Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat



komin

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też się podłączę pod temat. Jaka powinna być optymalna temperatura silnika diesla? Bo słyszałem, że jest deko niższa nuż w benzynie. Komp wskazuje mi 81 st. więc nie jestem pewien czy to norma czy termostat się skończył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wskazówka ledwo wychodzi poza niebieskie pole to termostat trzeba wymienić ale nie należy się tym sugerować jak ktos robi trase 5km i zatrzymuje silnik teraz w zimie.Zrób ze 20km i zobacz wtedy-jeśli dalej lipa to termostat.

Ja teraz w zimie przy tej syberi co sie teraz dzieje to po 7-8km mam pion dopiero.Wskazówka dłużej niż zwykle leży na niebieskim ale jak juz zacznie sie podnosić to już leci normalnie do pionu.

Silnik przez noc jest zamrozony na "kość"więc teraz dojście do pionu trwa troche dłużej.

A jeśli ktoś po uruchomieniu silnika odrazu włącza nagrzewnice to jeszcze spowalnia bardziej dochodzenie wskazówki do pionu.

Forest mój kolega w seacie 1.9tdi teraz w zimie dochodzi do 77'C nie wiem jak to się ma do 3,0 na common rail'u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm jesli taki jest stan przy temp rzedu -20C to moze byc wszystko dobrze tylko jest poprostu az tak zimno... moze takze termostat sie za wczesnie otwierac lub ma zla temp otwierania lub sie zawiesza.... w kazdym razie u mnie jest zawsze pion a przy -20 jest taki stan jak na zdjeciu. Pozatym zawsze pion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wazne czy jest +30 czy -30 pion ma byc zawsze , jesli jest mniej to niestety wina termostatu.

U mnie cały czas jest pion bez względu na temperature na zewnatrz , jedynie w tej chwili zamiast wskazówke

miec w pionie po 3-4km musze przejechac około 6km zeby buma sie zagrzała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie zgodze sie z Mordulcem..... przy warunkach -20 i jezdzeniu po sniegu przy obrotach nie przekraczajacych 2tys z pionem moze byc problem.... Jesli termostat jest popsuty to przy takiej temp wskazowka bedzie na niebieskim caly czas....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...