Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Faluje i gaśnie na wolnych obrotach M40b16


ILoveMyKTM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam mały problem z moją E30, od jakiegoś czasu(stała parę miesięcy) silnik podczas pracy faluje, przerywa, dusi się i często gaśnie na wolnych obrotach. Czyściłem już krokowy i jako że doprowadzam samochód do ładu to wymieniłem od razu świece na NGK plus kable Magneti Marelli do tego kopułkę i palec Bremi niestety problem nie ustąpił. Co może być tego przyczyną?

I drugie pytanie na jednym ze starych kabli zapłonowych(idący od cewki do kopułki) był jakiś czujnik, nie ma możliwości założenia go na nowe kable, czy to ma jakiś wpływ na pracę silnika?

Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmień przeplywke jak masz załatwić drugą od kogoś. To auto jest na gazie? Na drugie pytanie nie odp. Bo nie słyszałem o czujniku na przewodzie zaplonowym, chyba że to jakiś ekonomizer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się jak to chodzi i na 90 % obstawiam przepływomierz, proponuje znaleźć ogłoszenie z przeplywka z swojej okolicy, jechać do gościa, założyć przy nim w celu sprawdzenia, i brać jak coś. .. nie bierz tylko z silnika z gazem bo często są uszkodzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez jakis łatwo palny sprej (np. dezodorant) I psiknij w okolicach przeplywki i gumy miedzy kolektorem a przeplywka. W tych silnikach często te gumy pękają i silnik ciągnie lewe powietrze z ktorym sobie nie radzi.

...by Tapapapapatatalaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego sprawdź tuleje gumową w kolektorze dolotowym. Tą do której wciskasz jeden króciec silnika krokowego.

Można ja wyciągnąć bez zdejmowania kolektora. Ja raz źle złożyłem po czyszczeniu krokowego to tak właśnie miałem, że guma się podwinęła.

Reszta tak jak koledzy pisali.

Ściągnij rury gumowe, wymyj w ludwiku i pooglądaj i ponaciągaj i określ też wizualnie. Czasami dziura może mieć mniej niż 0,5 mm2 powierzchni i już nie bezie działać dobrze. Poza tym styki złączek. Psikanie "contaktem" nic nie da jak jest gruby brud. Patyczki do uszu i bena ekstrakcyjna dają radę.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To tak większość rzeczy już sprawdziłem i nic...
Dodam że teraz motor zdecydowanie lepiej pracuje jak już się zagrzeje. 
Sprawdzę jeszcze gumę przy krokowym tak jak kolega wyżej powiedział.

Ewentualnie ma ktoś komputer żeby podpiąć i sprawdzić o co jej tak naprawdę chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać o czujniku na kablu zapłonowym na 4tym cylindrze. To jest tzw. impulsator.

On musi być! W zestawach nie ma tego elementu - zobacz tu:

http://allegro.pl/przewody-zaplonowe-bmw-3-5-316-318-518-m40-bosch-i5840363167.html

"bez impulsatora"

Zobacz ten zestaw:

http://allegro.pl/przewody-zaplonowe-ngk-bmw-3-e30-316-i-88-91-i6336257194.html

Jedna wtyczka jest rozłączona właśnie po to żeby przeciągnąć impulsator.

Edytowane przez Lijo
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kable były oryginalnie zarobione i żadna fajka nie była luzem to próba rozłączenia fajki zniszczy kabel.

Nie jesteś jedyną osoba która tak miała :P

Sam przez to przechodziłem......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kable są zrobione tak na stałe...
No słabo wyszło.
Dzięki za info, spróbuję zamotać jakieś inne :P

Dodam tylko, że jak silnik w pełni się nagrzeje to pracuje w miarę równo, raz na jakiś czas troszkę go przydławi. 

Edytowane przez ILoveMyKTM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować przylepić impulsator, jeżeli go posiadasz, na taśmę izolacyjną do kabla i zobaczyć. Ja tak przez chwile miałem. Potem kupiłem kable nkg za ok 350zł.

Założenie impulsatora też nie było łatwe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...