Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


[N46] nierówna praca silnika


xaryon

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Zaczne temat inaczej niz zwykle - ratunku...

 

Jechalem do pracy, silnik zdazyl sie nieco rozgrzac, przejechalem moze z 3-4km, nagle zauwazylem spadek mocy, szarpanie na niskich obrotach i migajaca lampke od kontrolki silnika, ktora po kilku mignieciach palila sie ciagle.

 

Udalo mi sie przejechac jeszcze te 2 km, ktore i tak mialem przejechac, ale teraz sie boje, co z samochodem. Po wylaczeniu silnika i odczekaniu ze 20 minut odpalilem go ponownie, ale wciaz obroty silnika skacza, potrafia spasc do 500, samochodem trzesie, wibracje czuc nawet na drazku zmiany biegow, kontrolka zaswieca sie ponownie.

 

Dodam, ze na jalowym biegu slychac dudnienie od strony silnika.

Edytowane przez xaryon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Broder napisał:

Cewka.

Jesli nie masz kompa to odpinaj na pracujacym silniku kazda po kolei i sprawdzaj czy jest zmiana w jego pracy. Do wymiany bedzie ta ktorej odpiecie nie przyniesie zadnej zmiany 

Nie mam bladego pojęcia, jak to zrobić :) Moja wiedza dot. mechaniki pojazdowej kończy się na zmianie biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Broder napisał:

Wiec czego oczekujesz zakladajac temat na forum? Chyba ze to ma byc w formie bloga i tylko informujesz nas o swoich problemach z autem ;) 

Skoro i tak nie skorzystasz z porad to nie zostalo nic jak pojechac do warsztatu ;) 

Zakładając taki temat chcę właśnie zebrać możliwe przyczyny, zanim udam się do warsztatu - zwykłe sprawdzenie, czy faktycznie o to chodzi. Dzięki temu mogę orientacyjnie oszacować, ile w najgorszym przypadku może mnie kosztować usunięcie usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...