Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Dziś przy wymianie oleju, zauważyłem dokładnie na czujniku poziomu oleju (pod spodem) krople płynu chłodniczego

możliwe że to jest ten wyciek którego nie mogłem zlokalizować, skąd tam płyn?

temp ok, grzanie ok, dolewki płuny 100-200 ml co 1000 km

E34 525iA M50B25 vanos

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to płyn chłodniczy to może to z tego przewodu (fi około 30) dochodzącego do bloku.

Jak nachylisz się nad obudową filtra oleju to między obudową a blokiem zobaczysz ten przewód i opaskę

Przez te mrozy i duże skoki tepmeratury w tych rejonach opaski różnie się zachowują.

Ja od wymiany nagrzewnicy nie miałem żadnych dolewek 7000 km i poziom stały.

Teraz niestety od kilku dni zauważyłem ,że poziom spada a wyciek(kropelka pojawia się pod opaską grubego przewodu w dolnym rogu chłodnicy a w tym miejscu w okolicach obudowy filtra oleju widać ślady zaschniętego płynu chłodniczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosa mi jak wyciek pojawił się pod wyrównawczym to nie było efektu tryskania a tylko swobodny wyciek więc wątpie żeby z tamtąd doleciał płyn.

Rozgrzej silnik (do pionu) żeby układ złapał 2 bary ciśnienia a potem wyłącz i patrz na dolny kołnież zbiorniczka-pojawi się tam płyn w niewielkich ilościach.Jeśli oring tam jest konkretnie stwardniały to jeśli w tym momencie popuścisz korek w wyrównawczym to zacznie tam leciec więcej ale też nie będzie tryskać.

Te pozostałości płynu w tym miejscu mogą być mylące bo jak się nie trafi dobrze przy wlewaniu to ścieka właśnie tam.

Przyjżyj się też wężykom ogrzewania przepustnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Mi wydaje sie wyciek w tej sytuacji jest z z pod krućca termostatu albo z pod pompy wody. Z pod pompy wody wyciek najczęsciej brudzi mise olejową i okolice, a pod krucća - tryska na visco a visco rozbryzguje po całej komorze silnika. Ja miałem taki przypadek, ze dolewałem, też nie duzo ok 300-400 ml na 1000km aż w pewnym momencie puściła pompa wody leciało jak z kranu. Musiałem wymienić pompe, krucieć i termostat. Mozliwe jest też, ze uszczelka na termostacie nie trzyma i wtedy sama obudowa może mieć problem z "utrzymaniem" płynu a płyn sączy sie po bo bloku i wysycha na na spodzie silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kosa ojcu Sliwy w 525 już dwa razy strzelił ten wężyk 15 (wyjscie z bloku a wejście do przepustnicy)

Zobacz czy przewód 15 leży dobrze w uchwytach przy rurce bagnetu i pod lewą podporą kolektora ssącego.Może przeciera sie w tych uchwytach jeśli nie jest dokładnie w nie wcisniety.

Te wężyki jeśli nie są w uchwytach to ocierają o siebie jak i o węża ciśnienowego pompy wspomagania.Jak jest wyciek to przez to ocieractwo płyn może ściekać po niekoniecznie winnym weżu.

Ja przy wymianie wężyków odmy porobilem tam porządek i te wężyki które nie były w uchwytach miały juź ślady przecierania.

A ten uszczelniacz z moly zaczął czopować mi otworki w korku zbiornika wyrównawczego co raczej niebezpieczne chyba że będziesz je dmuchał co troche.

Zawiera też dużo brokatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co jest na zdjęciu to jest *odpowietrznik*przyłączony do pokrywy zaworów z niego grubszy przewód idzie do rury między przepływkę a przepustnicę a ten cieńki(którego nie masz)tak jak pisze pawelo idzie do kolektora przez nr 9 na rys.

Jeśli tego króćca przy nr 9 masz nie zaślepionego to masz lewe powietrze.A przez ten na fotce pluje tobie olej na silnik.

Nr 9 jest pod kolektorem ssącym dokåadnie w lini przepustnicy.A do niego z kolei podpieta jest rurka od krokowego.Koszt tego cieńkiego przewodu to 12.50zl w aso(wymienialem go niedawno)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...