Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Alternatywa dla oryginalnego modulu Bluetooth czyli adapter bt-aux


Dixx37

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

 

Przeglądając różne fora i tematy okazuje się, że spora grupa osób poszukuje alternatywy dla montażu oryginalnego bluetooth w swoich auta. Jakiś czas temu wpadłem na adapter bt-aux do domu, ale moje doznania z nim były okropne, muzyka zacinała się, była zniekształcona, a basu nie było wcale. Temat powrócił właśnie w momencie poszukiwań rozwiązań dla auta. Sceptycznie podchodząc do poszukiwań trafiłem na dobrze znaną mi firmę blitzwolf, firma ta robi głównie akcesoria do telefonów, bardzo dobre akcesoria w przystępnych cenach (coś jak xiaomi, tyle że bez telefonów). Postanowiłem zamówić i opisać wam moje uwagi.

 

Blitzwolf adapter to nic innego jak transmiter, który pozwala przesyłać muzykę z telefonu (urządzenia posiadające bluetooth) i przesyłać go dalej kablem aux.

 

BlitzWolf-Bluetooth-V4-1-Car-Handsfree-Music-Receiver-3-5mm-AUX-Audio-Adapter.jpg

 

Adapter jest bardzo mały w przybliżeniu  50x30x8 (co daje nam urządzenie mniejsze od paczki zapałek).

 

W zestawie mamy:

  • Adapter
  • Kabel jack jack 1m
  • Kabel zasilający micro USB 1m
  • przejściówkę jack-jack
  • Pudełko,
  • Instrukcje

BlitzWolf-Wireless-Bluetooth-V4-1-Mini-Portable-Car-Handsfree-Music-Receiver-3-5mm-Audio-AUX-Adapter.jpg

 

Parowanie i sterowanie:

 

Blitzwolf paruje się tak jak każde inne urządzenie. Przytrzymujemy przycisk play, aż dioda zacznie mrugać na niebiesko, po czym na telefonie widać nowe urządzenie bt, które można sparować.
Z racji, że posiada bluetooth 4.1 adapter BW-BR1 zapamiętuje 2 urządzenia co również jest fajną opcją, kiedy podróżujemy z żoną/ dziewczyną i to ona ma robić za DJ'a.

 

Adapter posiada 3 przyciski: play/pauzę do parowania i włączania wyłączania muzyki, i przycisków głośniej/ciszej, przy pomocy których możemy również zmieniać utwór. Wszystko to możemy robić również z poziomu aplikacji do muzyki na telefonie.

 

Bateria:

Plusem blitzwolfa jest posiadanie wbudowanej baterii. Na jednym ładowaniu (~1h) wytrzymuje około 8h, co wydaje mi się całkiem dobrym wynikiem. 

 

Jakość dźwięku:

 

Najważniejsza sprawa, dotycząc urządzenia. Od razu wspomnę, że nie jestem audiofilem. Testowałem adapter w aucie i w domu podłączając go do przewodowych słuchawek Sennheiser. Muzyka jest naprawdę na dobrym poziomie, adapter słyszalnie „podnosi” dB. słuchawek/głośników, przez co muzyka gra głośniej. Nic nie przerywa, dźwięk nie jest zniekształcony, jedynie jakby bas jest delikatnie zniekształcony co da się skorygować „equalizerem". Polecam dla każdego gatunku muzycznego, jednak odradzam słuchać muzyki na "full'a" w których bass wylewa się oknami”. Polecam do rapu, reggea, jazzu, metalu, rocku, pop, disco polo, każdego gatunku śpiewanego.

 

Plusy i minusy:

 

Plusy:

  • małe wymiary
  • praca na baterii
  • kable w zestawie
  • możliwość sparowania dwóch urządzeń
  • jakość wykonania
  • jakość dzwięku

 

Minusy:

  • Jest to osobny moduł, ale trzeba o tym pamiętać, że będzie widoczny w aucie jako kabel aux, więc sterowanie tylko głośniej ciszej, ale w parze z uchwytem na telefon w kratce obsługuje się to bardzo dobrze.

 

Cena:

W Polsce adapter jest dostępny w cenie 99zł. Ja zamawiałem z PL tylko dlatego, że nie wiedział jak to naprawdę będzie działać, wiec łatwiej zwrócić towar z PL niż z Chin.

Na portalach tylu Aliexpress czy bang good adapter kosztuje ~50zł (często z darmową wysyłką).

 

Jakby ktoś był zainteresowany, chciałby sprawdzić jak to działa na żywo w swoim aucie, to piszcie możemy się gdzieś umówić na mieście lub spotkać na którymś miesięcznym najcie.

 

4a542bf8-b7d2-429e-8a8b-185a3ba7cb54.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

bw-br1-2.jpg

  • Dziękuje 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innym rozwiązaniem które od jakiegoś czasu stosuję jest transmiter fm na gniazdo zapalniczki.

http://allegro.pl/xiaomi-roidmi-3s-ladowarka-transmiter-bluetooth-i6930910715.html?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=Y2FtcGFpZ24AMzY3ODQ1OTcAMjMwMzcxAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=ae75f5ec-6a01-4f0b-b715-c3552b7746a4

Rozwiązanie tańsze, ma dwa porty usb do ładowania, dodatkowo wbudowany mikrofon umożliwiający rozmowę telefoniczną. Apka w telefonie do jego zarządzania jest miła i przyjemna, pozwala nawet zmieniać kolor podświetlenia. 
Najważniejsze zostawiłem na koniec: Jakość audio! Czacha mi opadła do ziemi. Mam zwykłe audio w moim e39 i z tego transmitera słyszałem najwyższy poziom jakości muzyki niż z jakiegokolwiek innego źródła (ori płyta CD / radio itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@r4ll

 

Równie dobrze znam Xioami, jednak nigdy nie miałem do czynienia z transmiterem FM, kiedyś kupiłem do Opla Zafiry transmiter za około 80zł i była porażka totalna. Muszę się przypomnieć na którymś zlocie i możemy potestować. 

 

Napisałem post bo nikt się nie chwali takimi rozwiązaniami, a gównie konkretnymi modelami i jak to działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...