Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Renowacja M52b28 6.98r dobry mechanik Złotów Piła wlkp.


Piuro555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam planuje remont generalny M52b28 z 6.98r. Szukam dobrego mechanika który zrobi to jak należy. Chcę odrestaurować swoje BMW e39 528i 98r. Do tego odrazu chce zrobić remont skrzyni biegów b5 manual i całego układu napędowego wał, dyfer. Chcę żeby auto posłużło mi kolejne 20lat. Szukam mechanika w okolicach Złotów i Piły woj. Wielkopolskie ale jeśli znacie naprawdę dobrego fachowca gdzieś dalej to też piszcie napewno wezmę to pod uwagę. Z góry dziękuję za wszystkie informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piuro555 napisał:

Chcę żeby auto posłużło mi kolejne 20lat

Jeździsz tym autem już 20 lat? :o Pokaż jak to wygląda bo rzadko się spotyka takie egzemplarze.

Co do remontu to co się właściwie dzieje i co chcesz robić? Remont to słowo, które ma wiele znaczeń i często jest błędnie stosowane. Te silniki potrafiły robić spore kilometry o ile ktoś wymieniał oleje i płyny na czas :)

 

Co do skrzyni to te samo pytanie, co się z nią dzieje.

 

Co do dyfra i wału to wiem że robiło kilka osób z forum w BMW EXPERT i byli zadowoleni. Silniki w sumie też robią :P

Edytowane przez Pawel4freak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc kolejne 20 lat mam na myśli wiek tego samochodu. Ja jestem właścicielem od 2lat. Mam najechane 330 tyś silnik jest suchutki ale bierze olej. Ok 1l na 1000km. Z tego co udało mi się znaleść silnik M52b28 do września 98r nie miał powłoki nisacilowej więc nie będzie kłopotu z ewentualnym planowaniem cylindrów. Jak wiadomo może to być wszystko od nagaru do tłoków czy cylindrów wyrobionych. Nie da rady stwierdzić póki nie otworzy się silnika. Jeśli chodzi o skrzynie to wajcha jak jest na luzie to bardziej przechyla się na prawo i w 3bieg trzeba trochę celować. Poza tym jak już mechanik wyjmie silnik to warto byłoby obejrzeć skrzynie. Oczywiście chce od razu zamontować nowy zestaw sprzęgła. Poprostu chce ją zrobić na igiełkę. 

Edytowane przez Piuro555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piuro555 napisał:

Mam najechane 330 tyś silnik jest suchutki ale bierze olej. Ok 1l na 1000km. 

Wymień kompletną odme, bo to może być przyczyna poboru oleju. 

Co do skrzyni biegów, to radziłbym kupić zestaw naprawczy wybieraka i powinno być git. 

Screenshot_20200129_082642_pl.allegro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce też zapytać może ktoś się orientuję od kiedy dokładnie bmw zrezygowalo z powłoki nisacilowej cylindrów w silniku M52. Sugerowałem się postem z innego forum który niestety był błędny. Mianowicie ktoś napisał że niestosowano tej powłoki do 9.98r a doczytałem że w 98r z niej zrezygnowano. Wiem że we wrześniu 98r dodano drugi vanos ale informacje o powłoce nascilowej mówią tylko o roku 98 nie mogę znaleść miesiąca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak, to tak ?

Ale wiem jedno M52 raczej nie bierze oleju, więc wymień odme, zrób plukanke silnika, wymień olej i powinno być git. 

PS. 

Przyjedz na najta to się obada na żywo co i jak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...