujesz lekkie szarpnięcie.

Edytowane przez grzechue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było może nie strzelanie ale bardziej zgrzytanie i stukanie tak jakby kulki metalowe przetaczały się gdzieś w podszybiu, gdzieś wyczytałem że może to być nie dokręcona albo krzywa belka między kielichami, pościągałem plastiki w podszybiu i faktycznie każdą śrubę dokręciłem z wyczuciem i problem ustał, zabieg prosty, warto sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem na dwoch stacjach diagnostycznych i u mechanika.0 luzow,amory ,sprezyny,mocowania amorow,klocki,sruby mocujace sanki posprawdzane wszystko a dzwiek jakby sprezyna sie napinala i strzelala.wszyscy rozkladaja rece..jezdze bez oslon i dalej lipa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...