Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Jak odłączyc tylne hamulce w bmw e36???


Nx_sz

Rekomendowane odpowiedzi

A po co taki zabieg??To mialoby byc trwale odciecie hamulców czy zalezne od woli kierowcy w danej chwili?

W aucie seryjnym i używanym na codzień to ryzykowne a jak w aucie do zabawy to elektrozawór by sie przydal tylko w dobrym odcinku ukladu hamulcowego tak by odcial żądane hamulce i z odcietego ukladu mogł jednoczesnie odpuścić cisnienie w razie gdyby ktos wlaczył elektrozawor podczas hamowania normalnego na 4 kola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na środku auta z tyłu,jak jest zbiornik paliwa,jest wnęka w której idzie wał napędowy,tam na ściance jest zamocowany taki trójnik z którego idą dwa przewody na obydwa koła. Jeśli tam zaślepisz tył nie będzie hamował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile procent tył hamuje może z 20%, więc jeżeli przy paleniu gumy wciskamy hamulec to jak najbardziej jest to zdrowe wyrównuja sie klocki i tarcze ponieważ tył w jeżdzie codziennej wogóle praktyczne nie jest używany-mówie o jeżdzie miejskiej,

ja przy silnik z mniejsza pojemnoscia dużo używałem hamulca przy tym również i wogóle nie zauważyłem żeby klocki na tylniej osi szybciej sie zużywały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 lata później...

witam

mam e36 1,8i 113km. przez chamulce wcale nie mogę palić gumy. na poczotku prubowałem na asfalcie ale zdychał od razu. potem chciałem go wyczuć na mokrej trawie. na trawie wsadzałem 4 bieg i bez chamulca szła do odcięcia. na pierwszym biegu na trawie z chamulcem słychać tylko jęk i nie idzie za bardzo:cry: jak już puszczam powoli chamulec to ma coraz lżej ale już zaczyna ruszać. może to przez abs. Nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...