Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


DPF wartości i wypalanie


Dixx37

Rekomendowane odpowiedzi

Z ciekawości sprawdziłem stan DPF i zastanawiam się, czy są to wartości w normie, bo nie znalazłem tak wysokich na forach.

Sadza 41,76 g.

Popiół 1,76 g


Próbowałem go dzisiaj przepalić, przejechałem z 15 km na prawie 2,5 tys. km z tempomatem i prawie pełnym bakiem, ale nic mi się nie włączyło, a wartość nie spadła.

 

Wymuszać wypalanie z apki?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo z apki albo z kompa - tyle tylko że po aktywacji włączenia dobrze jest wyjechać na S8, trochę przycisnąć ponieważ wypalanie zaczyna się dopiero jeżeli temp. spalin będzie wyższa niż ??? (nie pamiętam). Jak u kolegi w E61 wypalaliśmy z kompem to od zimnego startu do wypalania musieliśmy przejechać jakieś 20km (z czego 10-12km z butem po S8). Tyle tylko że wcześniej zrobiłem mu request tej operacji ISTĄ :). Nie wiem jak bardzo Carly się do tego nadaje albo jakiś inny uniwersalny skanerocośtam.

 

Druga rzecz to nie wiem skąd te wartości w gramach... ISTA D takich rzeczy nie podaje :D:D:D

Edytowane przez efendi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@efendi
 

Przy wypalaniu z instą gość na filmie tłumaczył, że silnik musi być rozgrzany co najmniej do 75 stopni oraz trzeba utrzymywać obroty na około 2 tysięcy.

Carly pokazuje, stary bmwwhat również pokazywał z tego co widziałem na forum. Mam opcje wypalania dpf, jutro zagrzeje auto pod domem i włączę wypalanie jak będę jechał s8 do pracy :)

 

Edytowane przez Dixx37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, konik napisał:

To 1.76 g to masz wypalony dpf

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

 

Z tego, co dobrze zrozumiałem to sadza to coś, co muszę wypalić, a popiół to coś, co już zostanie (chyba że się zregeneruje).

Nie wiem natomiast czy 42g sadzy to wartość w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

@maniek71

Konik odpisał, że max sadzy to 100g a popiołu nie mam pojęcia. Najwyższe wyniki popiołu widziałem na poziomie 10-15g (tylko raz widziałem wynik wyższy 40g).


Popiół to coś coś co zostaje po wypaleniu sadzy. Nie ma innej opcji żeby pozbyć się popiołu mechanicznie (ciśnieniem wody pewnie) lub środkami chemicznymi (co podobno nie jest zbyt dobre rozwiązanie).
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...