Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chce zrobic porzadek ze swoim e30 teraz nadszedl czas na przod bede robil black helle kierunki dymione oraz pare innych szczegolow. Moje pierwsze pytanie to czy reflektor od swiatel drogowych (dlugich) jest taki sam dla prawej i lewej strony? czego uzyc pozniej jako kleju do wklejenia szkla? czy najlepiej postepowac zgodnie z ta instrukcja?

http://www.allegro.pl/item1082387600_krzyze_black_hella_bmw_e30_e32_e34.html

Ktos to robil? jak to wychodzi? Dodam ze juz krzyze zostaly zakupione teraz czekam na nie.

Soczewka z prawego swiatla nie bedzie pasowac do lewego?

Kolejna kwestia to widoczny na zdjeciach element blacharski. Nie mam pojecia jak sie on nazywa ale chcialbym go wyprostowac... Mozna go okrecic sciagnac? wyprostowac?

Chodzi mi o te miejsce zaraz pod nerka.

20100615702.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odp.1 - reflektory od świateł drogowych są dedykowane na prawą i lewą stronę osobno.

odp.2 - możesz użyć kleju do szyb ale niestety jakbyś chciał coś poprawić to nie odkleisz już szkła i prawdopodobnie pęknie przy próbie demontażu, Ja kleiłem na poxipol (biały) i nie mam zastrzeżeń.

odp.3 - Jeśli chodzi o montaż krzyży to miałem już zamontowane ale myślę, że opis z aukcji jest OK i powinno wszystko się udać.

odp.4 - soczewki sa wymienne P i L pasują (kupowałem na allegro dwie Lewe i pasują OK)

odp.5 - element pod nerkami jest częścią pasa przedniego, który stanowi całość to jest coś takiego: http://allegro.pl/item1064592918_bmw_e30_87_pas_przedni_dolny_nowy_benzyna.html

Mocowany jest kilkoma śrubami 4 na tym właśnie pasie do błotników przednich. Od wewnętrznej strony są po 2 śruby. Oczywiście zderzak należy najpierw ściągnąć ale jak zamierzasz wymienić kierunki to i tak musisz to zrobić.

jakby co to pisz bo ja przerabiałem to u siebie;)

IMG_2140..jpg

IMG_2140..jpg

Edytowane przez Lijo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a to nie jest tak ze prawa i lewa soczewka sa troche inne zeby inaczej oswietlac droge? Zaraz zamontuje ta prawa soczewke na lewa lampe i sie okaze.... co do drogowych to mam juz troche zniszczony odblysnik. Ale w tej aukcji nie jest dokonca powiedziane jak malowac reflektor od drogowych (dlugich) czy caly odblysnik na czarno czy tylko jakas jego czesc?? Co do spreyu to jaki polecacie jakis na temperature czy zwykly? jakiej firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawil sie kolejny problem.... jeden komplet lamp jest bosch a drugi hella... dlatego soczewka niebedzie pasowac..... ale mam jeszcze szklo w stanie idealnym boscha oraz ten plastik bez usmiechu i chcialbym to zalozyc do tej lampy hella bedzie pasowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Odbłyśnika od lamp drogowych nie malujesz bo będziesz miał do wymiany, a nie pomalujesz na piękny chrom nawet jak bardzo byś chciał.

Tylko wsadzasz krzyże. To one sprawiają wrażenie że lampa jest czarna. Jedynie malujesz "daszek" żarówki tak jak w instrukcji (ja nie mam pomalowanego "daszku" i i tak efekt jest super!! Daszka nie malujesz sprey'em tylko pędzelkiem bo zniszczysz odbłyśnik.

Instrukcja ze strony aukcji jest barzo dokładna i klarowna.

2. Plastik z uśmiechem możesz pomalować cały na czarno bo on jest tylko ozdobny. Światło daje Ci soczewka i to przez szkło powiększające (soczewka) idzie strumień światła.

3. Szkła z lamp Boscha i Hella pasuję do siebie bez problemu jeśli chodzi o soczewki z uśmiechem. Do lamp bez uśmiechu są inne soczewki i plastikowa wkładka przed soczewką (bez uśmiechu). Ja mam soczewki DEPO (nowe-2x L) i wszytko pasuje P=L (jest na lampie taki wystający patent, który określa położenie soczewki)

4. CCFL - miałem i podziękowałem bo jednak to jest zbyt nowe rozwiązanie do E30. (Mam do sprzedania te lampy z mojej fotki przy nick'u). Poza tym należy usunąć sporo plastiku na podparciach wkładki z uśmiechem tak aby zmieścił się ring CCFL. Do tego ring jest podobny do świetlówki (w formie wąskiej, cieniutkiej skręconej świetlówki - jak długaśna sprężynka po okręgu) w plastikowej obudowie. Jest koloru białego (jak nie świeci oczywiście), zatem białe kółko na tle czarnego tła wygląda jak wieś-tunning. Bywały takie lampy na allegro..... Fuj.....

Oczywiście może się to podobać.

Ja to mówią: Jeden woli córkę drugi teściową ;)

P.S.

Mam masę cześci do lamp jakbyś coś potrzebował. Ramki, uchwyty, soczewki itp. Po prostu mam zdekompletowane 2 zestawy plus całe lamy z ringami CCFL ale na srebrno - jak na zdjęciu (Rób BH bo warto!!!). Mam także nowe szkła - wszystkie DEPO (może BD-Black Depo??;) )

Jutro jadę na Metallice do W-wy także jak coś to pisz na priv. Wracam w czwartek.

Pozdro!!

Edytowane przez Lijo
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to że nie będą pasować. Soczewki z i bez uśmiechu są różne i nie pasują do siebie. Mam i takie i takie na stanie więc nie pakuj się w niepotrzebne koszta i robotę. Dodatkowo obudowy lamp różnią sie od strony mocowania soczewki.

Soczewki i obudowy z uśmiechem mają inny kształt. Soczewki mają specjalne wyprofilowanie na odbłyśniku. Wyprofilowanie (uśmiech) doświetla lepiej drogę tuż przed autem - po to mamy uśmiechy ;)

Montuj z uśmiechami :) W lampach z uśmiechem Bosch=Hella=Depo=więcej części

P.S.

Widziałem z albumu, że masz prawą bez uśmiechu. Chba mam taką od depo (obodawa jest ta sama co Bosch i Hella) ale teraz Ci nie sprawdzę bo idę spać ;) jutro Heavy Metal ;)

Edytowane przez Lijo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odp.2 - możesz użyć kleju do szyb ale niestety jakbyś chciał coś poprawić to nie odkleisz już szkła i prawdopodobnie pęknie przy próbie demontażu, Ja kleiłem na poxipol (biały) i nie mam zastrzeżeń [ATTACH=CONFIG]1723[/ATTACH]

A da radę użyć jakiegoś zwykłego silikonu lub czegoś podobnego? W domu znalazłem jakiś klej do luster, nadał by się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam z duzym opoznieniem ale wkoncu udalo sie zrobic porzadek z przodem... Pas przedni wyprostowany poszpachlowany i pomalowany dokladka docieta na "Ac shnitzer" (slabo widac na tym zdjeciu) Kierunki przyciemnione i co najwazniejsze zrobione black helle a dokladniej to black bosch :lol: Wszystkie plastiki szkla i inne elementy sa zamienne bosch a hella.... tyylko szoczewki nie pasuja..... Teraz trzeba pomalowac pare domow i bedzie zeby oddac do lakiernika zeby calosc pomalowal....:roll: Jest jeszcze mysl zeby w miejsce pomiedzy wlotami (w srodku) wyciagnac ta plastikowa zaslepke i dac siatke ogrodzeniowa taka jak na miejsce na halogeny co o tym sadzicie lub inne pomysly??

20100713819.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawał dobrej roboty!! Gratuluję!!

A co do sugesti wywalenia zaślepki to ja bym proponował wsadzić kratkę od wersji z chłodnicą oleju. Można nówkę kupić na allegro za 70 pln albo poszukać na szrocie ale nie będzie dużo taniej.

A co do halogenów to może je sobie zamontuj?

Jeśli chodzi o siatki to mi osobiście się to nie podoba.

Podsumowując. Kawał dobrej roboty a Bunia jeszcze śliczniejsza :) Tak 3mać!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. dzisiaj zauwazylem ze delikatnie paruja mi reflektory po zrobieniu Black hella jest to minimalne i po duzych zmianach temperatur i opadach.... czy to moze zaszkodzic odblysnikowi albo soczewce oraz jak to uszczelnic? wszystko robilem wedlug instruckji z tej stronki z allegro....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem podobny problem u siebie.

Zdemontowałem lampę i siedziałem z suszarką do włosów ok 10 min dmuchając do środka.

Po tym zabiegu wsadziłem jeszcze Silica Gel (pochłaniacz wilgoci - mała saszetka w opakowaniach sprzętu elektronicznego) w "zakrętkę" za żarówką. W efekcie pozbyłem się wilgoci.

Natomiast jeśli masz nieszczelność to sytuacja będzie sie powtarzać wiec warto sprawdzić klejenia oraz szczelność na łączniu soczewka/obudowa lampy bo może tamtędy sie dostawać wilgoć.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to będzie furka jak ta lala :)

Ja przez to także przechodziłem - malowanie. warto bo autko nabierze nowego blasku.

Acha - powiedz lakiernikowi żeby położył 2 warstwy klaru. Będzie się błyszczał jak psu jajca :)

Poszukaj sobie już kontaktu na zakup części do BMW - mam na myśli spinki itp. Przy demontażu wiele z nich Ci popęka i nie będzie się nadawać do ponownego użytku.

Np. od listew ozdobnych części 16 i 18 - ja musiałem wszystkie wymienić :/

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AF51&mospid=47254&btnr=51_0828&hg=51&fg=20

Listwy ozdobne ściągaj bardzo delikatnie bo łatwo się wyginają!!!!

A no koniec 3MAM Kciuki!!

Powodzenia

P.S.

Jeśli chodzi o lampy to mi ostatnio nalało się 1/2 lampy wody!!! Okazało się, że mialem nieszcelność w prawej lampie na łączniu soczewka/obudowa lampy (przykręcane 3 śrubami). Rozkręciłem, wysuszyłem - ponownie i dałem silikony na uszczelkę soczewki. Po ostatnim oberwaniu chmury wszystko sie sprawdziło i problem znikł. Silica Gel zostawiłem profilaktycznie.

Edytowane przez Lijo
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam po dlugiej przerwie... :mrgreen:

Lampy niestety dalej paruja wiec sprobuje podkleic w miejscu gdzie sie laczy lampa z soczewka ale jak nie pomoze to co robic? bo w sumie tam jest uszczelka ktora wyglada dobrze.

Co do malowania to jest juz w podkladzie.... A malowana bedzie w lakierni wnetylowanej ogrzewanej i klimatyzowanej zeby wyszlo dobrze :D (nie tam gdzie stoi)

Mam tylko jedno zdjecie jej jak stoi w podkladzie... Generalnie robie ją sam juz 9dni roboczych po 8-10godz. Lakiernik tylko kontroluje.... W poniedzialek ma byc w bazie i lakierze :) Schwarzmetalick :) w skrocie wygladalo to tak rozebrana cala procz szyb zamkow, klamek ktore ida pod kolor. tam gdzie byla rdza zjechana do golej i zostawiona na 24h w brunoxie pozniej zdzieranie i szpachel tam gdzie byly wgniotki najpierw szpachel z wloknej szklanym pozniej pol na pol ze zwyklym i na wykonczenie zwykly szpachel... generalnie bardzo sie piernicze z nia i wedlug lakiernika tak sie nie robi aut.....:-P Prosilbym o jakies sugestie szczegolnie jesli chodzi o te lampy bo co do lakierowania to mam eksperta :lol: Pozdrawiam

20100818997.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do dalszych planow na ten rok to:

tylne lampy ida na czarno tlumik na czarno progi nowy baranek plus na czarno (wszystko mat) konserwacja podwozia

Moze w tym roku uda mi sie jeszcze przyciemnic szyby

W przyszlym roku mysle o skorze (oryginal) w dalszej perspektywie m50 2.0 - 2,5 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No witam po przerwie!!

Z opisu wynika że furka będzie cacy jak ta lala!!! SUPER!!! Już się nie mogę doczekać.

Gdybyś był we Wrocławiu jak zrobisz już malowanie to daj znać bo chętnie bym obejrzał autko!! Nawet sobie zdjęcie zrobię jeśli można uklon_bmw ;)

A co do tych lamp to pewnie ta uszczelka. Ja mam nowe soczewki i pomimo tego mi się nalała.....

Myślę że nic nie poradzisz oprócz nałożenia małej ilości silikonu (-50stC +200stC) na uszczelkę.

Oczywiście wysusz wszystko przedtem dokładnie.

Przyda Ci się też odrobina spirytusu. Ja zauważyłem że od mgiełki (parowanie lampy) zrobił mi się nalot na szkle od wewnątrz szkła lampy. Wyczyściłem spirytusem szkło od środka. Nawiasem mówiąc nieźle się nagimnastykowałem, żeby to zrobić bez odklejania szkła ale jest to wykonalne. Dodatkowo spiryt (opary) jest higroskopijny więc oprócz suszenia opary w lampie jeszcze pochłonęły wilgoć. Od tamtej pory mam spokój a ulew już kilka było.

A co do dopieszczania auta przed malowaniem, to ja robiłem podobnie swoje (2 tygodnie potem lakiernik) ale widzę, ze masz lepszą atmosferę i możliwości bo u Pana Peszko we Wrocławiu na ul. Żubrzej nie było za fajnie więc nie do końca wszystko zrobiłem jak chciałem ale nic. Przynajmniej było tanio!

No nic jeszcze raz 3mam kciuki no i chciałbym mieć fotkę. Albo przyjadę swoją i zrobimy duet E30 - będzie do portfolio MAXBIMMERA :)

P.S.

Pojutrze śmigamy na tor na rakietową - rzuć okiem jak Ci czas pozwoli:

http://www.maxbimmer.pl/threads/11509-jesienne-zakonczenie-wakacji-na-torze-Redeco-przy-ul-rakietowej-%29-WEJDZ-I-ZOBACZ?p=112468#post112468

Pozdro!!

LINK DO FOTO NIE DZIAŁA!!!!!!!!!!!! :P

Edytowane przez Lijo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...